Vsetínská série neporazitelnosti skončila

Aleš Koňařík • 05.10.2001

P a r d u b i c e – Vsetín sahal na hradeckém stadionu dlouho po bodu, nakonec však odešel poražen 5:3. Přestřelka úvodních minut přinesla čtyři branky, po dvou na každé straně. Vsetín se ujal vedení zásluhou pohotové střely Burgera, po vyrovnání z hole Lubiny se ujala spolupráce Hudlera s Kucharczykem. Domácí ale rychle srovnali, ve třetí části pak soupeři poodskočili o další dvě branky a vsetínští už jen ve vlastním oslabení snížili.

- 11.kolo pá 5.10.17:30
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
5:3
4. Lubina (J. Kudrna), 8. S. Procházka (A. Novotný), 44. Rolínek (A. Novotný), 50. P. Sýkora (Mikeska), 58. T. Blažek (Lubina, M. Sýkora) - 2. Burger, 4. Kucharczyk (Hudler), 54. Štrbák (Burger). Třetiny: 2:2, 0:0, 3:1 Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:10. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7800 (vyprodáno).
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda - Malý, Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský, Čáslava, Duben - P. Sýkora, Vak, Mikeska - J. Kudrna, Blažek, Lubina - D. Pospíšil, Rolínek, S. Procházka.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Polák, Hriňa, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Němec, Vašut, Spitzer - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Žajgla - Valko, Hudler, Kucharczyk
HRADEC KRÁLOVÉ 5. října (ČTK) - Hokejisté Pardubic zdolali před vyprodaným hledištěm v Hradci Králové mistrovský Vsetín 5:3 a dostali se do čela extraligy před pražskou Spartu, kterou tak poprvé v letošní sezóně sesadili z prvního místa.

Kdo se do zaplněného hradeckého hlediště dostal později, mohl litovat. Oba týmy v úvodu předvedly přestřelku, Vsetín zásluhou Burgera a Kucharczyka dvakrát vedl, Lubina s Procházkou však dvěma trefami mezi Bieglovy betony vyrovnali. Na začátku osmé minuty se tak začínalo znovu, hrálo se ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách, ale gólmani byli na svém místě.Domácí nevyužili ani 34 sekund trvající výhodu dvou hráčů v poli.

Neúprosná bitva pokračovala i ve druhé části hry, ovšem souboj pardubických střelců vyzníval pro vsetínského gólmana, takže stav v úvodu utkání se dlouho neměnil. Stalo se tak až ve 44. minutě, kdy zkušeně skóroval mladý Rolínek a poslal Východočechy poprvé v utkání do vedení. To deset minut před koncem po nádherném pasu Mikesky zvýšil čtvrtým gólem P. Sýkora. O zápletku se ve vlastním oslabení postaral vsetínský Štrbák, ovšem poslední slovo patřilo Blažkovi, který dvě a půl minuty před koncem pojistil sedmé vítězství Pardubic v řadě.

Josef Paleček (Pardubice): Diváci viděli velice kvalitní utkání. Na jeho úrovni měl podíl i soupeř, který zdaleka jen nebránil, ale využil každou příležitost k protiútoku. Vyhráli jsme díky bojovnosti a nasazení celého mužstva, za což musím hráče pochválit.

Jan Neliba (Vsetín): Věděli jsme, že Pardubice mají formu a brali jsme to jako výzvu. Udělali jsme však více individuálních chyb, proto je vítězství soupeře zasloužené.