Derby na Lapači vyšlo lépe Bobrům z Valašského Meziříčí

Aleš Strouha, Jiří Kubják • 27.08.2010

Domácí přípravný zápas mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím vyšel lépe hostujícím Bobrům, kteří na Lapači zvítězili 4:3. V dlouho vyrovnaném zápase sice domácí hokejisté vedli po první třetině 2:1, poté hosté dokázali vývoj zápasu zvrátit a přestože dokázali domácí ještě vyrovnat na 3:3, rozhodující branku vstřelil dvě minuty před koncem David Varga.

Přípravné zápasy - přát. pá 27.8.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:4(2:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Sýs, 11. Ševčík (Rapant), 46. Korčák (Zavrtálek) - 5. Martiník, 25. Matušík (Blažek, Ručka), 33. Balga (Palík), 58. Varga (Matějný). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Utkání mělo opatrný úvod, obě družstva vyčkávala, kdo udělá první chybu. Dříve se dočlali hráči Valašského Meziříčí, když v 5. minutě utkání dostal Ondřej Martiník ideální přihrávku do prostoru mezi kruhy a tváří v tvář prostřelil Hromadu mezi betonem a lapačkou. Hosté se tak ujali vedení 1:0. Vsetínští očividně přidali na pohybu. Střela Spitzera od modré ze 6. minuty a následný Bryneckého pokus pokryl brankář Bobrů Mocek, ovšem na dorážku Marka Sýse z 10. minuty už byl krátký. Domácí tímto využili přesilovou hru a bylo vyrovnáno. Uplynula minuta a zelenožlutí zvedali ruce nad hlavu podruhé. Opět to bylo v přesilové hře po kombinaci prvního útoku Vsetína.

Michal Rapant vybojoval před skrumáží těl puk, poslal ho na levé křídlo, odkud Robin Ševčík z velice ostrého úhlu donutil Jakuba Mocka kapitulovat podruhé. V minutě 15. se blýskl Brynecký, kdy elegantně přenechal puk do tandemu Korčákovi, jehož střela skončila těsně nad brankou Valašského Meziříčí. Bobři se do výraznější šance dostali až o dvě minuty později, kdy pokus Matějného z pravého vhazovacího kruhu pokryl Hromada levým betonem a když na druhé straně z mezikruží neuspěl ani Korčák, šlo se do kabin za stavu 2:1 pro Vsetín.

Ihned po nástupu na led si ve druhé části vypracoval největší šanci Blažek, ovšem v pádu nedokázal usměrnit puk do úplně odryté branky. Vsetín ve 25. minutě zkoušel odpovědět Zelenkou, ovšem jeho projektil gólman Mocek zlikvidoval. Ještě v téže minutě ujel z obraného pásma Martin Matuštík a své sólo zakončil přesnou střelou nad lapačkou Petra Hromady. Vyrovnáno - 2:2. Valašskomeziřičští přidali a druhou třetinu soupeře přestříleli. Hned dvakkrát se vsetínskému gólmanovi ukazál ve slibných příležitostech Miroslav Varga, ovšem otočka kolem branky ani dorážka u levé tyčky gólem neskončila. To jemná teč Davida Vargy již rozvlnila síť Hromadovy branky potřetí.

Ve 33. minutě se Bobři ujali vedení 3:2 a zároveň vystřídali brankáře. Jakuba Mocka nahradil Tomáš Popovič. O dvě minuty později ukázal obrovský přehled Luděk Růčka, jenž ideální křižnou přihrávkou skrz útočné pásmo našel dobře postaveného Matuštíka, ten ovšem z levého křídla lehce vystřelil do betonu Petra Hromady. Ve 36. minutě se do obrovské šance dostal vsetínský Daniel Brynecký, jehož sólo přes celé hřiště a následná dělovka skončila v ochranné síti.

V úvodu třetí třetiny Bobři bránili jednobrankový náskok a soupeře k ničemu vážnému až do 46. minuty nepustili. V té se totiž zelenožlutí usadili v útočném pásmu. Z pravého křídla si vybruslil Korčák. Popovič si společně s obránci hlídal přihrávku na levé křídlo, ovšem bývalý mládežnický reprezentant ve službách Vsetína překvapil gólmana lehkou přízemní střelou překonal mezi betony. Vyrovnáno - 3:3. Ve 48. minutě mohl vsetínský Lapač slavit znovu, ovšem nahození Pelce do chumlu hráče nedokázali usměrnit Korčák s Kneblem za záda Tomáše Popoviče. 52. minuta se nesla ve znamení souhry Ševčíka s Vaňkem. Prvně jmenovaný centroval na Vaňka, ale jeho střelu pokryl valašskomeziříčský gólman betony.

Na druhé straně se v 56. minutě vyznamenal Petr Hromada, jenž ramenem vyrazil střelu Miroslava Vargy do bezpečí. Dvě minuty před koncem však rozhodl o vítězství Valašského Meziříčí Robert Balga, kterému se puk se stěstím odrazil od brusle přímo do brány. Valašské Meziříčí si tak připsalo druhé vítězství po sobě.

Juraj Jurík (trenér Vsetína): „Spíš než o hokejové utkání šlo o bojovný zápas. Ve hře byla spousta nepřesností z obou dvou stran. Na nás bylo vidět, že taháme nohy, protože jsme v týdnu hodně trénovali a máme úzký kádr. Dnes nám do zápasu naskočili tři junioři, takže obrázek byl takový, jaký byl. Myslím si, že nakonec by byla remíza asi zasloužená. Bohužel jsme dvě minuty před koncem ve snaze udělali hrubku, kterou soupeř potrestal. Věřím, že si to vybíráme teď v přípravě a že mistrovská utkání už budou lepší. Od příštího týdne bychom měli začít ladit a čekáme na doplnění kádru. Chtěli bychom mužstvo doplnit dvěma třema hráči do útoku, protože dáváme v zápasech maximálně tři branky. A to je málo. V domácím prostředí nás navíc trápí i led, který je použitelný do desáté mnuty, ale pak je z něj škrabák, na kterém se těžko něco tvoří.“

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí): „Toto vítězství se cení vzhledem k tomu, že to je Vsetín, je to derby, ale také kvůli lidem. I přesto to má do ideálu daleko. Možná mám přehnané nároky, dneska první třetina byla jednoznačně špatná z naší strany, máme s tím problémy celou přípravu, musíme se nad tím trošičku zamyslet. Od té druhé třetiny jsme proházeli sestavu a řekli jsme si, že bez srdíčka to nepůjde, že takhle nikoho neporazíme. A začalo se to pomalu otáčet, kluci chtěli vyhrát a nakonec se nám to, i když se štěstím dvě a půl minuty před koncem zápasu povedlo. Zvedlo nám to sebevědomí, 2 zápasy po sobě jsme vyhráli, příprava se zlepšuje. Ještě jednáme o nějakých posilách, takže ten tým není ještě hotový. Nakonec bychom se chtěli pohybovat někde v polovině tabulky a výš. Musím dneska klukům poděkovat hlavně za bojovnost. A ještě dva noví hráči Martin Matuščík a David Kostelňák určitě nezklamali.“