Dobyje Vsetín Techniku?

Kristýna Guricová • 05.02.2010

Před 37. kolem sídlí Valašský hokejový klub na 7. příčce tabulky se ztrátou 3 bodů na Opavu a k dalšímu střetnutí se vypraví do Blanska. Na ledě 10. celku tabulky budou chtít Valaši naplno bodovat a zaútočit tak na 6 pozici. Nečeká je však rozhodně lehký úkol, vždyť dosud jediný vzájemný zápas na ledě Blanska Vsetínští poměrem 1:3 prohráli. Utkání začíná v neděli v 17 hodin a pokud se do Blanska nedostanete, můžete jeho průběh sledovat v rámci změn stavu.

VSK Technika Blansko si v letošní sezóně připsal dohromady 36 bodů, což ho řadí na 10. příčku druholigové tabulky východní skupiny. Ze tří vzájemných utkání, které spolu Vsetín a Blansko letos odehráli, odešel dvakrát jako vítěz vsetínský klub. Nutno však podotknout, že výhra, kterou si připsal nedělní soupeř Vsetína ve 14. kole, se zrodila právě na zimním stadionu v Blansku. Valaši by ale mohli mít oproti Technice psychicky navrch, i přes to, že v posledním utkání prohráli na domácím ledě s Přerovem 0:1, mají za sebou sérii tří výher, ve které obrali o 9 bodů týmy ze severu Moravy.

Naopak poslední tříbodové vítězství Techniky se datuje na 5.12., kdy hokejisté Blanska porazili Frýdek-Místek na jeho ledě poměrem 5:1. Od té doby se mančaftu za plný počet bodů zvítězit nepodařilo. Během 8 posledních kol nasbírali Blanenští bodů 6, když v duelech s Novým Jičínem, Frýdkem-Místkem, Prostějovem a Přerovem protahovali hrací dobu na více než 60 minut. S Frýdkem se Technice podařilo zvítězit v prodloužení, ve zbylých 3 utkáních došlo až na samostatné nájezdy, ve kterých se Blanenským podařilo obrat o bod pouze Nový Jičín.

Tahounem produktivity týmu z Blanska je Radek Fisher, který nasbíral 30 bodů za 21 branek a 9 asistencí. Dvojice Petr Látal a Kamil Rajnoha nasbírali 22 (9+13), respektive 21 bodů (15+6). Zejména Radku Fišerovi se daří také proti klubu ze Vsetína – v průměru si připsal co zápas to gól, Látal s Rajnohou pak získali stejný počet bodů za 1 branku a 2 asistence. Poslední utkání v Hodoníně, odkud si Technika odvezla výprask 1:6, odchytal Ondřej Jirkův, proti Vsetínu se však mezi tři tyče prozatím vždy stavěl Josef Novák.

Letošní vzájemné zápasy

3. kolo, 19. 9. 2009
VHK Vsetín – VSK Technika Blansko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Zavrtálek (Ševčík, Mikeš), 35. Knebl (Ševčík, Šimek), 57. Ašer (Štraub, Korčák) - 10. Fischer, 17. Hrůza (Látal).

Řekli po utkání: „Dnes jsme po první třetině prohrávali 2:0 a to je špatné. Nesmí se to ale vzdávat, mužstvo to naopak musí nakopnout, což se dnes stalo. Vyrovnali jsme na 2:2 a to nás nastartovalo. Věděli jsme, že se musíme tlačit do brány. Před takovou diváckou kulisou se těžko prohrává, ale zabojovali jsme a dokázali to otočit.“ Petr Sakrajda

14. kolo, 8. 11. 2009
VSK Technika Blansko – VHK Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Fischer (Rajnoha), 31. Rajnoha (Mifek), 47. Fischer (Tesař) - 29. Sakrajda (Klabačka).

25. kolo, 19. 12. 2009
VHK Vsetín – VSK Technika Blansko 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Sakrajda (Šimek), 19. Bořuta (Hrňa), 49. Vaněk (Ševčík, Hrňa), 60. Ondráček (Zavrtálek) - 59. Benýšek (Hrůza).

Řekli po utkání: „Jsme určitě rádi, že jsme vyhráli, získali tři body a s fanoušky se před vánoční přestávkou rozloučili vítězství. Hokej to moc líbivý nebyl, ale myslím, že jsme měli celé utkaní pod kontrolou. Je velká škoda, že jsme neproměnili daleko víc příležitostí.“ Juraj Jurík

Sestavy v minulém kole:

VSK Technika Blansko: Jirkův (Vrba) - Vozdecký, Rajnoha M., Pazdera, Šindelář, Pálka, Zítka, Fischer, Benýšek, Brzobohatý, Hrůza, Tesař, Kroupa, Odehnal, Veselý, Rajnoha K., Popolánský, Tobiáš.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Kapr, Tesařík J., Matula, Štraub, Horák, Vodák, Klabačka, Rajnoha, Tesařík D., Sakrajda, Hrňa, Vaněk, Mikeš, Ševčík, Ašer, Plachtovič, Sýs, Zavrtálek.