Doma super, ale musíme začít vozit body i z venku, velí Adam Zeman

Redakce • 12.10.2021

Více než dva týdny chyběl kvůli zranění, po pauze naskočil poprvé v sobotu v Třebíči. A zápasový návrat na Lapač už Adam Zeman rovnou oslavil gólem. Po jeho trefě se Valaši v pondělí ujali vedení nad Sokolovem 1:0 a odrazili se k dalším třem bodům z domácího ledu. „Na Lapači jsme s našimi výkony spokojeni. Potřebujeme zlepšit hru na venkovních hřištích. Tam jsme toho zatím moc neuhráli,“ uvědomoval si devětadvacetiletý útočník.

Adame s domácími zápasy můžete být zatím spokojeni, je to tak?
Na Lapači jsme s našimi výkony spokojeni. Potřebujeme zlepšit hru na venkovních hřištích. Tam jsme toho zatím moc neuhráli. Doma se nám hraje super, ale venku jsme jiný tým. Musíme to zlepšit.

V čem je rozdíl? Hrají v tom roli i fanoušci?
Samozřejmě doma nás ženou naši skvělí fanoušci. Venku jsme nějakým způsobem utlumení a začátky zápasů máme špatné. Snad to ve středu na ledě Prostějova zlomíme.

Jak na zlepšení pracujete?
Musíme se před zápasem každý hráč ještě více rozcvičit a nachystat, abychom do utkání vlétli stejně jako doma. Několikrát už nám zápas utekl právě už v první třetině.

Proti Sokolovu jste rozhodli prakticky už v první třetině.
Začali jsme dobře a vedli jsme 2:0. Po první třetině jsme ale trochu polevili, nabídli soupeři přesilovku a hosté snížili. Naštěstí se nám podařilo vsítit další branku a už jsme si zápas pohlídali.

Ve středu vás venku čeká opět těžký soupeř. Jak se na Jestřáby připravíte?
Je to stále stejné, připravíme se pořádně jako na každý jiný zápas. Musíme to jen vylepšit, abychom tentokrát byli úspěšní a posbírali konečně i nějaké body venku.

S Prostějovem jste se utkali již v přípravě. Pomůže vám tato zkušenost?
Myslím si že ne. Nehraje to roli. Zápasy jsou stejné, někdo je na tom lépe, někdo hůře, ale my se musíme připravit na každého soupeře stejně.

V kabině jste obdržel klobouk pro nejlepšího hráče. Bude vás to něco stát?