Vstupenky online

Junioři se o setrvání v soutěži poperou s Třebíčí. Baráž startuje ve čtvrtek

Helena Hegeďová • 29.03.2022

Vsetínská juniorka podlehla ve druhém kole play-down Porubě 1:3 na zápasy a sezona tak pro ni ještě neskončila. Teď musí Valaši učinit ještě jeden důležitý krok pro to, aby druhou nejvyšší soutěž udrželi. Čeká je barážová série s Třebíčí, která vyhrála nižší soutěž – Regionální ligu juniorů. Začne se ve čtvrtek 31. března v 17:30 na Lapači, následně se série přesune na Vysočinu, kde se druhé utkání odehraje v sobotu 2. dubna. Případný třetí zápas čeká týmy o dva dny později.

Rychlá rekapitulace

Po úspěšném prvním kole play-down narazili junioři na Porubu, která vyřadila Ústí. Série dle očekávání přinesla spíše defenzivní hokej, což se ukázalo hned na prvním výsledku. Vsetín, i kvůli jednomu smolnému gólu, prohrál 1:2. V předchozím kole ovšem Valaši také první zápas prohráli a dokázali bilanci otočit. Jenže tentokrát se nevyvedl ani druhý duel. Vsacané sice stáhli dvoubrankové vedení, které si domácí Poruba vytvořila v první třetině, následný průběh si ale nepohlídali a padli 2:5.

V domácím prostředí však naopak zabojovali a odmítli rychlý konec druhého kola. V utkání padly tři góly, všechny až po 56. minutě a hráči ve žluto-zelené kombinaci se radovali z hubené výhry 2:1. Cílem bylo vrátit se do Ostravy na pátý rozhodující zápas, ale to Vsetínským nevyšlo. Ve čtvrtém utkání sice skórovali jako první, ale pak je potopila vlastní nedisciplinovanost. Poruba slavila po výhře 6:1 záchranu v soutěži, klíčovým bylo z pohledu hostů to, že využili všechny čtyři přesilovky.

I přes nízkou produktivitu zůstali čtyři vsetínští hráči mezi nejlepšími pěti v kanadském bodování play-down. Jsou jimi Jan Ramert, Petr Przybyla (oba 3+5), Adam Bachánek (4+4) a Matyáš Horský (4+5). Rozhovor s posledním jmenovaným, nejproduktivnějším hráčem této části soutěže, si můžete přečíst ZDE. Ve druhém kole play-down se Valaši mohli spolehnout také na Davida Tkadlece (92,18 %) v bráně.

Ve druhém kole Valaši sice neuspěli, i tak ale zůstali na předních příčkách některých týmových statistik části o udržení. Mají například nejvyšší úspěšnost střelby, nebo také procentuálně nejlepší přesilovky. I když zde se k nim velmi blízko přiblížila Poruba, hlavně díky stoprocentní úspěšnosti v posledním vzájemném zápase.

Program baráže o ligu juniorů

1. utkání: čtvrtek 31. 3. Vsetín – Třebíč 17:30
2. utkání: sobota 2. 4. Třebíč – Vsetín 12:00
Případné 3. utkání: pondělí 4. 4. Vsetín – Třebíč 12:30

Soupeř Vsetína: SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíč se stala nejlepším týmem Regionální ligy juniorů, za čímž kráčela už od samotného začátku sezony. V základní části dominovala, ani jednou se nestalo, že by Horácká Slavia odcházela ze zápasu bez bodu a k tomu navíc přidávala vysoké výhry jako 11:1 nebo 8:0. Pro mnoho ostatních byla Třebíč favoritem od samého začátku. První prohra přišla až v nadstavbové části, ale byla jediná a tým z Vysočiny se tak, dalo by se říct téměř bez námahy, objevil v play-off. Cíle týmu ovšem ležely ještě dál. Od začátku sezony totiž bylo jasné, že tento tým půjde za postupem.

V semifinále a finále už to ovšem tak jednoduché nebylo, protože se od zbytku startovního pole opravdu oddělily čtyři nejlepší týmy soutěže. Obě kola vyřazovací části se hrála na dva zápasy, přičemž rozhodovalo konečné skóre, čili součet výsledků z obou těchto duelů. Jako první si Třebíč poradila s Benátkami nad Jizerou, ale už tento dvojzápas přinesl dramatické momenty. Sezonu regionální soutěže pak završilo finále mezi Třebíčí a Táborem.

V prvním zápase se Třebíči nepovedly vstupy do třetin, ale tyto ztráty dokázali hosté na táborském ledě dohnat. Osudným se jim ovšem stalo vyloučení v posledních minutách a gól patnáct sekund před koncem. Domácí utkání tak museli pro postup do baráže vyhrát s minimálně dvoubrankovým rozdílem. Třebíčští mladíci v tomto případě potvrdili, že na domácí utkání se mohou v letošní sezoně spolehnout a po velmi povedené druhé třetině slavili výhru 6:4.

Nyní se postaví proti Vsetínu v baráži, a i když se jedná o soupeře z nižší soutěže, nebudou to mít Valaši jednoduché. Bílé hvězdy už totiž mají obrázek toho, co čekat. Před sezonou se v rámci přátelských zápasů utkaly s brněnskými celky z Ligy juniorů a vedly si více než dobře.

S vysokými výhrami v základní části jdou samozřejmě ruku v ruce také dobré individuální statistiky tahounů týmu. Tím největším se s 43 body (24+19) v 25 zápasech stal kapitán Zdeněk Vedral, následován Denisem Štorkem (21+19). V nadstavbové skupině už převzal žezlo David Michalčuk, který ve 14 duelech této části soutěže nasbíral 33 bodů (16+17), což činí průměr 2,4 bodu na zápas.

V nadstavbě i následné play-off doplnil tuto skupinu také Zdenko Hudeček, který přišel do Třebíče po základní části z Frýdku-Místku. Společně s ním kádr doplnil i Adam Spurný a Jakub Hykl, ovšem tato trojice nebude moct do barážových bojů zasáhnout, protože neodehrála v týmu dostatečný počet zápasů, což bude pro Třebíč značným oslabením. Silná stránka týmu je ovšem v brankovišti, které stráží Lukáš Vejmelka.

Čtvrtý zápas druhého kola play-down LJ a druhé finále RLJ:

VHK ROBE Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 1:6
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Tábor 6:4

Sestavy v minulých zápasech:

Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Liss, Čapka, Sýkora, Machů, Sviták (A), Mojžíš – Maštalíř, Janíček, Veselý, Przybyla, Jurek, Bednařík (C), Ramert, Bachánek (A), Horský, Broža.
Třebíč: Vejmelka — Šplíchal, Svoboda, Dolníček, Patočka, Novák, Růžička — Kříž, Hykl, Michalčuk, Kuba, Kotačka, Vedral, Štorek, Přidal, Krotký, Spurný, Hudeček.

Statistiky z minulých zápasů:

VHK ROBE Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 15. Liss (Przybyla, Horský) – 24. Černý (Ludvík, Halata), 27. Koudelný (Ludvík), 29. Ludvík (Halata), 56. Siekierka (Barčák, Hlaváč), 58. Ludvík, 60. Černý (Barčák, Siekierka). Rozhodčí: Skopal, Kika – Vašíček, Komínek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Tábor 6:4 (1:1, 5:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Kuba (Michalčuk), 26. Přidal, 28. Kříž (Přidal, Kuba), 31. Štorek (Michalčuk, Hudeček), 36. Hudeček (Novák), 39. Hykl (Spurný, Hudeček) – 19. Šťastný (Janda), 21. Čančura (Duda), 44. Kofroň (Šťastný), 45. Šťastný. Rozhodčí: Mareček — Kouba, Augusta. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 210. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2, 6:4.

banner pod článkem