Zemřel Jiří Hudler starší

Klub • 15.01.2013

Ve věku 50 let zemřel dlouholetý vsetínský trenér Jiří Hudler starší. Bývalý obránce Olomouce a poté dlouholetý mládežnický kouč pomohl na Valašsku vychovat řadu vynikajících hráčů. V pondělí byl hospitalizován v nemocnici, kde v noci na úterý podlehl dlouhé vážné nemoci. Syn Jiří Hudler mladší z rodinných důvodů opustil tréninkový kemp Calgary a vrací se zpět do vlasti.

Jiří Hudler starší působil od sezony 1997/98 u vsetínského dorostu. V ročníku 1998/99 se s týmem probojoval až do finále extraligy. V semifinále nejprve Valaši vyřadili Litvínov po výsledcích 3:2, 2:6 a 4:3 v prodloužení. V souboji o titul však prohráli s Českými Budějovicemi 3:4 a 1:6. V mužstvu byl tehdy druhým rokem i jeho syn Jiří, který vyhrál kanadské bodování (57+57=114) s náskokem 33 bodů před Petrem Vampolou, jenž tehdy nastupoval za Žďár nad Sázavou.

O rok později se vsetínský trenér znovu probojoval s dorostem do play-off, dokonce z 1.místa, ale ve čtvrtfinále podlehl v dramatické bitvě Kladnu 3:4 po prodloužení a 4:5.

Play off vybojoval s dorostem také v sezoně 2002/03. Po výhrách nad Spartou a Českými Budějovicemi sehráli jeho svěřenci znovu nervydrásající bitvu proti Kladnu, jež bylo opět šťastnější a vyhrálo 3:2 na zápasy.

V těchto letech prošli jeho rukama, kromě syna Jiřího, také reprezentanci Ondřej Němec a Josef Hrabal nebo úspěšní extraligisté Radim Hruška, Jiří Kučný, Lukáš Plšek či Robin Kovář.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov