Jediný mládežnický zápas týdne: Junioři v neděli hostí Litomyšl

Helena Hegeďová • 02.11.2019

Dorostenci měli v tomto týdnu volno a juniory čeká kvůli volnému losu před reprezentační pauzou jen jeden zápas. Ten odehrají v neděli na domácí půdě proti Litomyšli. Tímto utkáním také začnou junioři druhou třetinu základní části, aktuálně jsou na třetím místě a na druhý Přerov ztrácí dva body, mají však jeden zápas k dobru.

V minulém týdnu se Vsetínu i přes nepříliš povedené výkony podařilo získat šest bodů. Nejprve sehráli Vsacané venkovní utkání v Porubě, kde už po první třetině prohrávali 0:4. „Po minulém zápase s Porubou jsme čekali, že to půjde samo a hned nám to tam spadne. Podcenili jsme je a bylo to úplně naopak, góly nasypali oni nám a pak jsme to museli dohánět,“ řekl k situaci obránce Vojtěch Pernický, pro něhož to byl první zápas v letošní sezóně po nemoci. Vsetínští ale vzali duel do svých rukou, a nakonec slavili výhru 6:4.

Domácí utkání Vsetína s Warriors začali Valaši lépe, ale Brněnští dokázali držet se svým soupeřem krok. Za vyrovnaného stavu 2:2 se minutu a šest sekund před koncem prosadil Patrik Zeman, výhru svého celku pak trefou do prázdné brány pojistil kapitán Daniel Klímek.

Daniel Klímek je tedy spolu s Adamem Hilšerem nejproduktivnější hráč Vsetína. Oba útočníci mají po jednadvaceti bodech, první jmenovaný zatím nasbíral dvanáct branek a devět asistencí, bilance druhého forvarda je 10+11. Jedničkou v brankovišti je Jakub Málek, v posledním utkání se však předvedl také druhý gólman David Tkadlec.

HC Litomyšl

Litomyšl je s dvanácti body na pátém místě. Vrchní čtyřka je odskočená o osm bodů. V minulém utkání si však hráči z východu Čech vedli na výbornou. Poslední Warriors přehráli poměrem 6:3. Litomyšlští se na svém ledě dostali do vedení 3:0, Krausovu nulu vymazal až zásah Snášela v 32. minutě. Obrat Warriors sice nepřišel, ale ještě v 55. minutě vedli domácí pouze o jednu branku a výhru pojistil až dvěma brankami na konci utkání Jakub Lichtag.

Jakub Lichtag je v kanadském bodování Litomyšle pátý se sedmi body za tři branky a čtyři nahrávky. Mezi nejproduktivnější hráče patří Tadeáš Jakubec (12+6), Jakub Voříšek (4+12) a Martin Večeřa (8+6), kteří mají nad zbytkem mužstva výrazný náskok. Nejvíce zápasů odchytal Ondřej Batěk, jen o jeden zápas méně má pak již zmiňovaný Mathias Kraus.

Vzájemná utkání v této sezoně:

15.9. Vsetín - Litomyšl 3:1
11.10. Litomyšl - Vsetín 3:5

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec – Pernický, Zeman, Holáň, Liss, Kunst – Pospíšil, Hilšer, Holba, Vrána, Hrnčíř, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel.
Litomyšl: Kraus – Myška, Bláha, Fila, Lipenský, Zahradník – Voříšek, Sajdl, Háněl – Vytlačil, Adámek, Edl – Farkas, Jakubec, Hricuš – Svatoš, Lichtag.