WALLACHIAN PUCK 2015 - Souhrn prvního hracího dne

Dominik Tobola • 22.08.2014

Jubileum Wallachian Pucku se odehrává opravdu v těžce vyrovnaném stavu, z něhož malinko uhýbají výsledky nejmladšího mužstva z Trenčína. Jinak v turnaji je stále všechno otevřené. Na medaili může dosáhnout stále v podstatě každý, což se více méně dá říci i o podstavci pro nejlepšího. Suverénnost Popradu z minulého ročníku je ta tam. Uvidíme, kdo nakonec obdrží hlavní cenu pro vítěze, jíž je velký puk.

Jak si vedli?

HS Dinamo Riga (LAT) Nechyběli ani jednou, přesto stále čekají na prvenství v turnaji. Dinamo se umisťuje rok od roku výše, minulý rok to bylo stříbro za zcela suverénním Popradem, který tu ale letos není. Skoro stoprocentní vyrovnanost, jež zdobí letošní turnaj, dává vínově červeným reálnou šanci na triumf. Soudržní mladíci z Pobaltí vstoupili do turnaje cennou výhrou nad Porubou poměrem 5:2. Poté dvakrát vedli s Přerovem, jednou dokonce o dvě branky, o zisk plného počtu je připravila závěrečná power-play Zubrů, kteří pro sebe nakonec uzmuli jeden bod. Rigu čeká zítra čekají dva testy z učebnice slovenského hokeje a utkání s Opavou.

SK Horácká Slavia Třebíč Bojovníci z Vysočiny s šikovnými rukami a tvrdou prací. Tak by se dal popsat výběr Horácké Slavie, která jakožto nováček na turnaji vstoupil do prolínací tabulky výsledkem 1:1 proti Ružinovu. Skvělé a vyrovnané utkání mohli dotáhnout modro-červení do vítězného konce, leč bratislavský celek dokázal kontrovat. Druhé utkání opět testovalo připravenost třebíčských hokejistů na slovenský hokej. Mladíci z Dukly Trenčín ovšem nijak zvlášť neprověřili důslednost obrany Horácké Slavie a podlehli jí 1:5. Třebíč zítra čekají tři těžké zápasy. Narazí postupně na Přerov, Porubu a opavský Slezan.

HC Slezan Opava (CZE) Tým ze severu Moravy líbivým útočným pojetím vybojoval společně se Vsetínem největší počet bodů a zítřejší druhý hrací den bude mít nejmenší tým, co se počtu hráčů týče, velkou šanci zhodnotit své dnes dobře nabité akcie. Uvidíme, uvidíme.

HK Dukla Trenčín (SVK) Jeden z dvojice slovenských zástupců na turnaji, jak už bylo zmíněno, tahá za nejkratší konec. Skóre 2:13 po dvou utkáních hovoří za vše. Nutno podotknout, že jindy obávaná líheň slovenských talentů přivezla nejmladší kádr ze všech zúčastněných. Svou čest na turnaji budou žluto-červení hájit v zítřejších utkáních proti Porubě, domácímu Vsetínu a lotyšské Rize.

HC RT Torax Poruba (CZE) Ostravský celek nezačal nijak zvlášť povedeně. První utkání proti Dinamu Riga skončilo poměrem 2:5. Ani proti domácímu Vsetínu to nevyšlo, a tak se do hry o medaile vrátil tým z průmyslového centra severní Moravy až v utkání proti Přerovu, který zdolal poměrem 5:3. Porubští si už nesmí dovolit větší zaváhání. V sobotu hrají červeno-bílí dvě utkání, narazí na Třebíč a Trenčín.

HC Zubr Přerov (CZE) Přerovští vstoupili stejně jako minulý rok do turnaje soubojem se Vsetínem, který bohužel pro Hanáky stejně jako vloni dopadl vítězstvím domácích. Zubři pak v hektickém závěru zachránili remízu s Rigou, aby poté podlehli Porubě, čímž si žluto-modří velmi zavařili, co se bojů o medaile týče. Uvidíme, jaké výsledky pro ně přinese zítřek. Nastoupí proti Třebíči a Bratislavě.

HK Ružinov Bratislava (SVK) Po roční pauze se druhý největší bratislavský celek utkává ve spleti soubojů na Wallachian Pucku, ovšem první den neskončil pro Ružinov nikterak valně co se výsledků týče. Nejprve zachraňoval Strapek bod proti Třebíči pět minut před koncem a poté i díky nedisciplinovanosti podlehli sivě červení opavskému Slezanu poměrem 1:5. Zítra to budou mít hráči z hlavního města Slovenska velice těžké. Nastoupí proti Vsetínu, Přerovu a celý den načnou úderem osmé ráno s Dinamem Riga.

VHK Vsetín (CZE) Domácí tým stejně jako loni vykročil v prvním utkání vítězně do turnaje, svěřenci Daniela Tesaříka a Lubomíra Konečného si poté poradili i s Porubou a v souboji neporažených remizovali s Opavou poměrem 2:2. Pasováni do role jednoho z největších kandidátů na prvenství vstoupí Valaši zítra do zápasů druhého hracího dne.

ONLINE výsledky hracího dne č.1:

VHK Vsetín - HC Zubr Přerov 3:2 (1:1)
Branky a asistence: 3. Mošnička, 18. J. Čechmánek (Stodůlka), 24. Dědek - 15. Tomeček (Hlávka), 26. Kolařík (Schneider)

HS Dinamo Riga - HC RT Torax Poruba 5:2 (4:1)
Branky a asistence: 2. Vasin (Gavars, Rychkov), 2. Gavars (Livišics), 11. Zile, 15. Rychkov (Andersons), 18. Bikše (Andersons) – 15. Haladěj (Brabec), 26. Petruška.

HK Dukla Trenčín - HC Slezan Opava 1:8 (0:6)
Branky a asistence: 20. Porubský (Chudoba) – 3. Vehovský (T. Kalužík), 5. Vehovský, 5. T. Kalužík (Činčala), 6. Hradil, 9. Vehovský, 11. Činčala (T. Kalužík), 23. Hradil, 30. Činčala (T. Kalužík).

HK Ružinov Bratislava- HS Třebíč 1:1 (0:0)
Branky a asistence: Branky a asistence: 25. Strapek (Baran) - 23. Kuba (A. Svoboda).

VHK Vsetín - HC RT Torax Poruba 3:1 (1:0)
Branky a asistence: Branky a asistence: 6. Kovář (Mošnička), 22. Kovář (Stodůlka), 25. Dědek – 29. Macius (Kural, Juříček).

HC Zubr Přerov - HS Dinamo Riga 5:5 (3:4)
Branky a asistence: 1. Tomeček (Hlávka), 4. Hlávka (Koblížek), 6. Tomeček, 23. Tatýrek, 30. Hlávka (Buršík, Tomeček) – 3. Ramanis (Andersons, Bikše), 5. Livišics, 6. Andersons (Bikše), 12. Livišics (Gavars), 20. Bikše (Orlovs, Ramanis).

HC Slezan Opava - HK Ružinov Bratislava 5:1 (3:1)
Branky a asistence: 2. Činčala (Hradil). 5. Hartman (Hradil), 8. Backa, 17. Hradil, 25. Olšanský (Chudoba) – 10. Baran (Čajkovič).

HS Třebíč - HK Dukla Trenčín 5:1 (4:0)
Branky a asistence: 1. Kuba (A. Svoboda), 3. Kuba (Šabatka), 8. Horký, 12. Horký (Jaša), 29. A. Svoboda- 25. Honzek (Olle).

RT Torax Poruba – HC Zubr Přerov 5:3 (2:2)
Branky a asistence: 6. Juříček, 6. Macius (Juříček), 17. Kural (Juříček, Macius), 20. Wawrzkiew (Macius), 26. Skála – 9. Schneider, 15. Tomeček (Buršík), 30. Raška (TS).

VHK Vsetín – HC Slezan Opava 2:2 (2:2)
Branky a asistence: 13. Turek (Dědek, Mikula), 15. Dědek - 2. Vehovský (Činčala), 12. Činčala (Vehovský)