Do play-off jdeme odhodlaně a nemáme co ztratit, burcuje Tomáš Vávra

Kristýna Zigmundová • 25.02.2018

„Podle mě máme lepší mančaft než Třebíč, máme sílu v týmu a já si myslím, že to rozhodlo. My jsme podali excelentní výkon. Od gólmana až po posledního útočníka,“ chválil mužstvo po postupu do play-off Tomáš Vávra. Cíl je tedy splněn, Valaši se jím ale nenechají uspokojit a pokusí se favoritovi čtvrtfinále zatopit. „Jak jsme nechtěli končit sezónu teď, tak ji také nechceme končit za pár dnů. Budeme to tedy chtít co nejvíc natáhnout a co nejvíc je potrápit a ukázat vsetínské srdíčko, agresivitu a bojovnost,“ má jasno sedmadvacetiletý útočník.

Tome, jak se vám hodnotí zápas?
Úplně skvěle. Jsme všichni strašně spokojení, protože cíl, který jsme si dali, tak jsme si splnili. Nejhezčí na tom je, že jsme si to s nimi rozdali o postup a vyhráli 5:1. Všichni jsme rádi, dneska si to užijeme a v pondělí už vyrážíme do Varů a začíná nám ta krásná část sezóny.

Nebylo pro vás trochu těžké jet sem s vědomím toho, že musíte bezpodmínečně vyhrát?
Tlak na nás žádný nebyl, ale spíš jsme se sami snažili trošku se do toho dostat. Jeli jsme tady všichni odhodlaní a v bojové náladě, takže jsme věděli, že máme 60 minut na to, abychom vyhráli za tři body. Podle mě máme lepší mančaft než Třebíč, máme sílu v týmu a já si myslím, že to rozhodlo. My jsme podali excelentní výkon. Od gólmana až po posledního útočníka. Nevím, co k tomu víc říct. Kdo se na ten hokej díval, tak viděl, že jsme tam do toho padali po hubě a někteří si odnášíme i nějaké šrámy. Musíme se ale dát co nejrychleji do kupy a v úterý hrajeme dál.

Jak hodnotíte první třetinu?
Jednoznačně jsme byli lepší. Bylo na všech vidět, že jsme odhodlaní a že jsme tady přijeli vyhrát. Bylo vidět nasazení a myslím si, že nám to vydrželo po celý zápas.

Po první vstřelené brance jistě vypukla na střídačce euforie, ne?
Možná trochu, ale ta největší euforie byla jistě za stavu 3:0. Zápasy, kde vedeme o jednu dvě branky známe již z minula, nedokázali jsme je dotáhnout. Hráli jsme pořád stejně, takže se nedá říct, že bychom tam nějak skákali nebo něco. Zase to ale bylo něco jiného, když to bylo 4:1 a bylo 5 minut do konce, tam už se pomalu ta radost rozjíždí. Nám paradoxně pomohlo, i přes fakt, že naše přesilovky jsou tragické, že jsme aspoň byli v jejich pásmu. Nejlepší obrana je útok, takže jsme kontrolovali puk u nich a nemuseli jsme se s tím někde u nás v obranném pásmu trápit.

Neměli jste trochu strach, když Třebíč vstřelila branku, že ten zápas dopadne podobně, jako například na Slavii?
Ne, co se stalo na Slavii se stalo. To tu už nikdo neřeší, je to minulost. My se díváme dopředu. A že nám dali gól na 3:1? Naše hra je postavená na tak agresivním a bruslivém hokeji, že nás prostě ten gól na 3:1 nemohl zlomit. Před námi je play-off a my už se prostě nebudeme zaobírat tím, co se mohlo v základní části stát jinak. Jsme v play-off a to je hlavní.

Změnila se nějak hra Třebíče po brance na 4:1?
Myslím si, že ve třetí třetině začali víc napadat. Začali hrát agresivněji a začali nás dohrávat. Myslím si, že se nám to snažili i trochu znechutit, ale jim prostě ty věci, co hrají celou sezónu a někde jim to rozhodčí pouštějí, tak tady jim to nežrali. Háčky, sekyry, loket na hlavu a tady ty věci jim prostě rozhodčí dnes nežrali, a to je možná trochu rozhodilo.

Paradoxně ale vypadala hra Třebíče ve třetí třetině hodně špatně, jak jste to vnímali vy?
Tak oni si možná mysleli, že to zamkneme a budeme bránit. My jsme ale stále napadali a hráli aktivně a agresivně. Nevím, co čekali. Naše hra je stále stejná a jistě se před zápasem dívali na videa jako my. Podle mě jsme ve všech společných zápasech byli lepší, jen jsme prostě vždy vyhořeli v zakončení. Vždy jsme mohli dát tak minimálně 5 branek a nic. Jsem ale rád, že se nám nakonec podařilo dát těch pět gólů a zrovna v tu nejvíce vhodnou chvíli.

Jako první v play-off vyzvete Vary…
Je to favorit soutěže, ale stát se může všechno. My jsme cíl, postoupit do play-off, splnili a teď máme další, a to je porazit Vary. Jdeme do toho odhodlaně a nemáme co ztratit. Jak jsme nechtěli končit sezónu teď, tak ji také nechceme končit za pár dnů. Budeme to tedy chtít co nejvíc natáhnout a co nejvíc je potrápit a ukázat vsetínské srdíčko, agresivitu a bojovnost. Určitě nejdeme do play-off něco zahrát. Jdeme to tam odmakat na 200 % a tímto to pro nás ještě nekončí.

Do Varů pojedete s předstihem?
Ano, bylo nám to již oznámeno. De facto nám to řekli už v sobotu ráno. V neděli je trénink a v pondělí jedete do Varů, takže my tam pojedeme odhodlaní to zlomit. Jako teď. Proti Třebíči se nám nedařilo dát branky, teď jsme to zlomili, a tak doufám, že se nám podaří navázat na tyto úspěchy i ve Varech.

Co říkáte na fanoušky?
Tak neskuteční, fantazie, euforie, bomba! Pro ně to prostě hrajeme. Pro ně makáme. Věděli jsme, že tady pojedou, přišlo nám snad milion zpráv. Je to krása. Myslím si, že pokud tady někdo nebyl, nebo se na to aspoň nedíval na videu, tak ať si to zapne ze záznamu, protože já si myslím, že kameraman musel každou chvíli přestat sledovat hru a koukat se tam, protože ti vsetínští fanoušci jsou prostě něco.