Junioři čekají na výhru, deváťáci bojují o čelo tabulky. Ve formě je i dorost

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 21.09.2022

Dorost i 9. třída ještě v nové sezoně neprohráli, naopak je tomu u juniorskému týmu, který na své první body stále čeká. V pátek čeká domácí zápas dvě nejstarší mládežické kategorie, deváťáci se poté představí na Lapači v sobotu proti Olomouci a neděle bude patřit venkovním utkáním.

Dorost

Vsetínští dorostenci mají za sebou skvělý vstup do nové sezony. V prvním utkání minulého týdne se nejprve střetli s Břeclaví. Zápas byl po většinu zápasu vyrovnaný a o vítězi se tak rozhodlo až v poslední třetině utkání, kdy se vícekrát podařilo prosadit právě Vsetínu. Také nedělní utkání skončilo pro Vsetínské vítězně. Nejprve získali tříbrankový náskok, ten však během třetí části utkání Chrudim dorovnala. Hrálo se tedy prodloužení, které vsetínskému týmu zajistilo 2 body do tabulky.

23.9. 16:30 Vsetín – Havířov
Havířov má za sebou také úspěšný vstup do sezony. V utkání proti Warriors Brno se jim hned v první třetině podařilo dostat do dvoubrankového vedení, které brněnský tým stáhl na rozdíl pouze jednoho gólu. Pět minut před koncem se však Slezanům podařilo pojistit si své vítězství a získat tak tři body do tabulky. Proti Technice Brno se jim podařilo prosadit až na počátku druhé periody, ale ani druhému brněnskému týmu nedovolili vyrovnat, čímž si zapsali další plný počet do tabulky.

25.9. 12:00 Technika Brno – Vsetín
Brněnskému týmu se v prvním utkání proti Chrudimi velmi dařilo a během dvou třetin si na ni získali třígólový náskok s prázdným kontem ve své bráně. Ve třetí periodě se však karty obrátili a Chrudimi se podařilo vyrovnat. Prodloužení žádné rozzuzlení zápasu nepřineslo a šlo se na samostatné nájezdy, kdy se podařilo prosadit brněnskému útočníkovi. Proti Havířovu již takové štěstí neměli, neboť ten se dostal do vedení ve druhé třetině a to si udrželi až do konce hrací doby.

Junioři

Juniorům se první hrací víkend tolik nevedlo, po dvou zápasech jsou bez bodu a patří jim páté místo v tabulce. Valaši sice nebodovali, ale ani tak nejsou poslední. Stejně na tom totiž jsou také Šumperk a Technika, ti však mají podstatně horší skóre. Vsetín totiž v obou případech prohrál o dvě branky shodně 2:4. Nejprve nestačil na Chrudim a poté po sympatickém výkonu podlehl Salcburku.

23. 9. 20:15 Vsetín – Poruba
Jestli předchozí odstavec obsáhl spodní část tabulky východní skupiny, nyní se přesuneme na opačný konec. Poruba v obou utkáních uspěla a zcela zaslouženě jí patří první místo. Nejprve jasně přehrála Techniku 5:0, následně ji čekal souboj s Chomutovem, který byl jako loňský účastník extraligy považován za favorita. Ani toho se Ostravané nezalekli. V utkání dvakrát otočili nepříznivé skóre, a nakonec zvítězili 4:3. Dva góly si v utkání připsal Maxim Vehovský a Jakub Koudelný je zase jediným zástupcem českých celků v top pětce kanadského bodování soutěže.

25. 9. 16:00 Přerov – Vsetín
Přerovští Zubři také vyhráli oba své zápasy, ale aktuálně jim patří až třetí příčka, protože na rozdíl od Poruby a druhé Chrudimi v obou případech zvítězili pouze jednobrankovým náskokem. Na svůj první gól v nové sezoně čekala přerovská juniroka až do 46. minuty zápasu se Šumperkem. Rozsekla tak bezgólový stav, když Matěj Halík proměnil trestné střílení. Pak se skóre měnilo ještě dvakrát v poslední minutě a Přerov zvítězil 2:1. V druhém kole byla naplánovaná repríza loňského finále, které Adam Holík rozhodl trefou na 3:2 deset sekund před koncem hrací doby. Tak či tak, vsetínskou juniorky nečeká nic jednoduchého.

9. třída

Deváťáci mají za sebou další zápas a po dvou týdnech soutěže jsou stále stoprocentní. Proti Šumperku to sice bylo o něco větší drama než proti Přerovu, ale vyrovnané utkání nakonec Valaši strhli na svoji stranu. Další utkání má 9. třída na programu v sobotu 24. 9. ve 12:00, kdy na Lapač přijede Olomouc. Jeden z favoritů skupiny č. 9 je také stoprocentní – Nový Jičín i Kroměříž porazil poměrem 10:5. Bude zajímavé sledovat, jak se týmy poperou o prvenství v tabulce.