Juniorka se připravuje na play-off. Budeme vědět, že všichni jsou hratelní, těší Baďuru

Helena Hegeďová • 22.02.2020

Teprve druhé vítězství nad Havířovem zapsali vsetínští junioři v 40. kole REDSTONE Extraligy juniorů. Martin Baďura to bere jako dobrou přípravu na blíží se play-off. „Podali jsme úctyhodný výkon hodný play-off. Ještě musíme hrát víc srdíčkem, být zarputilí a bude to úplná paráda,“ má jasno.

Martine, jak hodnotíte váš výkon v zápasu s Havířovem?
Byl to velice dobrý týmový výkon, až na pár hráčů, kteří si chtěli něco dovolit a ukázat se. Toho se musíme vyvarovat, ale podali jsme úctyhodný výkon hodný play-off. Ještě musíme hrát víc srdíčkem, být zarputilí a bude to úplná paráda.

Může vám to zvýšit sebevědomí do play-off?
Určitě ano. Havířov jsme porazili jen jednou, to jsem tady ještě nebyl. V každém případě je to super, dodalo nám to sebevědomí, budeme vědět, že jsou všichni hratelní. Toto vítězství je pro nás hodně důležité.

Do zápasu jste vstoupili aktivně. Nezmrazil vás inkasovaný gól?
V podstatě jsme byli furt v tlaku. Jednou dopředu, jednu dozadu a bylo to padesát na padesát. My jsme nedali šanci v přesilovce, pak se to převrátilo a obránce střílel. Nevím, jestli to bylo tečované, nebo ne, ale ptal jsem se gólmana. Říkal, že to dostal vedle betonu. Byl to smolný gól, ale oklepali jsme se z toho a díky bohu jsme na konci první třetiny vyrovnali. Dostali jsme se do hry, což bylo pro rozvoj zápasu klíčové.

Celé utkání bylo vyrovnané. Užíváte si to víc, než když jasně vyhrajete?
To bych neřekl. Naše zápasy s Přerovem a Havířovem jsou více vypjaté, už se připravujeme na play-off, protože úplně všechny týmy tam budou konkurenceschopné. Samozřejmě to bude úplně jiná soutěž. Když se budeme bavit třeba o Litomyšli, tak je to úplně jiné. S nimi v podstatě hrajete o to, aby vás nikdo nezranil, protože jsou takoví trošku dřevorubci. Havířov a Přerov jsou velice kvalitní soupeři a jak už jsem řekl, jsem velice rád, že jsme je porazili.

„Danda Klímek má svoje kvality, Vavřa je hlavně bojovný hráč, který vybojuje strašně moc puků a je dobrý na dorážku.“ - Martin Baďura o souhře v první formaci

Do třetí třetiny jste šli s jednobrankovým náskokem. Nebáli jste se o výsledek?
Byl to křest ohněm. V kabině jsme si řekli, že chceme hrát jako v play-off. Klidně hrajme bez gólu a udržíme jednobrankové vedení. Bylo to o morálce. Pak se nám podařilo odskočit ještě o jeden gól, což je podle mě definitivně zlomilo. Přišli mi odevzdaní, chtěli se už jenom srážet a my si to v podstatě uhráli.

Jak se vám hrálo v první lajně?
Je to něco jiného, nový impuls. Samozřejmě, že se mi tam s kluky hrálo dobře. Danda Klímek má svoje kvality, Vavřa (Michael Vavřík) je hlavně bojovný hráč, který vybojuje strašně moc puků a je dobrý na dorážku. Z toho pak vyplynul i první gól, který jsme dali po mojí střele, kde to Vavřa jen dorazil. Byla to důležitá branka, která nás povzbudila.

Dva góly jste vstřelili těsně po přesilovce. Jak to, že to nešlo v počtení výhodě?
Přiznám se, že jsem s první lajnou přesilovky necvičil, takže jsme si to všechno jen řekli. Bylo to takové oťukávání, ale myslím si, že kdybychom takhle hráli spolu i v dalším zápase, případě to nacvičili, tak by to zase bylo o něco lepší. Těžko říct, ale zase si nemyslím, že bychom ty přesilovky hráli úplně špatně. Jednou mi to přeskočilo hokejku, jednou jsem tam dával křižnou přihrávku na Kelima (Daniela Klímka), a ten to ztečoval ze vzduchu. Smolná situace, ale to se stane. To nevadí, důležité je, že jsme vyhráli a byli schopni dát gól i při hře pět na pět.

Čekají vás ještě dva zápasy, s Porubou a s Warriors. Bude důležitější se nezranit, nebo získat body?
Hlavně budeme myslet na to, abychom hráli ten styl hokeje, který chceme hrát v play-off. Pořádně se na to připravíme. To znamená blokovat střely, hrát týmově a nezkoušet nic individuálně. Z individuálních věcí plynou velké hrubky, a to se nám pak nevyplácí.

Co od toho teď očekáváte? Soupeře pro play-off vlastně ještě neznáte…
Mluví se hodně o Kobře Praha nebo Písku, ale já to moc nesleduji. Připravuji se od zápasu k zápasu. V play-off to bude úplně jiný souboj, všichni hrají na krev, snaží se urvat každý gól a každá chyba je smrtelná.

Martin Baďura #21

Datum narození