Vsetín nadále stoupá

Aleš Koňařík,ČTK • 19.11.2002

H a v í ř o v - Jen půl zapasu vydržel Havířovu dech, než jej Vsetín během šestnácti minut rozložil pěti brankami. Zásahy s číslem patnáct a šestnáct si na konto připsal nejlepší extraligový střelec Jiří Hudler, který se na tradičním debaklu Panterů podílel ještě dvěmi asistencemi při gólech Radima Kucharczyka. Vsetín tak ošidný zápas zvládl na výbornou a po vítězství 6:2 nadále stoupá extraligovou tabulkou.

- 23.kolo út 19.11.17:00
2:6
: 11. Martin Čech (Míka), 33. Sršeň z trestného střílení - 32. Demel (Stantien), 37. Hudler (Kuboš), 42. Hudler, 47. Kucharczyk (Hudler, Demel), 49. Kotásek, 53. Kucharczyk (Hudler, Streit). Rozhodčí: Bolina - Kostka, Český. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1613.
AZ Havířov: P. Svoboda - V. Čech, F. Štefanka, Boháček, Dobrovolný, J. Kučera, Michael Procházka - Míka, Martin Čech, J. Kopecký - Lamich, Sršeň, Boháč - Křestan, Polanský, Micka - Hrbek, Michal Čech, Hebar
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Horáček, Kuboš, Jaškin, J. Polák - Vampola (41. Kotásek), Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz - od 58. minuty navíc Vymazal, Dubec
Oba rivalové se do sebe pustili ve svižném tempu a do páté minuty si zásluhou Lamicha a Vampoly vyměnili po první gólové možnosti. Pak Havířov zlomil prokletí prvních třetin. Martin Čech po individuální akci nejprve rozezvučel tyčku, ale zmocnil se odraženého puku a bleskově jej zasunul z druhé strany do sítě. Havířov jeho akcí poprvé v letošní sezóně vyhrál na domácím ledě úvodní dějství.

Euforii vděčných příznivců mohl v úvodu druhé části znásobit Lamich, ale jeho střelu do odkryté branky zmařil Biegl. Potom už začal hrozit i Vsetín. Stantien během jediné minuty stihl orazítkovat horní tyčku a ve stoprocentní pozici vzápětí nechal vyniknout Svobodu. Sílící nápor hostů korunoval až Demel, ale radost Valachů brzy uzemnil Sršeň. Ten proměnil trestné střílení za Kucharczykovo zalehnutí puku v brankovišti, předtím se kotouč do prázdné branky snažil marně propasírovat osmnáctiletý slovinský útočník Hebar.

Z ostudy vytáhl Vsetín nejlepší muž na ledě Hudler. Ani tentokrát si totiž Havířov neodpustil hrubku v obraně a vsetínský junior po domácí chybě v rozehrávce ve vlastním oslabení vyrovnal. V nástupu do poslední třetiny se nejprve nejlepší střelec extraligy Hudler po pravém křídle protáhl k vedoucí trefě a čtvrtým gólem Kucharczyka Vsetín svého soupeře definitivně odrovnal. V závěru vítězové svůj triumf v poklidu přikrášlili ještě dalšími dvěma brankami.

Radomír Kužílek (Havířov): "Dvě třetiny jsme drželi krok, ale v té třetí jsme zcela propadli a v závěru už byl na ledě jenom jeden tým. Znovu rozhodly naše banální chyby v defenzívě, často jsme dávali soupeři dost prostoru pro gólové akce už ve středním pásmu. Jsme zklamáni, zdálo se, že naše výkony mají stoupající tendenci."

Jan Neliba (Vsetín): "Utkání jsme vyhráli zaslouženě. Do poloviny zápasu nás trápila koncovka, ale pak jsme to zlomili prvním gólem. Celkově rozhodly větší schopnosti našich hráčů."