Když hokej pomáhá. Na podporu malého bojovníka míří sto tisíc z aukce dresů VHK

Redakce • 27.05.2021

Každý krok se počítá. Tak se jmenuje letošní benefice hokejbalového turnaje Stoupa cup věnovaná pětiletému bojovníkovi Kubíkovi Mikšovskému. Aktivně se do ní zapojil i VHK ROBE Vsetín a to aukcí domácí sady dresů z uplynulé sezony 2020/2021. Ke skvělému výtěžku 91 051 korun přidal klub vlastní příspěvek a na transparentní účet benefice zašle rovných 100 000,- Kč. Možnost podpořit malého Kubíka má nadále i široká veřejnost.

Dle regulí uplynulé sezony nastupovali vsetínští hokejisté do domácích utkání v tmavé variantě dresů. Kromě dramatických bitev základní části v nich napsali velkolepý příběh také v play-off, kdy po postupu z předkola prošli až do semifinále a získali pomyslné bronzové medaile. Pak nadešel čas, aby dresy pomohly jinému bojovníkovi. A povedlo se. Fanoušci je vydražili za skvělých 91 051 korun, klub následně tuto částku „zakulatil“.

„Rádi jsme se touto formou zapojili do letošní benefice Stoupa cupu. Moc nás potěšilo, za kolik peněz fanoušci vydražili dresy. Jsme nadšení, že jejich příběh dostal právě tuto pointu,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. „Nadále držíme organizátorům palce, aby se na transparentním účtu shromáždila co nejvyšší částka, a aby i letošní benefice byla úspěšná,“ doplnil.

„VHK patří velké díky nejen za tuto akci, ale za celé roky naši spolupráce. Nikdy se nestalo, že by před naší žádostí o pomoc na zimáku někdo zavřel dveře a proto jsme na toto společné fungování opravdu pyšní. Dobře víme, že by klub vydražené peníze v této nelehké době užil určitě jiným způsobem, rozhodl se ale pomoci a děkujeme jak za rodinu Mikšovských, tak za nás, jako spolek Stoupa Cup,“ reagoval Zdeněk Čablík z organizačního týmu turnaje.

Pětiletý Kubík měl velmi komplikovaný porod, při kterém prodělal těžkou asfyxii, následně dětskou mozkovou obrnu. Tato nemoc zasáhla zejména jeho pohybový aparát a tím pádem je odkázán na pomoc maminky Zuzky a tatínka Adama. Ačkoliv je Kubíkův vývoj pomalejší, rodiče mají radost z jakéhokoliv jeho pokroku, z chuti pracovat a z trpělivosti, kterou Kubík v tomto boji má. Mentálně Kubík odpovídá dle testu svému věku, což je vzhledem k jeho fyzickému hendikepu až zázrak.

Podpořit Kubíka může nadále široká veřejnost prostřednictvím tohoto transparentního účtu. Více informací o benefici se dozvíte na oficiálních stránkách turnaje Stoupa cup.

Symbolický šek v hodnotě 100 000,- Kč z rukou jednatele VHK ROBE Vsetín Daniela Toboly převzali Lukáš Navrátil (vlevo) a Zdeněk Čablík z organizačního štábu turnaje Stoupa cup.