Burger zatrhl export bodů

Aleš Koňařík • 02.10.2001

V s e t í n – Názorný příklad toho, jak má vypadat vydřené vítězství, předvedli vsetínští hokejisté v upracovaném utkání s Litvínovem. Rozhodující gól, který domácímu výběru zajistil tři body a páté neprohrané utkání v řadě, vstřelil pouhých 20 sekund před sirénou útočník Jiří Burger. Zklamaný brankář Pinc pak v návalu bezmocného vzteku přerazil svou hůl o konstrukci branky, „chemikům“ se záměr odvézt ze vsetínského ledu bod nezdařil.

- 10.kolo út 2.10.17:00
HC Litvínov
2:1
12. Vaic (Vlach), 60. Burger (Kucharczyk) - 24. Klíma (Lezo). Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0 Rozhodčí: Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 3175.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Polák, Hriňa, Kuboš, Štrbák, Němec, Spitzer (26. Vašut) - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Žajgla - Lang (48. Valko), Hudler, Kucharczyk
HC Litvínov: Pinc - Kroupa, Liška, Gýna, Pospíšil, Poživil, Hranáč, od 48. navíc Mrázek - Riečičiar, Lezo, Klíma - Hruška, Filip, Gombár - Jíra, Buchal, Kubinčák.
V s e t í n – Názorný příklad toho, jak má vypadat vydřené vítězství, předvedli vsetínští hokejisté v upracovaném utkání s Litvínovem. Rozhodující gól, který domácímu výběru zajistil tři body a páté neprohrané utkání v řadě, vstřelil pouhých 20 vteřin před sirénou útočník Jiří Burger. Zklamaný brankář Pinc pak v návalu bezmocného vzteku přerazil svou hůl o konstrukci branky, „Chemikům" se záměr odvézt ze vsetínského ledu bod nezdařil.

Vsetínští vyrukovali na soupeře s agresivní nátlakovou hrou a už první střela z hole Štrbáka zavadila o tyč Pincovy branky. Pozorného strážce litvínovské klece pak z bezprostřední blízkosti prověřili Burger a Hudler. Konec náporu domácích učinilo čtyřminutové oslabení za vysokou hůl na Kubinčáka. Hosté tuto výhodu sehráli pasivně, podařilo se jim však nabourat vsetínský rozjezd a vysunutým forčekingem poté znepříjemňovat rozehrávku soupeře. Biegl musel napnout síly hlavně po nepříjemné ráně Skleničky. Z gólu se ale radovali jako první hráči Vsetína, za vtipnou příhru do plné jízdy poděkoval Vlachovi proměněným sólem Vaic. Černožlutí se však hodně zlobili, že poněkud spornou situaci nekonzultoval sudí Nečas s videorozhodčím. Hra se pak na dlouhé okamžiky rozdrobila do četných vyloučení a úroveň šla rapidně dolů.

Nástup do prostřední části měli domácí opět vydařenější, Vlachův a Burgrův útok spustil na Pince hotovou kanonádu, jenomže s naprosto nulovým efektem. Za špatnou koncovku také vsetínské mužstvo pykalo, po zbytečné chybě Spitzera měl Klíma spoustu času na mazácké zakončení do protipohybu gólmana Biegla. Kontr mohl přijít vzápětí při minutu trvající dvojnásobné výhodě ale střelba vsetínských hráčů byla četná jak noty na buben. Necitlivě pískající rozhodčí Nečas poté střídavě vylučoval na jedné či druhé straně, předváděný hokej zabředl do hlubokého podprůměru a náhodné šance s přehledem likvidovali oba brankáři. Více toho šlo přeci jen na Pince, který si bravurně poradil i jedovkou Burgera, na druhé straně pak po zaváhání Hrini prosvištěla střela Hrušky těsně nad horní tyčkou.

Herní projev obou mužstev šel nahoru až v závěrečné desetiminutovce zápasu. Hráči si začali hledět více hry a probudily se i ztichlé tribuny. Vsetín se dostával do tempa a svého protivníka zatlačil do hluboké defenzívy. Koncovka domácích však byla nešťastná a obrana Litvínova velmi důrazná. Mezi tyčemi stál navíc výborný Pinc, jenž se vytáhl proti dorážce Valka resp.Kucharczyka. Ve zbytku šancí pak vsetínští forvardi mířili mimo, či některé akce překombinovávali. Hosté nakonec mohli i rozhodnout, kdyby v nájezdu dvou na jednoho volil Gýna razantnější střelu. Pokus zápěstím Biegl pohodlně vytlačil nad branku. V okamžiku, kdy už asi nikdo nepochyboval o prodloužení, přišel faul Antona Leza, za což byli litvínovští nemilosrdně potrestáni. V čase 59.40 totiž za záda Pince vrátil vyraženou Kucharczykovu střelu Jiří Burger.

Vladimír Kýhos (Litvínov): Na Vsetín jsme se důkladně připravovali a nepustili ho do velkého tlaku. Dařilo se nám hru udržovat ve středním pásmu. První gól byl poměrně sporný, nechápu proč rozhodčí nepoužil video. Po vyrovnání byly šance na obou stranách. Když se pak schylovalo k prodloužení přišel gól. Ubránili jsme všechny oslabení až na to poslední. Po debaklu ve Varech je to pro nás další rána, na psychice to mančaftu určitě nepřidá.

Jan Neliba: (Vsetín): Po dvě třetiny nás Litvínov do ničeho nepustil, šancí jsme pak v závěru měli hodně, ale nic z nich nebylo. Nakonec, bohudík pro nás, jsme dali dvacet vteřin před koncem gól. Za tři body jsem rád, ale kromě toho budeme muset zkritizovat výkony některých hráčů.