Vstupenky online

Letos budeme fanouškům ještě blíž, tvrdí kapitán Vaněk

Václav Trávníček • 20.06.2012

Suchá příprava vsetínských hokejistů vrcholí. Svěřenci trenéra Hlobila trénují na plné obrátky, touha navázat na úspěšnou loňskou sezónu je veliká. A zatím všechno klape. „Vše probíhá tak jak má. Nikdo se zatím nezranil, což je velmi pozitivní,“ pochvaluje si kapitán Daniel Vaněk. „Na trénincích panuje skvělá atmosféra, někdy se vyhecujeme tak, že potom nemůžeme skoro chodit,“ říká pětadvacetiletý útočník, jenž v rozhovoru hodnotí uplynuou sezónu, suchou přípravu před tou následující a odpovídá i na otázky ohledně budoucnosti celé 2.ligy.

Jak hodnotí vsetínský kapitán uplynulou sezónu?
Jak už bylo mnohokrát řečeno a napsáno, sezóna byla skvělá a všichni jsme si ji užili, včetně našich skvělých fanoušků. Hráli jsme pohledný hokej a dostavily se i výsledky. Myslím, že jsme si u soupeřů získali respekt. Pro nás hráče to bylo od letní přípravy přes soustředění, přípravu na ledě a samotnou ostrou sezónu perfektní kvůli unikátní pohodě a partě v kabině.

Ročník 2011/12 se ti podařil i z osobního hlediska, nasbíral jsi celkem 57 kanadských bodů (24 + 33). Co to pro tebe znamená?
Znamená to, že jsem si laťku nastavil hodně vysoko (směje se). Každé léto trénuji tak, abych byl v některých činnostech lepší než v předchozí sezóně. Minulé léto jsem pracoval hodně na střelbě a psychické odolnosti. Tento rok pracuji opět komplexně a přidávám si další věci, ve kterých jsem měl slabiny. Každý bude od nové sezóny čekat, že bude z mé strany aspoň podobná, ale hodně záleží i na spoluhráčích, se kterými každý den trénujete v pětce.

Každopádně jsi oproti předchozí sezóně zaznamenal velký nárůst jak v produktivitě, tak v práci pro mužstvo. Čím si takovou změnu vysvětluješ?
Velkou váhu na dosažených číslech přikládám právě složení lajny, ve které jsem hrál. Bez celé naší spolupráce by to mohl být jen průměrný ročník. Můžu říct, že lajnu jsem měl složenou, jak se říká, takřka na míru. To potom člověk ždímá celý svůj potenciál. Pracoval jsem na zlepšení mentální odolnosti a psychické síle. Vždy jsem si nejprve v hlavě několikrát přehrával, jak bych mohl akce a různé věci na ledě vyřešit, a to jsem pak přenášel do tréninku. Když se mi dařilo, zůstával jsem nohama na zemi a když ne, vždy jsem to hodil za hlavu a myslel pozitivně. V tom byl asi největší rozdíl. Udržoval jsem si stále vysokou koncentraci, ať se dělo cokoliv.

Kanadské bodování Daniela Vaňka ve 2.lize

2007/2008 (Kroměříž): 10 bodů (6 + 4)
2008/2009 (Vsetín): 36 bodů (14 + 22)
2009/2010 (Vsetín): 34 bodů (20 + 14)
2010/2011 (Vsetín): 25 bodů (8 + 17)
2011/2012 (Vsetín): 57 bodů (24 + 33)

Poznámka: Část sezóny 2007/2008 odehrál Vaněk v rakouském Feld Am See.

Druhou ligu hraješ od roku 2007. Jak se tato soutěž během pěti let proměnila?
Můžu říct, že se 2. liga posunula na úplně jiný level. Starší hráči, kteří hráli tuto soutěž ještě před rokem 2007, říkají, že je to jako první liga před pěti lety. Většina týmů má kvalitní letní přípravu, trénuje i dvoufázově. Spousta kluků na Moravě nemá do 1. ligy kam jít, a proto působí mnoho kvalitních hráčů v klubech 2. ligy. Spousta hráčů z extraligy juniorů touto soutěží pohrdá, ale když se nikde výš neuchytí a mají 2.ligu hrát, tak nijak nevynikají. Tato liga má velmi dobrou úroveň.

Jakým směrem se může 2. liga vyvíjet do budoucna?
Myslím, že 1. liga a 2. liga budou směřovat spíše do regionálních konferencí, kde by se mohly spojit. Hrála by se regionálně zajímavá derby, kde by chodili lidi na stadióny a nemuselo by se tolik cestovat. Tak to mají třeba ve Finsku. Bylo by to pro kluby určitě ekonomicky daleko přínosnější. Takovou myšlenku už asi před dvěma lety říkával trenér Juraj Jurík a já si myslím, že se k tomu blížíme. Nerozumím, jak mohou ekonomicky přežívat kluby jako Benátky nad Jizerou, Kadaň a další, kde jsou průměrné návštěvy v porovnání s naší 2. ligou naprosto tragické. Pro fanouška je naprosto neatraktivní chodit na zápasy 1. ligy, když by se mohla hrát divácky atraktivní moravská konference s týmy jako Olomouc, Šumperk, Třebíč, Vsetín, Přerov, Havířov, Prostějov, Hodonín nebo Brno.

Co očekáváš od nové sezóny ve vsetínském dresu?
Očekávám, že začneme práci tam, kde jsme ji loni skončili. Chceme hrát stejně dobrý hokej, jako jsme hráli v play-off, a ještě to povýšit na další úroveň. Náš mladý tým stále roste a má velký potenciál dojít ještě dál než v minulé sezoně. Kdyby zůstali všichni hráči, kteří jsou teď na letní přípravě, plus kluci, kteří mají individuální plány, bylo by to super. Tomuto tým věřím a myslím, že bychom mohli hrát ještě lépe. Chtěli bychom také na Lapač přitáhnout více diváků než minulou sezónu. Proto budeme letos fanouškovi daleko blíž než to bývalo.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezónou:

10.8. Vsetín – Přerov
14.8. Vsetín – Považská Bystrica (Slovensko – 1.liga)
17.8. Přerov – Vsetín
21.8. Vsetín – Nový Jičín
23.8. Vsetín – Toruň (Polsko - extraliga)
24.8. Val. Meziříčí – Vsetín
31.8. Považská Bystrica – Vsetín
4.9. Nový Jičín – Vsetín
7.9. Vsetín – Val. Meziříčí
11.9. Poruba – Vsetín

Jak hodnotíš dosavadní průběh suché přípravy?
Letní příprava je opět velmi kvalitní. Chodíme běhat na fotbalové hřiště, do posilovny, do tělocvičny atd. Vše probíhá tak jak má, nikdo se zatím nezranil, což je velmi pozitivní. Na trénincích panuje skvělá atmosféra, někdy se vyhecujeme tak, že potom nemůžeme skoro chodit (směje se).

Která cvičení ti dávají nejvíce zabrat?
Nic mě v tuto chvíli nenapadá. Někdy možná vyhecovaný fotbal, když se hraje na doraz a je vyrovnaný stav (směje se). Řekl bych, že všechna cvičení jsou pro mne stejně intenzivní.

Nakolik náročné je skloubit trénink s civilní prací?
Není to nic jednoduchého. Kdo to nepoznal, tak si to možná nedovede představit. Teď během suché přípravy jsem kvůli pracovnímu vytížení nemohl na několik tréninků přijít, tak si pak vždy najdu večer aspoň hodinu čas, abych něco odtrénoval a pracoval na sobě. Bez tréninku už 2. liga hrát určitě nejde. Je to časově hodně náročné, třeba na úkor rodiny.

Jak na tebe působí nové vedení hokejového Vsetína?
Pro lidi z nového vedení nebylo určitě jednoduché nastoupit do rozjetého klubu. Ale vnesli do toho vsetínské srdíčko a velké odhodlání posunout Vsetín zase dál i v době, kdy se stále potýkáme s ekonomickým útlumem. Vedení chce jít lidem na Vsetíně, fanouškům, veřejnosti a zejména dětem daleko blíž. Hokej není jen sport, ale zejména ve Vsetíně velká tradice a vlastně kultura. Bylo by skvělé, kdyby se fanoušci i rodiny s dětmi vraceli na Lapač a byli hrdí na klub a jeho reprezentaci.

Čtěte také:

Ptejte se vedení hokejového Vsetína!

OBRAZEM: Letní příprava vsetínských hokejistů

Kostra týmu by měla zůstat stejná, plánuje trenér Viktor Hlobil

AUDIO: Hostem Radia Valašsko byl jednatel VHK Daniel Tobola

Vedení vsetínského klubu: Musíme přidat na všech frontách

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín