Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Dorost jede zápas od zápasu: Došlo ke stoprocentnímu zlepšení, chválí si Stodůlka

Helena Hegeďová • 24.09.2022

Dorostenci v nové sezoně v Lize dorostu ještě ani jednou neprohráli, jejich výkony navíc zápas od zápasu stoupají. O prvních třech kolech se rozpovídal obránce Marek Stodůlka, který si v posledním utkání proti Havířovu připsal dvě vstřelené branky.

Marku, trenér zápas proti Havířovu hodnotil velice kladně. Co na něj říkáte vy?
Zápas byl velice dobrý. Dobře jsme ho odbruslili, hráli jsme to, co jsme chtěli. Netahali jsme hru zbytečně dolů do třetiny, většinou jsme hráli na polovině soupeře, takže to nám pomohlo vyhrát. Tou druhou věcí, která nám výrazně pomohla, byly přesilovky.

Měli jste utkání od začátku pod kontrolou?
Ano, měli jsme to pod kontrolou. Celou dobu jsme udávali tempo hry a vesměs jsme si dělali, co jsme chtěli. Občas tam byly nějaké momenty, kdy nás zavřeli, ale dostali jsme se z toho, což je pro nás jedině dobře.

Jde vidět zlepšení oproti minulým zápasům?
Určitě, oproti předchozím zápasům došlo ke stoprocentnímu zlepšení. Ty zápasy nebyly špatné, ale nyní to bylo ještě stokrát lepší.

Pojďme se k zápasům minulého týdne ještě na chvíli vrátit…
Začátek zápasu s Břeclaví byl horší, ale zvládli jsme to. Akorát na konci jsme už trochu polevili a museli jsme to odedřít vůli. Ale dalo se to. Zápas proti Chrudimi jsme si stoprocentně pokazili sami vlastními góly. Vedli jsme 3:0 a dostali jsme tři góly. Naštěstí jsme potom rozhodli v prodloužení a domů jsme jeli alespoň se dvěma body.

Jaké pro vás bylo přijít o tříbrankové vedení?
Dostali jsme první gól a hned jsme všichni psychicky spadli. Náš výkon šel o třídu níž, ale myslím si, že jsme se z toho poučili, a to je nejdůležitější. Teď už víme, že když dostaneme gól, tak nepřestáváme hrát, a naopak nás to ještě více motivuje.

Mluvili jste o tom v kabině?
Ano, něco jsme si o tom říkali. Toho jednoho bodu nám samozřejmě může být na konci sezony líto, protože si myslím, že to bude rozhodovat, ale prostě se to stalo a do dalších zápasů se toho budeme snažit vyvarovat.

Co zatím říkáte na Ligu dorostu?
Soutěž je to kvalitní. Týmy jsou vyrovnané a myslím si, že tu nikdo není od ostatních výrazně odskočený. Bude těžké se dostat nahoru.

Soutěž vznikla prolnutím dvou lig, znáte některé soupeře?
Kromě Havířova a Techniky, s kterými jsme hráli pár přípravných zápasů a Havířov známe taky z minulé sezony, absolutně nevíme, co od ostatních čekat. Vůbec je neznáme, ale s Břeclaví i Chrudimí se nám potvrdilo, že jsou to všechno hratelní soupeři na stejné úrovni.

Vraťme se ještě k utkání proti Havířovu. Vy jste k výsledku 6:2 pomohl dvěma brankami…
Svůj výkon v tomto zápase hodnotím jako dobrý, ale samozřejmě to vždycky může být ještě lepší. Byl jsem ve správnou chvíli na správném místě, takže mi to tam spadlo.

Jste obránce, co vy a ofenziva?
Do útoku mě to baví, ale hrát dobře zezadu je základ.

Na začátku jste zmiňoval, že vám hodně pomohly přesilovky. Tu 5 na 3 jste ale neproměnili…
Přesilovky máme sehrané dobře, ale ta pět na tři nebyla ideální. Zrovna tato situace se moc netrénuje a musíme na tom ještě trochu zapracovat. Hlavně v přesilovkách více střílet.

Co očekáváte od nedělního zápasu proti Technice Brno?
Před nedělním zápasem se ještě vyjezdíme na ledě a myslím si, že do něj naskočíme stejně jako proti Havířovu. Musíme to ubojovat a dovézt z Brna tři body. Nejedeme tam na výlet. Hráli jsme proti nim dva zápasy, ale v obou měli úplně jiný tým. Takže v podstatě víme, co od nich čekat, ale jen tak napůl.

A jaký je váš tým?
Věřím nám. Naše parta tady na Vsetíně je úžasná. I jak jsem tu přišel poprvé, tak byla taková. Vždycky to tak bylo. Nikdy tady nikoho nešikanovali, nebo teda o ničem takovém nevím, a myslím si, že společně to dotáhneme daleko. Když budeme týmoví, budeme tahat za jeden konec provazu, tak to zvládneme.

Jaký je váš cíl?
Cílem je samozřejmě dostat se zpátky do extraligy, k čemuž je první krok play-off. Vůbec nad tím ale teď nepřemýšlíme. Jdeme zápas od zápasu, takže naším cílem je vyhrát následující zápas.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
SC Marimex Kolín
×
Dnes v 13:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
EC Red Bull Salzburg