Vsetín vyhrál nad Pantery 5:2

Zbyněk Staněčka, Tomáš Novosad • 08.10.2002

V s e t í n – Povedená druhá dvacetminutovka, ve které Vsetín nastřílel čtyři branky, rozhodla o vítězství v duelu s posledním Havířovem. Činil se obzvláště útočník Radim Kucharczyk, který připravil tři branky, po dvou zásazích zaznamenali Jiří Hudler a obránce Petr Kuboš. Vsetín pohodovým vítězstvím jen potvrdil svou dobrou psychickou pohodu po překvapivých ziscích bodů na ledech soupeřů, proti Havířovu si navíc vylepšil přesilovkovou bilanci o další tři góly.

- 10.kolo út 8.10.17:00
AZ Havířov
5:2
12. Kuboš (Ambruz,Vak) 21. Kuboš (Luža) 30. Němec (Kucharczyk) 31. Hudler (Kucharczyk,Vak) 36. Hudler (Kucharczyk) - 27. Křesťa (Filip,Bednařík) 36. Bednařík (Filip). Rozhodčí: Homola - Padevěk, Čížek Vyloučení: 5:10. Využití: 3:1. Diváci: 3282
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Polák, Bartek, Němec, Kuboš, Frolo, Ptáček - Vampola, Stantien, Demel, Kucharczyk, Streit, Hudler, Dubec, Vak Ambruz, Sochor, Korotvičko, Kotásek.
AZ Havířov: Mařík - Ďurčo, Čech V., Divíšek, Kučera, Harant, Dobrovolný, Kello - Sršeň, Staněk, Bednařík, Filip, Křesťan, Podstavek, Míka, Kopecký, Čech M., Studený, Micka, Boháč.
Valaši vstoupili do utkání s jasným cílem. Co nejdříva vstřelit gol, uklidnit se a zbytek zápasu kontrolovat. K naplnění plánu domácích velkou měrou napomáhali hosté z Havířova. Domácí už v první minutě hráli v početní výhodě. Němec ale neprostřelil ze tří metrů Maříka a podobně si vedl i Vak. Demel nastřelil v další přesilovce tyčku a Kucharzcyk promáchl skákavý kotouč před prázdnou brankou. Havířov se po přečkání úvodních pěti minut osmělil. Největší příležitost svěřenců trenéra Augusty promarnil Bednařík, když nedokázal vyzrát na domácího Biegla. ten si tak v 6.minutě připsal první vážnější zákrok. V polovině třetiny nevyužil tutovku Streit, naštěstí pro Valachy, z následného vhazování se kotouč dostal ke Kubošovi. Domácí obránce si nabruslil do středu hřiště a střelou do Maříkova protipohybu skoroval. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo a Vsetín odcházel do kabin s hubeným vedením.

Ve druhé třetině se na Lapači roztrhl pytel s góly. Za 20 minut jich padlo rovný půl tucet. Všechno začal už v první minutě Kuboš. V přesilovce uspěl střelou po ledě, kterou Mařik nemohl vidět. V 7.minutě se v přesilovce dočkali také hosté. Kesťan využil volného prostoru a dokázal protlačit kotouč za Bieglova záda. V polovině utkání završil obléhání havířovské branky Němec. Brankář Mařík dokázal zlikvidovat střelu Hudlera, Kucharczyka a až na pokus domácího obránce nedosáhl. Ve 13.minutě mohli hrát Valaši až minutu v pěti proti třem. Ale stailo jim pouhých 19 vteřin, aby vsíili čtvrtou branku. Jirka Hudler napřáhl těsně za modrou a puk prosvištěl kolem Maříka do brány. Za dvě minuty opět Hudler využil další početní výhodu. Po kombinaci s Radimem Kucharzcykem vsítil dnes svou druhou branku. Hektické tři minuty završil za 20 sekund hostující Bednařík. Využil laxního přístupu domácích obánců a korigoval na 2-5.

Poslední třetina už probíhala v poklidném tempu. Hosté se, pravda, snažili korigovat nepříznivbý výsledek, ale brankář Biegl už nekapituloval. Ve druhé minutě pálil těsně vedle Dobrovolný a v sedmé minutě spálil na druhé straně nájezd z pravé strany Kucharzcyk. 10 minut před koncem byl na 2+2 minuty vyloučen hostující Boháč. Domácí ostřelovali Maříka ze všech možných i nemožných pozic, ale branka v početní výhodě nepadla. Tesně před koncem ještě Biegl zabrnkal na nervy fanoušků, ale pro domácí všechno dobře dopadlo. Vsetín po dobrém výkoně zvítězil 5-2.

Josef Augusta: Domácí zaslouženě vyhráli, chtěli jsme hrát disciplinovaně. potopily nás ale vyloučení. Utkání rozhodla 2.třetina, kdy jsme inkasovali tři branky v přesilovkách.

Jan Neliba: Věděli jsme, že Havířov pro nás bude nepříjemným soupeřem. Je to naše kategorie a doma bychom s nimi měli vyhrávat. Potvrdili jsme stoupající formu z předchozích dvou utkání na Spartě a ve Zlíně, což nás velmi potěšilo. Chtěl bych poděkovat celému týmu.