Filip Krajčík: V reprezentaci je velká konkurence. Nikdo si nemůže dovolit udělat chybu

Helena Hegeďová • 23.12.2019

Dorostenec Filip Krajčík na začátku sezóny vedl coby obránce bodování celého vsetínského týmu. Díky jeho výkonům si jej všimli trenéři reprezentace do šestnácti let a už v říjnu se zúčastnil jednodenního kempu v Ostravě. Nyní si jej trenéři pozvali znovu, a to rovnou na týdenní kemp zakončený třemi zápasy proti Rusku. „Byl jsem tím strašně překvapen, s nominací jsem vůbec nepočítal,“ přiznává vsetínský bek a přidává další postřehy z uplynulého týdne.

Patnáctiletý obránce Filip Krajčík pravidelně nastupuje do ligových zápasů za vsetínský dorost. O uplynulém víkendu však nasadil reprezentační dres a nastoupil do dvou zápasů kategorie U16 proti Rusku. “Šlo o týdenní přípravny kemp v Jindřichově Hradci, který trval od pondělí do neděle. V pátek, sobotu a neděli jsme měli zápasy,“ popisuje, „každý den jsme měli dva tréninky na ledě, mezitím jsme mívali videorozbory z tréninku, v den zápasu jsme měli jen dopolední rozbruslení.“

„Nebyla to moje první nominace, již v říjnu jsem byl na jednodenním kempu v Ostravě,“ podělil se Krajčík o své předchozí zkušenosti s reprezentačními výběry. „O této nominaci jsem se dozvěděl na internetu a později jsem dostal pozvánku do emailu. Byl jsem tím strašně překvapen, s nominací jsem vůbec nepočítal,“ přiznává.

I přes předchozí účast na jednodenní reprezentační akci byl Filip považován za nováčka v týmu, což se odrazilo i na jeho prvních zážitcích v kabině. „Chvíli mi trvalo seznámit se všemi kluky, ale nakonec jsme byli dobrá parta,“ říká s radostí.

A první reprezentační utkání na mladého obránce také teprve čekalo. „V pátek při první utkání jsem byl sedmý obránce a do utkání jsem nezasáhl, ale v sobotu a v neděli jsem odehrál cely zápas a hrálo se mi hodně dobře. Rusko bylo velmi silné, ale všechny tři zápasy byly velmi vyrovnané. Měli jsme spoustu šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř byl hodně silný a rychlý na puku. V týmu byla velká konkurence, tím pádem si nikdo nemůže dovolit udělat nějakou chybu,“ popisuje dojmy ze svých prvních reprezentačních zápasů.

„Osobně si myslím, že jsem odehrál dobré utkání,“ hodnotí svůj výkon, „případná další nominace ale záleží samozřejmě jen na trenérech reprezentace.“

Další účast na podobné akci by vsetínského beka potěšila, teď je ale priorita jinde. „Nyní se musím soustředit na záchranu extraligy,“ uzavírá Krajčík.