V generálce na ligu se Vsetín ukáže na ledě Valašského Meziříčí

Jan Hrbáček • 02.09.2010

Poslední přípravné utkání Vsetína před začátkem nového ročníku uvidí diváci v pátek 3. září na zimním stadioně ve Valašském Meziříčí. Půjde o ostrý test na Havířov, který přijede v rámci prvního kola 2. ligy na Lapač už příští středu. Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit nadcházející valašské derby, připomínáme, že utkání začíná v 18 hodin. Ostatní fanoušci mohou duel sledovat v rámci online přenosu.

V novodobé historii valašských derby kralují ve výsledcích drtivě Bobři z Valašského Meziříčí, kteří dokázali svého slavnějšího soupeře ze Vsetína porazit už celkem 8x. Jen jednou se radoval z vítězství celek VHK, když přesně před rokem zvítězil v přípravě 6:2. V následujícím utkání sice výsledkově o nic nejde, ale přecejen by bylo pro Vsetín určitě dobře, kdyby svého sousedního rivala konečně zase porazil.

Oba celky nadále čekají na vytoužené posily z vyšších soutěží. Svými slovy to potvrzují i oba trenéři. "Chtěli bychom mužstvo doplnit dvěma třema hráči do útoku," říká lodivod Vsetína Juraj Jurík. Jeho kolega Roman Sedlák z Meziříčí po minulém utkání také dodal: "Ještě jednáme o nějakých posilách, takže ten tým není ještě hotový." Uvidíme, jestli se někdo nový objeví v sestavě některého z týmů už v tomto zápase.

Předchozí vzájemný zápas:

VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Sýs, 11. Ševčík (Rapant), 46. Korčák (Zavrtálek) - 5. Martiník, 25. Matušík (Blažek, Ručka), 33. Balga (Palík), 58. Varga (Matějný).

Předpokládané sestavy:

Valašské Meziříčí: Vlachynský (Popovič) - Blažek, Bokroš, Dědek, Dvořák, Palík, Fojtík T., Varga D., Varga Mir., Varga M., Vašut, Tatarčík, Matuštík, Mikel, Balga, Bacul, Martiník, Kostelňák, Matějný.

Vsetín: Plšek (Hromada) - Šafařík, Farda, Kapr, Spitzer, Zelenka, Zavrtálek - Brynecký, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Plachtovič, Tesařík, Sýs, Kubo.