Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Junioři se střetnou s Šumperkem a Brodem. Do konce základní části chybí šest kol

Helena Hegeďová • 08.02.2022

Zatímco dorostence čeká týdenní volno, junioři nastoupí hned ke dvěma zápasům. Hned ve středu je na programu dohrávka 31. kola na ledě Šumperku. Ve standardním termínu v neděli od 18:00 pak odehrají utkání na ledě Havlíčkova Brodu. Bude se tak jednat o dva venkovní zápasy.

Vsetínské juniorce nyní patří páté místo v tabulce, na čtvrtou Porubu ztrácí třináct bodů, naopak náskok na šesté Warriors činí bodů šestnáct. Poměrně velké rozdíly značí, že si tuto příčku Valaši s největší pravděpodobností udrží, nicméně konec základní části je ještě daleko. Svěřencům trenéra Bachánka chybí konkrétně odehrát ještě deset utkání, značnou část těchto duelů však tvoří dohrávky, takže Vsacané mají nějaké ty zápasy k dobru.

Program juniorů do konce základní části:
středa 9. února Šumperk - Vsetín 
neděle 13. února Havlíčkův Brod - Vsetín
středa 16. února Warriors Brno - Vsetín
pátek 18. února Vsetín - Šumperk
neděle 20. února Poruba - Vsetín
úterý 22. února Vsetín - Přerov
pátek 25. února Vsetín - Poruba
neděle 27. února Písek - Vsetín
pátek 4. března Vsetín - Technika Brno
neděle 6. března Přerov - Vsetín

A jak se juniorům daří? Výsledky z posledních utkání jsou jako na houpačce, v minulých kolech si tak Valši připsali výhru nad Kobrou (6:3) a prohry s Technikou (5:7) a Chrudimí (4:5 po prodloužení). Při pohledu dál, konkrétně až do další fáze soutěže, ovšem může přijít vhod právě zmíněná výhra s pražským celkem. Aktuální podoba tabulky totiž Vsetínu přisuzuje právě tohoto soupeře pro play-down.

Připomeňme si před posledními koly ještě formát soutěže

  • První dva týmy v každé skupině postupují do play-off. Konkrétně rovnou do semifinále, které celky sehrají křížem s druhou skupinou, přičemž celkový vítěz Ligy juniorů nastoupí v baráži se soupeřem z vyšší soutěže. 
  • Poslední tým z každé skupiny automaticky sestoupí do nižší soutěže.
  • Týmy, které se umístí na čtvrtém a pátém místě, sehrají křížem první kolo play-down na tři vítězná utkání. Poražené týmy sestoupí do Regionální ligy juniorů, vítězové spolu sehrají druhé kolo. Vítěz druhého kola soutěž udrží, poražený se o účast popere v baráži s nejlepším celkem z nižší soutěže.

S poměrně velkým bodovým náskokem je nejproduktivnějším hráčem Vsetína Adam Bachánek (10+28), za ním najdeme Ondřeje Brožu (11+14) a Matyáše Horského (7+16) a obránce Richardem Lissem (6+17). Nejlepším střelcem týmu je s patnácti góly kapitán David Bednařík, mezi obránci pak tuto pozici sdílí s Lissem také Matěj Mojžíš, který ovšem s Petrem Prčíkem při nedostatku forvardů nastupuje také v útoku. Do 13 utkání nastoupil gólman David Tkadlec (90,30 %), v posledních zápasech však dostával místo hlavně Filip Hořejší (88,04 %), jenž v současné době plní roli brankářské jedničky. Z pohledu týmových statistik se mohou Vsacané pyšnit titulem nejméně vylučovaného týmu soutěže.

Zápas: 9. 2. Šumperk - Vsetín 17:45

Šumperští Mladí Draci se po celou sezonu pohybují mezi druhým a čtvrtým místem, delší dobu však strávili na druhé postupové příčce. Nyní jsou třetí, na druhou Techniku ztrácí šest bodů a je tak v jejich silách o play-off ještě zabojovat. Sami si ale musí dávat pozor, protože před čtvrtou Porubou mají náskok pouze devíti bodů. Sledovat boj o postup do play-off se v následujících kolech určitě vyplatí. Cenné body Šumperští vybojovali v minulém kole, kdy porazili Techniku 4:3, poradili si také s Ústím (7:2), Warriors (6:2) nebo Kralupy (4:1), to jsou ovšem papírově slabší soupeři a v utkání s nimi se s plným bodovým ziskem Mladých Draků počítalo. Tým z podhůří Jeseníků naopak ztratil s Porubou (0:3), což dalo Ostravanům šanci na udržení se v soutěži, na třetí příčku je ovšem Šumperk zatím nepustil.

Třicet kanadských bodů (15+15) posbíral ve dvaadvaceti utkání útočník Jakub Horký, v produktivitě jsou za ním Adam Polách (13+13) a Filip Tomiczek (7+16). Valaši si ovšem budou dát muset dát pozor také na Tomáše Minaříka (10+9), Ondřeje Šotkovského (6+11) nebo Milana Křivohlávka (6+8) v obranných řadách. V bráně se od začátku sezony pravidelně střídají Milan Ryšavý (92,41 %) s Erikem Bieleckým (90,02 %), do více utkání ovšem nastoupil první jmenovaný.

Online přenos zápasu Šumperk - Vsetín

Zápas: 13. 2. Havlíčkův Brod - Vsetín 18:00

Havlíčkův Brod je spolu s Pískem jediným týmem celé soutěže, který má odehráno všech 36 zápasů. Tato porce spolu s 68 body jej vynesla na druhé místo západní skupiny. I zde ovšem panuje stejná situace jako na východě, protože ze třetího místa se s osmibodovou ztrátou a jedním zápasem k dobru tlačí Chrudim. Naopak Bruslařům na první místo schází bodů 15, k dispozici už však mají jen šest utkání, a tak je pravděpodobné, že písečtí Králové si své prvenství, stejně jako na druhé straně Přerov, uhlídají. Havlíčkův Brod má na svém kontě aktuálně šňůru pěti vítězství, v nichž si poradil s Kobrou (3:2), Chrudimí (6:3), Kralupy (4:1), Porubou (4:2) a Ústím (6:3). Se Vsetínem se tým z Vysočiny utkal pouze jednou, a to 14. ledna. Domácí Valaši otočili skóre, když se ve třetí třetiny prosadili Mojžíš a Jurek.

Filip Pártl jako kapitán táhne také bodování svého celku (25+23), je nejlepším střelcem, mezi nahrávači potom vyniká Dan Fiala (celkem 16+25). V posledních kolech ale na sebe poutá pozornost i Jaroslav Prášek (9+23) nebo Dominik Mlejnek (12+6). V obraně vyniká dvojice Martin Hrbek a Ondřej Besmák, a to nejen svým bodovým příspěvkem, ale také ve statistice +/-, kde jsou oba na hodnotě +10. Poté, co Hynek Petržílka po osmi kolech odešel do Komety Brno, je havlíčkobrodskou brankářskou jedničkou Pavel Pulda (90,22 %).

Online přenos zápasu Havlíčkův Brod - Vsetín 

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hořejší (37. Tkadlec) – Čapka, Fojtík, Prčík, Liss, Sýkora, Machů, Sviták (A), Mojžíš – Przybyla, Bednařík (C), Bachánek (A), Horský, Veselý, Broža, Maštalíř, Ramert, Janíček.
Šumperk: Ryšavý – Blaháček, Holub, Koutecký, Minařík, Cekr (A), Netolický, Křivohlávek, Plhal (C) – Polách, Šotkovský, Kesler, Haas, Tomiczek, Kavan, Šucha, Pánek, Horký.
Havlíčkův Brod: Pulda – Hrbek, Besmák, Kutlvašr, Zych, Janko, Prášek, Mlejnek (A), Sedláček, Pártl (C), Kravec, Hrdlička, Bulík, Dymák.

banner pod článkem