Vsetín míří do Havířova! Kdo bude po třetím kole bez prohry?

Filip Bazala • 28.09.2012

Vsetín versus Havířov nabídne v rámci třetího kola druhé ligy skupiny východ určitě zajímavou podívanou podpořenou dobrou atmosférou z obou klubových táborů v hledišti. Navíc proti sobě nastoupí kluby, které jsou momentálně v tabulce sousedy, Havířov druhý s šesti body, Vsetín třetí s pěti body. Oba týmy ještě neprohrály, ale po sobotě můžeme s jistotou říci, že jednomu klubu na webových stránkách bude poslední odehraný zápas svítit červeně, tedy barvou poražených. Kdo to bude? Uvidíme v sobotu od 17:00. Pro ty, kteří se zápasu nebudou moci zúčastnit je připraven podrobný online přenos.

Vsetín se po dvou vítězstvích chystá na favorita soutěže z Havířova. Valaši podobně jako jejich soupeř dvakrát zvítězili, nejprve v prvním kole na ledě Poruby 5:4 po samostatných nájezdech a poté ve druhém kole doma přejeli Karvinou 6:2. Dohromady tedy pět bodů, 11 branek vstřelených a 6 inkasovaných. Zelenožlutí v prvních dvou zápasech ukázali především výbornou psychiku, když v obou utkáních prohrávali, ale nakonec dokázali otočit utkání ve svůj prospěch. V Porubě se to podařilo až po nájezdech, ale proti Karviné hned ve druhé třetině, když stav 0:1 otočili na 5:1, třetí třetinu se utkání pouze dohrávalo.

Trenér Viktor Hlobil, ale i tak po utkání upozorňoval na chyby v obraně a zbytečné opadnutí tempa bruslení ve třetí třetině. Nyní před Vsetínem stojí AZet. „Na zápas se těšíme, Havířov je lídr soutěže, na zápas přijde jistě kolem dvou tisíc lidí, bude skvělá atmosféra a přijede i hodně Vsetíňáků. Jsem rád, že jsme dnes uhráli takový výsledek, protože tam pojedeme trošku se sebevědomím. Myslím si, že Havířov proletí ligou jako blesk, i tak jim to ale zkusíme trochu znepříjemnit,“ poohlížel na následující zápas po utkání s Karvinou Lukáš Plšek.

AZ Havířov: Ještě lepší než loni?

Jestli bude Havířov lepší, než loni ukáže čas, ale v týmu neproběhly žádné dramatické změny, ale spíše naopak byl tým ještě o něco více posílen. Sobotní soupeř má podobně jako Vsetín za sebou dvě utkání, ve kterých zvítězil stejně 3:1. Poprvé Havířov v posledních minutách utkání zachraňoval prohru 0:1 s Přerovem, ale díky brankám Pechance, Danečka a Klimši nakonec zvítězili. V Porubě Azet po třetině vedl 2:0, a když přidali ještě třetí branku, bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině jen Ostravané korigovali díky brance Bučka.

Havířov přes léto opustil gólman Adam Vrba, který zamířil do Prostějova. Lukáš Zientek opustil tým také a zamířil Poruby. Robert Machálek ukončil kariéru no a konečně mladík Mário Brezáni opustil Havířov, aby zamířil právě na Vsetín. Slovenský mladík bude mít v sobotu určitě velkou motivaci a bude zajímavé sledovat jeho hru. Opačným směrem tedy do Havířova před sezónou putoval například Alexander Hegegy z Karviné, Werner Hartmann z Valašského Meziříčí, ale také Radim Haas z Olomouce.

V milém ročníku platilo pro souboje Vsetín – Havířov pořekadlo: Můj dům, můj hrad. Čtyři zápasy skončily vždy vítězstvím celku, který hrál doma. První souboj se odehrál na Lapači, kdy Valaši vyhráli 2:1 a ukončili neporazitelnost AZetu. Další klání vyhrál doma Havířov 4:3, poté na Lapači prohráli Slezané 5:2 a nakonec Vsetín kapituloval 5:3. Vždy šlo o kvalitní zápasy a v sobotu tomu snad nebude jinak. Brankář Lukáš Daneček to vidí takto: „Mají v týmu spoustu mladých kluků, což znamená hodně pohybu a bruslení. Bude to nepříjemné utkání a opět rozhodne naše koncovka do brány. Jak dáme soupeři šanci, tak se budeme trápit s každým. Půjdeme do zápasu s respektem a dáme do toho všechno,“ řekla pár slov směrem k sobotnímu duelu jednička domácích.

Předpokládané sestavy: Nastoupí již Okuliar s Mečiarem?

Jestli již nastoupí do zápasu nová posila Filip Okuliar s jistotou říct nemůžeme, ale trenér Viktor Hlobil v to pevně doufá. U Tomáše Mečiara už by problémy s registrační kartou měly být vyřešeny a snad do utkání nastoupí. Do brány Valachů se postaví Lukáš Plšek na druhé straně by to měl být Lukáš Daneček. Do utkání naopak nenastoupí marodi Petr a Ondřej Hruška. V zápase s Karvinou měl nepříjemnou zdravotní újmu i František Zúbek, když po jednom z nárazů zůstal ležet na ledě, ale v závěrečné děkovačce už byl na ledě, měl radost z vítězství, tak snad se nejednalo o nic vážného a v utkání s Havířovem jej na ledě uvidíme.

Vsetín: Plšek – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Žabčík, – Vítek, Vaněk D., Zúbek - Mikšovský, Korčák, Dubec - Brezáni, Podešva, Kubo - Kajaba, Holík.

Havířov: Daneček L. – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann – Najdek, Maruna, Daneček J. – Klimša, Pechanec, Říčka – Sztefek, Potočný, Stránský – Pavlas, Kopún, Haas.

Zápas budou řídit: Fiala - Barteček, Moravec.