Jakub Málek byl vyhlášen nejlepším brankářem i juniorem loňského ročníku Chance ligy

Redakce • 04.06.2022

AKTUALIZOVÁNO: Sportovní manažeři prvoligových klubů rozhodli: Nejlepším gólmanem uplynulého ročníku Chance ligy byl vsetínský Jakub Málek! Na děleném druhém místě skončili Pavel Jekel (Třebíč) s Maximem Žukovem (Jihlava). Dvacetiletý brankář vyhlášen i nejlepším juniorem druhé nejvyšší soutěže. Výsledky hlasování o individuálních oceněních postupně zveřejňuje oficiální web českého hokeje.

Jakub Málek zažil přelomovou sezonu. V létě jej coby 3. Čecha v pořadí draftoval klub NHL New Jersey Devils. Následně si zachytal na mistrovství světa dvacetiletých, v A-týmu Vsetína si skvělými výkony řekl o pozici jedničky. V základní části se mohl chlubit 93,21% úspěšností zákroků, lepší byl v tomto ohledu jen Lukáš Klimeš, jenž toho ovšem odchytal výrazně méně. V průměru inkasovaných branek na zápas (1,92 G/Z) skončil třetí, stejně tak i v počtu výher (22) a na děleném druhém místě byl v počtu čistých kont (3).

Ještě lepších čísel Málek dosahoval v play-off, kde dovedl Vsetín až do finále. A to navzdory zranění, s nímž musel vyřazovací boje dochytat. Do prvoligové historie se potom zapsal vstřeleným gólem přes celé hřiště proti Havířovu. Byl prvním brankářem v Chance lize, jenž skóroval po vlastní střele. Vsetínský gólman letos udělal velký výkonnostní progres. Dál se bude zlepšovat ve Finsku, kde podepsal smlouvu s klubem Ilves Tampere.

Talentovaný brankář uspěl také v hlasování o nejlepšího juniora Chance ligy. Na druhém místě skončil jihlavský Matouš Menšík, třetí byl litoměřický Josef Koláček. Mezi juniory se letos počítali hokejisté narození v roce 2002 a později.

Nejlepší brankáři Chance ligy

• 2021/2022 - Jakub Málek (Vsetín)
  • 2020/2021 - Pavel Jekel (Třebíč)
  • 2019/2020 - Lukáš Klimeš (Přerov)