Vsetín zajíždí k těžkému utkání do Opavy. Vylepší si bilanci z tamního ledu?

Václav Trávníček • 11.10.2013

Získat důležité tři body a vylepšit bilanci vítězství na tamním ledě. To je cíl vsetínských hokejistů pro sobotní utkání v Opavě. Valachům se u polských hranic poměrně daří, polovinu zápasů tam v posledních dvou sezonách zvládli na výbornou. Proti Měchovi a spol. je však ani tentokrát nečeká nic jednoduchého. „V Opavě se hraje velice špatně,“ potvrzuje obránce Stanislav Báchor. „Musíme hrát ze zabezpečené obrany a zkusit skórovat z rychlých brejků,“ říká před duelem, který začíná v 18:00.

Poslední utkání Vsetínským nevyšlo úplně podle představ. Po výhrách nad Novým Jičínem a Valašským Meziříčím ve středu toužili přidat další tříbodový triumf, jenomže v brance Frýdku-Místku narazili na skvěle chytajícího Chvostka. Tradičně nepříjemný soupeř tak na Lapači zvítězil 4:2. „I když jsme měli šance, nedokázali jsme je proměnit, protože koncovka byla příliš zdlouhavá,“ zlobil se vsetínský trenér Jakubík. „Takovým způsobem se branky nedávají a tudíž se nedá zvítězit.“

Valaši ztratili už třetí domácí zápas v nové sezoně. To v předchozích letech nebyl příliš častý jev. Čím to je? Co se stalo? „Na to se taky ptáme. Klukům se loni doma dařilo, ale letos nedáváme branky, vázne i přechod do útoku,“ všiml si Stanislav Báchor. „Ve středu se k tomu navíc připojil fantasticky chytající Chvostek, který lapil několik stoprocentních příležitostí. Pokud je nezačneme proměňovat, budeme doma jen těžko vítězit. Na dvě branky se vyhrát moc nedá.“

Sobotní soupeř zelenožluté party bude ze stejného ranku, jako Frýdek-Místek. Slezan se od svého znovuzrození v roce 2007 prezentuje defenzivním stylem hokeje, který odpovídá i typové skladbě jeho hráčů. „Hraje se tam velice špatně. Musíme hrát hlavně ze zabezpečené obrany, takový ten poctivý hokej, a pokud možno zkusit skórovat z rychlých brejků,“ přemýšlel Báchor. „Vzadu nás určitě podrží Hromada, který chytá výborně. Určitě se o body budeme rvát a snad se podaří nějaké získat.“

Dvacetiletý bek ví, že po domácích ztrátách musí vsetínský tým získat body právě ze zápasů na ledě soupeřů. „Tím, že se nám doma moc nedaří, víme, že musíme zabrat a i ze soupeřových hřišť přivést nějaké body. Hlavně musíme začít střílet branky, to je alfa a omega všeho, tak snad se to zlepší,“ věřil. K úspěchu by měl Valachům v sobotu pomoci i další mladý obránce - Pavel Hurtík. Vsetínský odchovanec, který momentálně působí v juniorce Třince, by mohl nahradit Tomáše Vodáka, jenž ukončil hokejovou kariéru. Bližší informace ohledně Hurtíkova působení v mateřském klubu přineseme po utkání.

Pátá Opava chce odčinit prohru s Břeclaví

Opavě se v začátku soutěže daří, kromě úvodní prohry s Hodonínem (3:5) a ztráty s Orlovou (3:4sn) si Slezané vedli solidně. Pouze v posledním kole na ledě Břeclavi padli 3:6, což jistě nečekali. „Doplatili jsme na špatnou koncovku. Břeclav jsme zejména v první třetině jasně přehrávali, bohužel jsme však nedokázali skórovat ani z trestného střílení. Musíme si vzít z toho zápasu ponaučení,“ uvedl trenér Karel Suchánek, který se v sobotu proti Vsetínu bude muset odejít bez zkušeného útočníka Petera Barinky, který dal už zkraje týdne přednost angažmá v polské Osvětimi.

Zápasy Vsetína v Opavě (2011/12 + 2012/13):

30. ledna 2013: Opava - Vsetín 4:6
27. října 2012: Opava - Vsetín 7:3
8. února 2012: Opava - Vsetín 2:6
16. listopadu 2011: Opava - Vsetín 3:2

Produktivitu Slezanu letos táhne dvojice Bohumil Herman, Tomáš Měch. Oba hráči nastřádali v pěti utkáních po šesti kanadských bodech a to zejména za asistence. Nejlepším střelcem týmu je Petr Chalupa se čtyřmi góly. Jednička mezi třemi tyčemi je Dušan Šafránek s průměrem dvě branky na zápas. Poměr mezi inkasovanými a vstřelenými góly potvrzuje, že je Opava schopná vítězit i nepříliš vysokým rozdílem a při nevysokému počtu zásahů. I proto patří týmu od polských hranic průběžné páté místo druholigové tabulky.

Sobotní zápas měl původně začít v 17 hodin, úvodní vhazování však bylo o šedesát minut pozdrženo kvůli kolizi s fotbalovým utkáním Slezského FC. „Začátek zápasu je kvůli fotbalu posunut na šest hodin, takže doufám, že si na hokej najdou cestu taky fanoušci z fotbalu a pomohou nám k vítězství. Vždy atmosféru na zimáku pozvednou,“ řekl pro opavský web útočník Chalupa.

Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu zde.

Pravděpodobné sestavy:

Opava: Šafránek (Plánovský) – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Kysela, Bednárek – Měch, Černý, Wolf – Baďura, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, Vítek – Vlašánek.

Vsetín: Hromada (Plšek) – Báchor, Tichý, Žák, Vrba L., Hurtík, Vrba F., Okuliar, Tesařík – Ambruz, Vaněk, Kajaba – Ševčík, Kubo, Mikšovský – Heža, Podešva, Hruška P. – Lehečka, Daněk, Kývala.