Brankář Hromada poprvé odchytal celý zápas za A-tým. Myslím, že jsem kouče nezklamal, usmívá se

Michal Veselý • 08.08.2009

Tohle jméno si zapamujte: Petr Hromada. Mládežnický reprezentat a jednička vsetínských juniorů se pere o šanci v týmu kouče Hlobila. Hromada by v sezóně měl krýt zada Lukáši Plškovi. „Musím makat, abych byl jednou na jeho místě já," říká s úsměvem na rtech odchovanec vsetínské hokejové školy, jenž za A-tým odchytal páteční duel v Opavě. Ten Valaši prohráli 6:4, přesto byl kouč Hlobil s Hromadovým výkonem spokojen.

Zápas v Opavě byl první, který jsi za A-tým odchytal od začátku do konce. Jaké to bylo?
Že budu chytat jsem se dozvěděl už na začátku týdne, tak to pro mě nebylo až tak velké překvapení a mohl jsem se v klidu připravit. Začátek nám sice nevyšel podle představ, dlouho jsme se nemohli dostat za vlastní půlku a dostali i dva rychlé góly, ale potom jsme se našli a hráli vyrovnané utkání. To se zlomilo až ve třetí třetině, kdy se do hry zbytečně vložil rozhodčí.

Dostal jsi šest branek, vyčítáš si nějakou?
Na svoje triko bych si vzal šestý gól, kdy v oslabení domácí obránce nahodil od modré čáry puk a ten mi mezi hráči propadl pod rukou. Takové střely musím chytat. Z šesti gólů však padly tři nebo čtyři z oslabení. Trenér nás na opavské přesilovky před zápasem upozorňoval, ale nedokázali jsme si je pohlídat.

Jak jsi viděl hru svých spoluhráčů?
Začátek byl hodně těžký. Opava na nás vletěla a do šesté minuty jsme se nedostali přes vlastní půlku. Prohrávali jsme už 2:0, ale podařilo se nám snížit. Do třetí třetiny jsme dokonce vedli 4:3, ale potom jsem měli sérii vyloučených, síly rychle ubývaly a tak jsem utkání nedotáhli do vítězného konce. Tým nebyl kompletní. Chyběli nám tři obránci a Pepové Štraub a Mikeš. Navíc se zranil Vašek Klabačka. Kluci toho mají dost, hodně se trénuje.

Se svým výkonem jsi spokojený?
Byl to můj první letošní zápas a zároveň první zápas, ve kterém jsem nastoupil za A-tým od začátku. Určitě toho mám ještě spoustu na zlepšování, ale i přes těch šest gólů bych ho hodnotil kladně. Pan Hlobil byl s mým výkonem spokojený.

Jak tě přijali spoluhráči do týmu?
Já jsem do áčka nakoukl krátce už loni a tým se moc nezměnil, takže jsem se s klukama už znal. Nemůžu si na nic stěžovat, všechno klape, kluci mě vzali hned mezi sebe.

A jak vychazíš s Lukášem Plškem?
S Lukášem vycházím velice dobře, hodně se spolu bavíme. Lukáš bude jednička a já budu pomáhat ještě juniorům. Musím na sobě hodně pracovat, abych ho mohl plnohodnotně zastoupit v případě, kdyby nemohl naskočit. Taky musím makat, abych byl jednou na jeho místě já (směje se).

Jaké máš cíle v nadcházející sezóně?
Já bych chtěl nastoupit k co nejvíce utkáním za naše áčko a získávat zkušenosti ze seniorského hokeje. Jinak budu pomáhat taky juniorům, takže toho budu mít dost.