Fandím Vsetínu a doufám, že to vyjde. Už jenom kvůli těm lidem, netají se Ondřej Pavelec

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 04.04.2022

Úvodní finálové utkání sledoval přímo z tribuny Lapače. A chystá se i na pondělní pokračování. Bývalý reprezentační brankář Ondřej Pavelec je po konci aktivní kariéry stále zapáleným hokejovým fanouškem. „Ve finále na sebe narazí dva nejlepší týmy Chance ligy, a já doufám, že vyhrají domácí, abych na zápasy baráže jezdil na Vsetín, popřípadě do Chomutova, protože do Jihlavy se mi moc nechce,“ říká s úsměvem kladenský rodák.

Jak se stane, že na Lapači navštívíte finálové utkání Vsetína s Jihlavou?
Pozval mě Jirka Hudler. Z dětství si samozřejmě pamatuji éru Vsetína, takže tohle pozvání jsem nemohl odmítnout. Navíc může nastat situace, že Vsetín by hrál s Kladnem baráž o extraligu, takže jsem rád přijel, abych se podíval na možného soupeře.

Když vám Jiří zavolal, zda nechcete vyrazit společně na Lapač, tak jste neváhal?
Přesně tak. S Jirkou jsme v Praze v podstatě sousedi, takže nebylo co řešit. Vyrazili jsme. Finále Chance ligy je určitě lákavá událost. Navíc jsem nikdy jako hráč tuhle kulisu nezažil, tak jsem rád, že si to nyní mohu zkusit alespoň jako divák.

Tohle ale není vaše první návštěva Lapače, že?
Byl jsem tady před dvěma lety, ale tehdy pouze na tréninku. Během mé dovolené v Beskydech mě napadlo podívat se, jak to na Lapači vypadá. Chtěl jsem ale zažít atmosféru na Lapači v ostrém zápase, proto jsem dnes tady. Mluvil jsem o tom i s Liborem Boučkem, který tu byl na zápas s Benátkami a byl nadšený. Takže jsme vyrazili všichni společně. Navíc se dalo očekávat, že bude asi ještě obrovský rozdíl mezi základní částí a zápasem finále. Jsem na to zvědavý a zůstanu tady určitě na oba zápasy.

Už jste měl možnost ochutnat pravou valašskou slivovici?
Nějaká slivovice už proběhla a myslím, že to dnes bude ještě zajímavé (usmívá se). Naštěstí nemusím nikam odjíždět, takže si to tady budu moct užít se vším, co k tomu patří.

Jak moc sledujete Chance ligu?
Přehled mám určitě dobrý. Před dvěma lety jsem vypomáhal v Ústí nad Labem a tím, že Kladno hrálo Chance ligu celkem dlouho, tak samozřejmě vím, co od této soutěže čekat, a jací hráči zde působí. Ale určitě nebudu nic nalhávat a řeknu, že se začínajícím play-off to určitě sleduji podstatně více.

Jaký tipujete výsledek tohoto finále?
Moc bych to přál Vsetínu a doufám, že vyhraje. Už kvůli těm lidem tady. Myslím si, že pokud by se to podařilo, tak případná baráž s Kladnem by byla svátkem pro všechny fanoušky českého hokeje. Dvě obrovské hokejové značky se silnou fanouškovskou základnou, určitě by bylo na co se těšit. Já už se byl podívat na čtvrtfinále Vsetína na Slavii, kde to vypadalo, že Vsetín může vypadnout. Následně skrze semifinále se projelo jak nůž máslem. Každá série je jiná. Teď na sebe narazí dva nejlepší týmy Chance ligy, a já doufám, že vyhrají domácí, abych na zápasy baráže jezdil na Vsetín, popřípadě do Chomutova, protože do Jihlavy se mi moc nechce.