Jan Fadrný hrál čtvrtý zápas v pěti dnech. Přesto vystřelil Vsetínu vítězství

Václav Trávníček • 31.01.2007

V s e t í n – Takový výsledek nečekal asi nikdo. Ve včerejším kolem O2 extraligy překvapili vsetínští hokejisté své fanoušky i bookmakery sázkových kanceláří, když porazili pražskou Slaviu 1:0 po samostatných nájezdech. Hlavní úlohu večera sehrál Jan Fadrný, který jako jediný překonal slávistického gólmana Hronka. Jeho rozhodující nájezd je dokonalým případem zamotaného osudu sportovce. Vzpomínáte? Před čtyřmi lety to byl právě on, kdo jako jediný v červenobílém dresu překonal na nájezdech Radovana Biegla a ukončil tak zatím poslední výlet vsetínských hráčů do play off.

Na začátku roku 2003 se Vsetín zatím naposledy probojoval do play off. Po dvou ztracených čtvrtfinálových duelech na ledě Slavie se vyhecovaná série přenesla na vsetínský stadion. Po šedesáti minutách třetího zápasu svítil na ukazateli vyrovnaný stav 1:1. Nervy drásající prodloužení rozhodující branku také nepřineslo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Rozřešení nepřinesla ani první, ani druhá série, brankáři Biegl (Vsetín) i Málek (Slavia) byli bezchybní. Jako jediný v celé sérii se trefil tehdejší Slávista Jan Fadrný, což se ukázalo jako rozhodující pro celé čtvrtfinále. Následující čtvrtý duel Valaši jednoznačně prohráli.

Včera byl šestadvacetiletý útočník v opačné pozici: svému bývalému zaměstnavateli uštědřil tvrdou ránu. První nájezd sice neproměnil, ale po svém reparátu ve druhé sérii se už nemýlil. „Asi čtyřikrát jsem dal letos blafák do bekhendu, vždycky to vyšlo. Když jsem hrál ve Slavii, jezdil jsem na Hróňu každý trénink. Myslel jsem si, že si to bude pamatovat. Nechal jsem se zbytečně ovlivnit. Při druhém nájezdu jsem měl dvě varianty – bekhend nebo střelu pod lapačku. A když Hróňa vystrčil hokejkou dopředu, tak jsem vystřelil,“ glosoval po utkání novinářům svůj nájezd.

Trenér Vlach jej vybral do druhé série proto, že se Fadrný sám přihlásil. „Věřil jsem si, že podruhé už branku dám a řekl trenérovi, že chci jet ještě jednou. Jenom jsem doufal, že Červenka přede mnou nepromění, abych mohl jet trošičku klidněji,“ usmíval se před šatnou Fadrný. Nerozhodil jej ani sudí, který pro jistotu konzultoval branku s videorozhodčím. „Nechápal jsem, proč šel vůbec k videu. Všichni na stadionu viděli, že to bylo břevno,“ krčil rameny, ale radost mu to nekazilo. Vítězství nad mužstvem formátu Slavie je vždycky důvod k oslavám.

Nová vsetínská posila a šťastný střelec si však bude muset na slavení chvíli počkat. Protože hraje zároveň za valašský klub a prvoligový Havířov, je momentálně vytížený až až. „Třetí třetinu i prodloužení už jsme hráli na penalty. Chtěli jsme udržet co nejdéle plichtu a uhrát alespoň bod. Měli jsme toho už plné zuby. Hrajeme na tři pětky a já jsem hrál čtvrtý zápas v pěti dnech. V závěru jsem byl úplně vyřízený,“ přiznal. Přesto je Fadrný ve Vsetíně spokojený. „Jsem rád, že se můžu v extralize ukázat. Dneska jsem si ověřil, že na ni pořád mám,“ zdůvodňuje. A budoucnost? To neví nikdo. Možná vedení klubu ukončí po sezóně jeho střídavý start a bude dál oblékat jen dres havířovských Panterů. „Co bude dál, to opravdu nevím. O to se stará můj agent. Ale se Vsetínem určitě jedná,“ dodává.