Hynek a Němec nominováni na mezinárodní turnaj U15, Dubec mezi náhradníky

Helena Hegeďová • 15.04.2024

O uplynulém víkendu hostil Benešov poslední letošní domácí akci projektu VTM (Výchova talentované mládeže), na kterých se pravidelně po celou sezonu představují vybraní hráči výběrů Zápas, Střed a Východ v kategorii U15 (9. třída).

Také VHK má v projektu své zástupce. Jsou jimi Adam Hynek, Adam Němec a Roman Dubec, první dva jmenovaní jsou nominováni také na závěrečný mezinárodní turnaj, který se odehraje v rakouském Salcburku v termínu od 17. do 21. dubna. Obránce Roman Dubec je mezi náhradníky.

Výběr z Česka se na turnaji utká postupně se Slovnskem, výběrem Bavorska, a domácím Red Bullem Salcburk. Zároveň jde o předstupeň oficiálního výběru české reprezentace U16.

Nominace výběru VTM U15

Brankáři:
Jaroslav Martínek (Mladá Boleslav), Václav Osvald (Škoda Plzeň).

Obránci:
Stanislav Sanejstr, Matyáš Tureček (oba Liberec), Matyáš Michálek (Mladá Boleslav), Lukáš Hájek, Vojtěch Horáček (oba Karlovy Vary), Denis Korhoň (Olomouc), Adam Konvalinka (Chomutov), Adam Hynek (Vsetín).

Útočníci:
Matěj Kučera, Šimon Šejc (oba Liberec), Kryštof Vrbata (Mladá Boleslav), Melichar Kovář (Pardubice), Jakub Kyncl, Josef Suchý (oba Karlovy Vary), Michal Hartl (Kometa Brno), Dario Alessandro Blengino, Eliáš Matoušek (oba Škoda Plzeň), Petr Hörnig (Slavia Praha), Maxmilian Mareš (Vítkovice), Adam Němec (Vsetín).

Náhradníci:

Brankáři: Tadeáš Schejbal (České Budějovice), Ondřej Slavík (Přerov). Obránci: Robin Kavan (Kometa Brno), Adam Holub (Šumperk), Tomáš Zikmund (Hradec Králové), Roman Dubec (Vsetín). Útočníci: Dominik Beneš (Liberec), Vilém Hartman (Mladá Boleslav), Antonín Riedl (Zlín), Matěj Jindřichovský (Pardubice), Tomáš Petrčka (Kometa Brno), Jan Musil (Olomouc), Patrik Poláček (Sparta Praha).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková