Vstupenky online

Dorost se po pěti dnech vrací do Šumperku. Doma se představí pouze junioři

Helena Hegeďová • 02.12.2021

Dorostenci začnou druhou část soutěže tam, kde zakončili tu předchozí. Po pěti dnech se opět vydají do Šumperka, kde naposledy Mladým Drakům podlehli jednobrankovým rozdílem. V sobotu je čeká zápas v Havířově. Junioři po týdnu opět vyrazí do Brna, tentokrát na utkání s Warriors, a v neděli doma přivítají Šumperk.

Druhá část Extraligy dorostu: Další dvacítku zápasu odstartují Valaši v Šumperku

Osmnáct utkání v první části dorostenecké extraligy rozdělilo třicet týmů do pěti skupin. Dvanáct z nich má jisté play-off, ostatní se o účast ve vyřazovacích bojích musí poprat a zároveň, což je pravděpodobně ještě důležitější, bojují o záchranu. Valaši jsou ve skupině E spolu s Přerovem, Olomoucí, Šumperkem, Porubou a Havířovem. Všem týmům se započítávají dosavadní výsledky, takže Vsetínu patří v šestičlenné skupině čtvrtá příčka. Dva týmy, které budou mít po dalších dvaceti kolech nejméně bodů, sestupují. V tomto týdnu odehrají vsetínští dorostenci dvě venkovní utkání. Nejprve začnou tam, kde skončili – tedy v Šumperku. V sobotu je pak čeká zápas v Havířově.

Zápas: 2. 12. Šumperk – Vsetín 18:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
9. 9. 2021 Vsetín – Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Dorost předvedl proti Šumperku výborný výkon. Draci nejprve skóre srovnali, ovšem domácí se hned na začátku druhé třetiny dostali opět do vedení, a to už udrželi až do konce utkání, kdy přidali ještě další tři branky.
27. 11. 2021 Šumperk - Vsetín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Valaši se prosadili už ve čtvrté minutě a svůj náskok držel až téměř do poloviny druhé třetiny. To totiž Mladí Draci zaveleli k obranu, který se nakonec podepsal i na konečném výsledku.

V posledním odehraném kole si Šumperští spravili chuť po prohraném utkání ve Zlíně právě duelem se Vsetínem. Valaši tedy moc dobře ví, co od svého soupeře čekat, protože od jejich minulého vzájemného zápasu uběhlo pouze pět dnů.

Zápas: 4. 12. Havířov – Vsetín 15:30

Vzájemné zápasy v sezoně:

11. 9. 2021 Vsetín – Havířov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Havířov na ledě Vsetína dvěma rychlými brankami ve druhé třetině odskočil na dvoubrankový rozdíl, i když se předtím vedlo spíše domácím. Valaši už na vyrovnání nestačili, problém měli hlavně se zakončením.
16. 10. 2021 Havířov – Vsetín 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Druhý vzájemný zápas dopadl úplně opačně, ale přesto stejně. Jako první se totiž dostali do vedení domácí a hosté předvedli rychlý obrat v podobě čtyřech gólů během čtyř minut ve třetí třetině.

Havířov má ze všech týmů ve skupině E nejhorší startovní pozici, protože ve východní skupině vyhrál jen čtyřikrát a do další části soutěže vstupuje s dvanácti body. V minulém týdnu Slezané nejprve podlehli Třinci vysoko 0:8, následně však drželi krok v domácím utkání se Zlínem, i přesto ale Beranům o jeden gól podlehli. Zlínští dorostenci mohli po tomto utkání slavit postup do play-off, a to na úkor Přerova, takže soupeř Havířova byl v posledním utkání základní čísti velmi namotivovaný.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek, Škrabola, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Bartoněk, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Raušer.
Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Čunát, Hlubuček.
Havířov: Přecechtěl – Lička, Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jelének, Jung, Svozil, Loza, Toma

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jedničkaPostavení v tabulce
VsetínMatěj Juráň (5+8)Matěj Šedlbauer (1+9)Martin Konečný (91,55 %)4. (17 b.)
ŠumperkKryštof Seidenglanz (9+11)Marek Compel (1+9)Michael Valenta (91,94 %)
3. (24 b.)
HavířovAdam Middleton (6+4)Aleš Zielinski (2+4)Tomáš Maňásek (90,59 %)6. (12 b.)

Rozdíly v tabulce budí pozornost. Junioři ztrácí jedenáct bodů na nejbližší tým

Zatímco začátek sezony se juniorům vydařil, v posledních kolech v tabulce ne a ne doplavat dvojici Technika – Poruba, která se už naopak svým bodovým stavem přibližuje k top dvojce. Blízko k cenným bodům byli Vsetínští v nedělním utkání s Přerovem. Zubři se sice dostali do dvoubrankového vedení, jenže Valaši se před svými fanoušky nevzdali a k vyrovnání jim stačila jedna hra 4 na 4. Přerov však nakonec ukázal svůj přehled a urval vítězný gól. Ještě předtím, v pátek, vyjeli zeleno-žlutí na led brněnské Techniky, kde narazili na opravdu ofenzivně laděného soupeře. Z jihu Moravy odjela vsetínská juniorka se sedmi inkasovanými góly.

Zápas: 3. 12. Warriors Brno – Vsetín 19:10

Vzájemné zápasy v sezoně:
10. 9. 2021 Vsetín - Warriors Brno 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
První utkání sezony se Vsetínským příliš nepovedlo. Od druhé třetiny dotahovali ztrátu, přes kterou na bodový zisk nedosáhli.
3. 10. 2021 Warriors Brno - Vsetín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Odveta už se nesla v jiném duchu. Valaši potvrdili svou tehdejší formu a nedovolili soupeři ani jednu branku.
5. 11. 2021 Vsetín – Warriors Brno 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Výhra nad Warriors Vsetínské nakopla. Radovali se totiž poprvé po sérii pěti nepovedených zápasů. Hattrickem přispěl Matyáš Horský.

Warriors se aktuálně nachází na posledním místě tabulky se ztrátou třech bodů na Vsetín, právě proto bude tento souboj zajímavé sledovat. Odskočí Valaši, nebo se Brněnským podaří dorovnat? Výsledky Warriors však v posledních kolech nejsou nijak oslnivé. V listopadu bodovali pouze jednou, a to když doma na Úvoze remizovali s Ústím nad Labem. V posledních dvou kolech podlehli Porubě 1:5 a v derby také Technice 3:6.

Zápas: 5. 12. Vsetín – Šumperk 15:30

Vzájemné zápasy v sezoně:
12. 9. 2021 Šumperk - Vsetín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
V 21. minutě přišla pro Valachy sprcha v podobě dvou gólů a rychlého vedení Draků. Vsetínským k obratu a první výhře v sezoně pomohly hlavně přesilovky.
15. 10. 2021 Vsetín - Šumperk 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Vsetínští zabrali až ve třetí třetině, což na body nestačilo. Tímto utkáním začala nelichotivá série proher Valachů.
7. 11. 2021 Šumperk – Vsetín 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Po výhře nad Warriors přišla studená sprcha v Šumperku. O utkání rozhodla už první třetina, kterou domácí vyhráli poměrem 3:0.

Šumperk se díky skvělým výkonům vyhoupl na druhé místo, kde si také vytvořil dostatečný náskok a dotahuje se na první Přerov. Poslední tři utkání ale Mladým Drakům nevyšla úplně podle představ. Jejich šňůra výher se zastavila na čísle šest. Nejprve prohráli doma s Pískem v prodloužení, v minulém týdnu následně proti Přerovu (1:5) a Porubě (1:3) nezískali ani jeden bod.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hořejší – Sviták, Prčík, Fojtík, Matějíček, Liss, Sýkora, Mojžíš, Čapka – Hrazdira, Broža, Jurek, Janíček, Bednařík, Maštalíř.
Warriors Brno: Horák – Milotinský, Vacek, Mlčoch, Mareček, Brokeš – Staněk, Láryš, Novotný, Horký, Stárek, Marek, Marčík, Rašovský, Heinrich, Toman, Zelinka.
Šumperk: Ryšavý – Holub, Blaháček, Minařík, Netolický, Plhal, Cekr David, Cekr Filip – Tomiczek, Šotkovský, Havel, Šembera, Polách, Ševčík, Haas, Šucha, Horký.

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jedničkaPostavení v tabulce
VsetínOndřej Broža (7+8)(Marek Houser 2+6)
Richard Liss (2+4)
David Tkadlec (89,87 %)5. (21 b.)
Warriors BrnoAdam Horký (8+5)Filip Mlčoch (0+3)Marek Vystavěl (89,49 %)6. (18 b.)
ŠumperkJakub Horký (9+9)Tomáš Minařík (7+5)Milan Ryšavý (92,57 %)2. (40 b.)
banner pod článkem
×
Odehrané v 19:15 | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov