Valaši míří po pěti dnech zpět na led Šumperka, prodlouží vítěznou sérii?

Tomáš Kopecký • 18.11.2016

Vsetínští hokejisté završí sobotním duelem se Šumperkem náročný program, který zahrnuje čtyři zápasy v průběhu jednoho týdne. Ze třech předchozích zápasů vytěžili zelenožlutí plný počet bodů, celkem již zvítězili čtrnáctkrát za sebou a o další prodloužení nekončící vítězné šňůry budou usilovat také v sobotu od 17:00. Šumperští Draci se momentálně drží na třetí pozici celé soutěže, avšak situace ve středu tabulky je nesmírně vyrovnaná a každý bod hraje velkou roli. Oba týmy se divákům představí ve speciálních třetích sadách dresů, samotný zápas totiž podpoří boj s rakovinou v rámci akce s názvem Movember.

Šumperk se do druhé ligy vrátil po pětiletém účinkování ve vyšší soutěži. Rozhodně se však nedá říci, že by se modrožlutí řadili mezi celky, se kterými nemají Valaši dostatek zkušeností. Ba naopak, oba týmy proti sobě odehrály již čtyři duely, byť dva z nich se řadí do kategorie přípravných. Ze všech odehraných utkání odešli vsetínští hokejisté vítězně, přičemž nejvyšší výhru zaznamenali při posledním přípravném zápase na ledě soupeře, kdy svého soupeře deklasovali 10:3. Soutěžní zápasy přinesly dvě vyrovnanější bitvy, ve kterých vždy otevřeli skóre jako první právě Šumperští. Na Lapači se hosté dostali v úvodu již do dvoubrankového vedení, přesto se Valaši dokázali vzpamatovat z nevydařeného vstupu do utkání a otočit až na konečných 7:3.

Poslední vzájemný duel se odehrál v pondělí na ledě Šumperka. Zelenožlutí vstupovali do střetnutí s jednobrankový hendikepem a opět obrátili vývoj ve svůj prospěch. Pod výhrou 4:1 se nejvýraznější měrou podepsal Dominik Pokorný, který vstřelil dva góly.

Šumperk: Krize je zažehnána, nyní je cílem setrvat na třetím místě

Modrožlutí si mohli od posledního vzájemného zápasu trochu odpočinout, jelikož ve čtvrtek měli volný los a všechna příprava tak směřovala k repríze duelu se Vsetínem. Šumperským hokejistů se podařilo zažehnat výsledkovou krizi a po dvou výhrách nad Opavou a Valašským Meziříčím následoval posun na třetí místo ligové tabulky. Na této pozici setrvali Modrožlutí i po poslední porážce se Vsetínem, ke které se vyjádřil také trenér Aleš Flašar: „Rozhodující góly jsme dnes dostali po individuálních chybách. Když jsme Vsetínu dali trošku více prostoru kolem brány, okamžitě toho dokázal využít. Je to smůla a mrzí mě to, protože jsme nepředvedli úplně hrozný výkon.“

Rozdíl mezi třetím a sedmým týmem soutěže v tuto chvíli činí pouhé čtyři body, přičemž Šumperští mají jeden zápas k dobru a případná výhra v sobotním utkání jim může výrazně pomoci. Rozhodně však budou vstupovat do utkání v roli outsiderů a každý bodový zisk by se dal označit za překvapení.

V kanadském bodování týmu je na čele Jan Matějka (8+8), který v minulé sezóně působil ve Vrchlabí. Na dalších příčkách se postupně řadí Daniel Hroch (6+7), Michal Vymazal (6+7) a Vladimír Cink (5+7). Obrannou činnost týmu řídí především Tomáš Sedlák (2+14) a Tomáš Drtil (4+5). Vsetínští fanoušci velmi dobře znají Jakuba Řezáče, který ve valašské metropoli působil v minulé sezóně.

Vsetín: Vítězná série nemá konce, čeká nás její další pokračování?

Na vsetínské hokejisty čekal v tomto týdnu nesmírně nabitý program, avšak Valaši jej zatím zvládají fantasticky a nedávají znát žádné známky únavy. Čtyři zápasy během sedmi dní, to je pro druholigový tým skutečně velká porce, přesto zelenožlutí ve třech zápasech s přehledem zvítězili a na domácím ledě drží sérii 183 minut bez obdrženého gólu.

Valaši neprohráli již 14 zápasů v řadě a zítra mají ideální příležitost k tomu, aby srovnali letitou vítěznou šňůru ze sezóny 1996/97. Na poslední utkání zavítalo do ochozů vsetínského stadionu rekordních 3150 fanoušků, kteří měli možnost přihlížet jednoznačnému vítězství zelenožlutých v derby proti Valašskému Meziříčí. Dvě branky vstřelil Dominik Pokorný, jenž má v poslední době výbornou formu. Jedinou kaňkou na výhře 5:0 bylo zranění obránce Richarda Kobylíka. Kádr Valachů naopak ještě před zápasem posílil David Hrazdira, který má ve Vsetíně vyřízené hostování ze Zlína až do konce sezóny.

Do čela statistik se postupně propracoval Jan Kolařík (12+17), který zároveň vede v celkovém hodnocení celé soutěže. Ve čtvrtečním utkání s Valašským Meziříčím si připsal již 81. branku v zelenožlutém dresu. Druhý v pořadí bodování je Radim Kucharczyk (12+13), třetí místo zaujímá Tomáš Vávra. Fantastickou fazónu v brankovišti momentálně prožívá Michal Šurý, který má úspěšnost zákroků přes 95% a přednost pravděpodobně dostane také v Šumperku.

Zápas mezi Šumperkem a Vsetínem startuje v sobotu 19.11. v 17:00 a domácí redakce Vám z něj připraví textový online přenos, případně můžete utkání sledovat živě na Life Tv.

Sestavy v minulém kole:

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Vrba, Hryciow, Žák, Ostrčil, Kobylík, Mojžíš, Stuchlík – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Daněk, Hořanský, Kucharczyk

Draci Šumperk: Svoboda (33. Zavadil) – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Řezáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida