Vstupenky online

Hokejisté zahájili přípravu na ledě

Aleš Koňařík • 24.07.2002

V s e t í n – Vsetínští hokejisté zaměnili v rámci letní přípravy na nový ročník extraligy kopačky a posilovací stroje za brusle a hokejky a ve středu poprvé vyjeli na led. Několik desítek přihlížejících mělo možnost poprvé zahlédnout nové posily, útočníky Martina Ambruze, Tomáše Vaka, Romana Stantiena a zadáka Petera Barteka. Po více než roční pauze se zatím jen lehce rozbrusloval i Alexej Jaškin.


Zkušený ruský zadák kvůli zánětu achilovky absentoval celou uplynulou sezónu a nepříjemné zranění jej trápí stále. Do kabin odcházel s nepříliš spokojeným výrazem, „Kotník ještě stále není zahojený, nevím, jestli stihnu začátek ligy,“ procedil jen mezi zuby. Kromě něj se do přípravy na ledě nemohl naplno zapojit ani Martin Streit, jehož přibrzdila poměrně kuriózní nehoda. Při nahřívání bruslí si totiž popálil levé zápěstí a místo nácviku střel jen vybrusloval bogničky. “Filc z boty se mi přiškvařil na ruku. Doktoři mi dali raději antibiotika, abych nedostal zánět. Naštěstí to není nic vážného,“ nedramatizoval zdravotní eskapády pětadvacetiletý útočník.

Odchod čtyř hráčů do konkurenčního Zlína přinutil trenéry k razantním změnám při sestavování formací. K loni produktivní dvojici Kucharczyk – Hudler přibyla akvizice ze Zlína, křídelník Martin Ambruz, obranu pak tvořili Polák s Bartkem. „Útok zkušených“ Kuboš, Luža – Kotásek, Stantien, Demel pak doplňovala třetí pětka ve složení Němec, Vašut, Sochor, Vak Vampola. O místa v sestavě budou dále bojovat obránci Spitzer, Frolo, Blažek a forvardi Dubec, Lang a Valko. Brankářské jedničce Radovanu Bieglovi budou krýt záda výkonnostně rovnocenní mladíci Masný a Plšek.

Kapitánskou štafetu od Rostislava Vlacha převezme pravděpodobně velezkušený Roman Stantien.

Na nadcházející sezónu se ve Vsetíně připravují i Roman Čechmánek s Martinem Paroulkem, a také hráč druholigového německého Wolfsburgu Zbyněk Mařák.
banner pod článkem
×
Odehrané v 19:15 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011