Finále se na středu a čtvrtek stěhuje do Zlína, fanoušci mohou parkovat zdarma u Baťova mrakodrapu

Redakce • 03.04.2023

Hokejovým fanouškům, kteří se chystají na dvojzápas finále Chance ligy mezi Zlínem a Vsetínem, umožní krajský úřad ve středu 5. a ve čtvrtek 6. dubna parkování zdarma vedle Baťova mrakodrapu. V okolí stadionu aktuálně platí řada dopravních omezení kvůli rekonstrukci křižovatky Mostní – Březnická. Týkají se jak samotného příjezdu ke stadionu, tak parkování v okolí.

Na hlavní příjezdové ulici Březnická platí od pondělí 3. dubna jednosměrný provoz. Doprava je tedy možná pouze ve směru z centra k okružní křižovatce K Majáku (Filmová). V opačném směru musí řidiči po objízdné trase kolem Lesního hřbitova na Kudlov a dále do centra Zlína. Fanoušci se tak autem ve směru od Březnice přímo ke stadionu vůbec nedostanou.

„Vzhledem k aktuální dopravní situaci jsou naše garáže jedním z dostupných parkovišť v okolí, které mohou fanoušci využít. K dispozici je tady na 270 parkovacích míst,“ upřesnil Jiří Jaroš, krajský radní pro sport.

Návštěvníci domácích zápasů hokejového klubu Berani Zlín, mohou využívat bezplatné stání v krytém parkovišti Zlínského kraje pravidelně. „Parkovat zdarma tady mohou ve dnech konání všech domácích ligových utkání, vždy v době od 16 do 21 hodin. Parkovací dům se nachází v areálu Svitu v budově č. 11 vedle Baťova mrakodrapu,“ doplnil Jiří Jaroš.

Parkování zdarma poskytuje Zlínský kraj návštěvníkům hokeje už od roku 2006.