Junioři v dramatické koncovce uhájili proti Chomutovu tříbodový zisk

Helena Hegeďová • 03.02.2023

Junioři ukázali, že prohra v minulém kola byla jen zaváháním po sérii výher. Pokud by nyní končila základní část, narazila by vsetínská juniorka na Chomutov, který byl jejím soupeřem také ve 33. kole. Piráti po první třetině drželi jednobrankové vedení, ale Valaši dvěma přesnými trefami v prostřední části otočili vývoj utkání. I přes střeleckou převahu soupeře Vsetínští pokračovali ve své krasojízdě. Zadrhli se až v 57. minutě, kdy se hostující kapitán prosadil dvakrát s rozerstupem 20 sekund a snížil tak na rozdíl jednoho gólu, který si domácí uhájili.

Liga juniorů - 33.kolo pá 3.2.16:00
4:3(0:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 23. Ürge (Rigo, Hrdý), 38. Matějíček (Kráčalík, Ramert), 53. Heinrich (Jurek, Mošnička), 56. Frolo – 7. Starý (Vostiňák), 57. Vostiňák (Starý), 57. Vostiňák (Mišovic). Rozhodčí: Čech — Mikšík, Kaprál. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 29:41 (5:17, 15:6, 9:18). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Hamřík, Fojtík (C), Mošnička, Kráčalík, Zedek, Machů, Velikovský – Heinrich, Matějíček, Rigo, Koláček, Stodůlka, Ürge, Hrdý, Ramert, Janíček (A), Jurek, Frolo, Melenovský.
Piráti Chomutov: Suk – Hynek, Sýkora, Česnohlídek, Poch, Žižka, Filip – Príhoda (A), Bár, Kincl, Jajlov, Klobouček, Komisar, Vostiňák (C), Šugár, Mišovic, Starý, Rindoš.