Přesnější koncovka určila vítěze

Aleš Koňařík • 04.01.2002

V s e t í n – Oslabený celek Vsetína si poradil s Litvínovem díky většímu hladu po gólech. Jinak jej hosté přehrávali, jenomže je naopak potřebné štěstí v koncovce opustilo. Domácí držel i brankář Pešat, na střídačce už byl připraven uzdravující se Radovan Biegl. Trenér vítězů Zdislav Tabara však po zápase nešetřil kritikou svých svěřenců: „Od druhé části byli hosté lepší. V náš prospěch hovoří pouze dobré využití šancí.“

- 36.kolo pá 4.1.17:00
HC Litvínov
5:3
11. Vlach (Vampola), 13. Lang, 17. Kucharczyk (Veselý), 35. Němec (Veselý, Luža), 36. Vampola (Lang) - 4. Kubinčák (Klíma, Filip), 44. Klíma (Gombár), 54. Klíma (Kubinčák).
Třetiny: 3:1, 2:0, 0:2. Rozhodčí: Šindler - Hauser, Sichrovský. Vyloučení: 5:5, navíc Kroupa 10 min. a do konce utkání, M. Nosek (oba Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2670.
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Luža, Němec, Hriňa, Kuboš, Vašut, J. Polák, od 41. navíc Spitzer - Vampola, Vlach, Demel - Kucharczyk, Veselý, Streit - Sochor, Lang, Valko
HC Litvínov: Pinc - Gýna, Macholda, Kuntoš, Kroupa, Liška, M. Nosek, od 41. navíc P. Pospíšil - Klíma, M. Filip, Kubinčák - Bruk, Lezo, Rousek - Appel, Oliverius, Gombár
V s e t í n – Oslabený celek Vsetína si poradil s Litvínovem díky většímu hladu po gólech. Jinak jej hosté přehrávali, jenomže je naopak potřebné štěstí v koncovce opustilo. Domácí držel i brankář Pešat, na střídačce už byl připraven uzdravující se Radovan Biegl. Trenér vítězů Zdislav Tabara však po zápase nešetřil kritikou svých svěřenců: „Od druhé části byli hosté lepší. V náš prospěch hovoří pouze dobré využití šancí."

Zápas se zpočátku vyvíjel lépe ve prospěch hostů. Druhou střelou na vsetínskou branku poslal svůj tým do vedení Kubinčák. Vsetín se poté dokázal vyburcovat k větší aktivitě, podařilo se mu zatlačit litvínovské do defenzívy. Vyrovnávacího gólu se pak domácí dočkali v 11.minutě, přesouvajícího se Pince prostřelil kapitán Vlach. Gól ne neobešel bez protestů, které ovšem přehnal obránce Kroupa a rozhodčím Šindlerem byl vykázán ze hry. Hosté na moment vypadli z koncentrace, navíc před dojíždějícím Langem zazmatkoval gólman Pinc a vsetínský náhradník sklepl puk do prázdné branky. Do chybující litvínovské obrany poté vlétl Veselý, jehož nepovedenou střelu dotlačil za Pincova záda Kucharczyk.

Aktivita se ale přestěhovala na hole litvínovských hokejistů. Lepším bruslením a sehraností si častěji vypracovávali střelecké pozice, jenomže jejich koncovka byla více než žalostná. Vsetínu chytal spolehlivě Ivo Pešat, soupeř dlouho hledal cestu za jeho záda. Jakým směrem se měli vydat napověděli vsetínští mladíci Němec s Vampolou, kteří v rozmezí 73 vteřin vystřihli dva nádherné góly. Obránce Němec nejprve obelstil na vlastní modré Noska a po sólu přes celé kluziště překonal i brankáře Pince. O střídání později se pak technicky vybavený Vampola proháčkoval skrz hostující beky, položil si Pince a puk pohodlně zasunul za brankovou čáru.

Závěrečná část zápasu vsetínským příliš nevyšla. Nabídnutou šanci po hrubce Vašuta proměnil umístěnou ranou pod víko Klíma. Domácí prováhali i půlminutovou přesilovku 5 na 3, stejně tak se neprosadili při pětiminutové výhodě po hrubém krosčeku Noska na Vampolu. Navíc nechali ujet nejlepšího muže Chemiků Klímu, který si Pešata vychutnal precizním bekhendovým blafákem. Na víc už hosté nedosáhli, Vsetín zlepšeným závěrem nepřipustil ani power-play.