Vstupenky online

Do třetice s Porubou, bude se tentokrát radovat Vsetín?

Jan Tajzler • 10.12.2015

Druhá liga v sobotu napíše své další pokračování, na vsetínském Lapači se znovu představí atraktivní soupeř a to pravidelný účastník semifinálových bojů – ostravská Poruba. Valachům se letos na Ostravany příliš nedaří, v obou případech brali pouze bod. V sobotním domácím vystoupení by to svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila rádi změnili, nebude to však snadné Poruba se pere se svými konkurenty o lepší postavení v tabulce, aktuálně šestý tým tabulky tak přijede na Lapač s jasným cílem a tím je vítězství. Co na to posílený Vsetín? Přijďte v sobotu na hokej, začínáme v 17:30.

Poruba letos prožívá tak trochu renesanční sezonu, po odchodu zkušených opor převzali roli tahounů mladší hráči. I tak má trenér Sršeň k dispozici poměrně dobře vyvážený tým, který letos znovu nechce chybět mezi top čtverkou a rád by nakoukl i do kýženého finále, o které marně bojuje od sezony 2012/2013. Poruba dokazuje i svými výsledky, že se s ní musí za každou cenu počítat, na svém kontě má dva skalpy ambiciozního Vsetína a dokonce si vyšlápla i na prozatimního suveréna z Frýdku-Místku. Pojďme se ostravskému týmu podívat na zoubek.

Porubě svědčí role favorita a Vsetín 

Jak už je známo, Poruba se musela před sezonou rozloučit se svými stálicemi a čekalo se, jak si výběr trenéra Sršně povede bez služeb Krayzela a spol. Nutno říci, že začátek sezony byl v Ostravě parádní, Poruba jakoby vůbec neoslabila a dlouho dotírala na vedoucí Frýdek-Místek, který dokázala v první čtvrtině také porazit. Pak se však slibně rozjetá mašina trošku začala zadrhávat a porubská forma kolísá. Červenobílí ztrácejí hlavně důležité bitvy se svými přímými tabulkovými konkurenty. Důkazem budiž nedávná vystoupení, Porubu dokázala o body obrat Kopřivnice, Sršnovi svěřenci pak v důležitém utkání nedokázali otupit moravskobudějovická Žihadla (4:6) a boj o třetí místo byl také fiaskem, to když Poruba vedla proti hodonínským Drtičům už 2:0 a stejně o vítězství ještě v základní hrací době přišla. Nápadně se Poruba podobá Vsetínu. Ten se zase trápí proti soupeřům ze špičky tabulky, což ostatně Ostravané moc dobře vědí. Poruba by ráda ztracené body proti Hodonínu chtěla zpět a obětí má být zelenožlutý tým z Valašska.

Porubský tým má celkem silné zastoupení ve střední generaci, nechybí mu však také talentované mládí a ostřílené zkušenosti, tak trochu se skladbou podobá tomu vsetínskému, také ostravský provinční klub se snaží co nejvíce těžit ze svých odchovanců. Začněme těmi, od kterých se čekají největší pohromy na obranném území Vsacanů. Nejproduktivnějším mužem Sršňovy družiny je Aleš Kilnar, dvaadvacetiletý šikula prozatím posbíral deset přesných tref a jednadvacet asistencí. To Jan Chaloupka má bilanci mnohem vyrovnanější, bilance 12+13 jasně hovoří o tom, že tento porubský bojovný útočník dokáže svým pobytem na ledě připravovat brankové situace. Největším kanonýrem v porubském týmu je však David Zachar, tomu stačilo osmnáct zápasu, aby v nich nastřílel sedmnáct branek a na dalších sedm přihrál.

Defenzivní řady Poruby mají obrovskou kvalitu, velezkušeného Milana Ovšáka skvěle doplňuje nadějný obránce Jakub Peslar, jehož výkonů si všiml už i prvoligový Havířova. Podporovat týmovou produktivitu dokáží také Robin Malý či Martin Buček. Právě z Poruby se do Vsetína vrátil také Radim Ostrčil, v sedmi utkáních si stihl připsat pět asistencí, v sobotu však už bude oblékat dres mateřského klubu a bude zajisté chtít připravovat branky do porubské svatyně. V brankovišti se letos pravidelně střídají dva ostřílení muži, Radek Tihlář inkasuje za zápas 3,52 branky na zápas, identicky je na tom také jeho kolega Andreas Kubáň, jenž má na Lapač skvělé vzpomínky, vždyť právě jeho výkony mnohdy přispěly k vítězstvím Frýdku-Místku, kterému se na Lapači dlouhodobě daří.

Zpět k Porubě, ostravský tým by ani letos nechtěl chybět v semifinálových bojích, zajisté k tomu všechny předpoklady má, ale od třetího místa je ve východní skupině poněkud těsno. Ještě ve středu Poruba bojovala s Drtiči o třetí místo, prozatím se však ubytovala na příčce šesté, ztráta na Hodonín činí tři body, stejně tak i na čtvrtou Techniku Brno. Poruba tak ve Vsetíně určitě nebude zahálet a své konkurenty by nerada nechala odskočit.

Posílený Vsetín chce doma znovu uspět

Zdá se, že hokejisté Vsetína se po dvou domácích nezdarech s Hodonínem a Novým Jičínem, opět nadechují k vítěznému tažení. Znovu se prosazuje vsetínská útočná síla, která pro utkání s Porubou definitivně do svých řad získala další zvučnou posilu a to Reného Kajabu, ten už Vsetínu letos párkrát vypomohl v rámci střídavých startů, odchovanec valašského klubu se však dohodl s mateřským klubem na hostování do konce sezony, stejně tak další ztracený syn a cenná posila do obrany Radim Ostrčil, právě jeho zkušenosti by mladým obráncům Vsetína mohly být nápomocny, Ostrčil po svém odchodu ze Vsetína prošel extraligovou Kometou Brno, nejvyšší soutěž si zahrál i na Slovensku v Žilině a do nedávná působil na prvoligových kolbištích.

Vraťme se ale ještě k posledním zápasům Vsetína. Valaši prožívali v nedávné době třídílnou domácí sérii, málo kdo by však čekal, že druhý tým tabulky z této série vydoluje pouze čtyři body, ale jak se říká konec dobrý, všechno dobré. Právě třetí domácí utkání Vsetín zvládl a fanouškům se snad dostatečně odvděčil za věrnost, když skolil Techniku Brno, stalo se tak teprve podruhé v sezoně proti soupeři z elitní pětice. Nyní by rád Vsetín přidal dalšího do seznamu, proti Porubě letos Vsetín vždy dokázal vést, ale utkání vždy dospělo do nastaveného času, na Lapači dokonce až do samostatných nájezdů, ve kterých Vsetínští tahali za kratší konec. Motivace je tedy jasná, vylepšit bilanci domácích utkání, potěšit fanoušky, porazit Porubu a nedopustit ještě větší úprk Frýdku-Místku. Vsetínským by k tomu měla dopomoct sebevědomá injekce z karvinského ledu, Valaši se tentokrát s horníky nepárali a zvítězili jednoznačně 10:1.

Další dvouciferný výsledek vynesl také oživení vsetínské produktivity, Jan Kolařík po pětadvaceti zápasech atakuje hranici čtyřiceti bodů, také kapitán Daniel Vaněk se znovu začal výrazně prosazovat. Velmi dobrou formu má pak Jindřich Abdul, tomu se zatím návrat na Valašsko velmi vydařil. Společně s Abdulem tvoří další vsetínskou ohroženou lajnu Tomáš Vávra a Lukáš Finsterle, když k němu připočteme další letní posilu Petra Dvořáka, může si vsetínské vedení společně s fanoušky mnout ruce. Tato úderná komanda předvádějí skvělé výkony hlavně na ledě soupeřů, doma to trošku vázne a právě utkání s Porubou by vsetínským mělo dopomoct pozvednout sebevědomí i doma na Lapači.

Repríza loňského semifinále bude na vsetínském Lapači k vidění v sobotu v 17:30, v případě, že se nemůžete na vsetínský stadion dostavit přímo, můžete využít našeho podrobného online přenosu.

Sestavy v minulém kole:

Poruba: Kubáň – Slavík, Buček, Malý, Ovšák, Vajda, Peslar, Baca – Kilnar , Chaloupka, Seidler, Stejskal, Vrána, Vaněk, Zachar, Ballner, Gelnar, Rimmel

Vsetín:  Hromada (Plšek) - Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Hryciow, Ambruz, Žák, Štědrý - Kolařík, Vaněk, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vávra, Finsterle, Hrazdira, Abdul, Hruška, Ondráček, Vítek

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
HK MD Šumperk
VHK ROBE Vsetín