Hokej mi chyběl, chci do toho dát opět sto procent, hlásá navrátilec Štrbík

Filip Bazala • 03.09.2014

Štírek v sestavě VHK. I tak by se dal nazvat Martin Štrbík, který po téměř roční odmlce znovu naplno trénuje a chce se porvat o místo v základní sestavě mužů. „Vloni jsem musel dát přednost práci před hokejem. Letos jsem se přihlásil na školu a chci do hokeje dát opět sto procent,“ říká už natěšeně na sezonu mladý rychlík. Valaši s Porubou zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, byla to šestá výhra v přípravě a čtvrtá po nájezdech. V pátek čeká svěřence trenérů Hlobila a Jenáčka další těžká zkouška, kdy sehrají odvetný přípravný zápas v Přerově.

Martine, jak hodnotíte utkání s Porubou?
Zápas to byl velmi těžký. Poruba je velmi silný soupeř se zkušenými hráči. My mladí kluci na jejich zkušenosti nestačíme zatím, takže je můžeme maximálně přebruslit. Jako zkouška před sezonou to však bylo dobré. Úplně jiný zápas, než který jsme hráli proti polské dvacítce. Zápas s Porubou poodkryl to, jak budou vypadat mistráky v sezoně.

V čem Poruba převyšuje týmy, se kterými jsme se doposud v přípravě střetli?
Jak už jsem říkal, je to hlavně ve zkušenosti. Mají top hráče jako Krayzel nebo Javín, kteří jsou doplněni dalšími šikovnými hráči z Ostravy. Budou v sezoně velmi silní a vzájemné zápasy budou velmi těžké.

Jak je to s vámi? Vloni jste příliš nehrál.
Skončil jsem školu a rozhodoval se co dál dělat. Zvolil jsem možnost zkombinovat hokej s prací. Studoval jsem obor kuchař/číšník, takže dělám číšníka nebo barmana a s prací je to strašně těžké zkombinovat. Jde hlavně o noční provozy, a i když jsem ze začátku nějak tréninky zvládal. Později jak jsem na dvou na třech týdně chyběl, tak už ty síly scházely. Zjistil jsem, že to tak dál nejde a musel si vybrat. Musel jsem něco i vydělat rodině, takže jsem od hokeje musel upustit.

Letos jste tady, takže co se změnilo?
Skončil jsem v práci, přihlásil se na školu, a i když je to asi krok zpátky chci hrát hokej. Chci udělat maximum proto, abych mohl trénovat a hrát s rukama, protože mi hokej chyběl. Dám do toho sto procent.

Vsetínští hokejisté stále intenzivně trénují na blížící se sezonu.

Jste zatím spokojen se svými výkony v přípravě?
Dostat se do herní pohody, aby to bylo opět na sto procent, jako když jsme přišli z juniorky, je těžké. Musím tvrdě pracovat, neustále na sobě makat a snad se to vše zlepší.

Je pro vás dobré, že opět nastupujete po boku kolegů z juniorky Daňka a Kývaly?
Samozřejmě, je to velká pomoc. Ve všem mi napomáhají, známe se, hráli jsme spolu dlouho, je to úplně něco jiného, když hrajeme společně. Snad nám to bude klapat i v sezoně. Pokud tedy budeme hrát spolu.

V pátek hrajete s Přerovem. S čím půjdete do tohoto utkání?
Vyhrát samozřejmě, jako vždycky. Poslední zápas venku. Hráli jsme s Porubou, nyní Přerov, který bude kompletní oproti prvnímu zápasu u nás, kdy nechali doma první formaci se Sakrajdou a spol.. Myslím, že to bude podobný zápas jako s Porubou. Mají zkušené hráče, umí využít domácího prostředí, bude to velmi těžké. Takové zápasy jsou o bojovnosti a my se budeme snažit ty pomyslné body venku uhrát. Body z venku jsou důležité, musíme vyhrávat i mimo domácí stadion, kde nám pomáhá naše silné publikum.

Opět jste v přípravě zvítězili. Nebylo by pro mužstvo dobré taky už jednou dostat pořádně „na zadek“?
To dostáváme na tréninku (směje se). Já nepatřím mezi ty, kteří tvrdí, že pokud jsme všechno vyhráli doposud, tak musíme i prohrát. Nejsem nějak pověrčivý. Určitě nepůjdeme do zápasu s tím, abychom prohráli kvůli tomu, že jsme si porážku ještě nezkusili. Jdeme do každého zápasu naplno a s cílem zvítězit.