Valaši jedou pro povinné body do Uničova

Václav Trávníček • 23.10.2010

Získat tři body. Tak zní cíl vsetínských hokejistů před utkáním v Uničově. Zápas má jasného favorita, hanácký klub totiž okupuje se čtyřmi body poslední místo a v posledním období prošel zemětřesením v kádru. Oproti tomu Valaši zažívají nárůst formy, neprohráli už tři utkání za sebou a derou se tabulkou směrem vzhůru. Nedělní duel startuje v 17:00, sledovat jej můžete v rámci změn stavu.

Po náročném vstupu do soutěže se začínají výkony vsetínského mužstva konsolidovat. Zdá se, že je pryč období, ve kterém Valaši na venkovních stadionech vysoko prohrávali. Teď mají za sebou šňůru třech vítězství v řadě, kdy přemohli postupně Opavu, Břeclav a především silný Prostějov. To vneslo do vsetínské kabiny velké uklidnění, zvláště s výhledem na nejbližší zápasy. „Teď máme před sebou velice pěkný los, snad něco urveme a posuneme se na místa v tabulce, kde patříme. Čeká nás Uničov, Frýdek a Technika, potom jedeme do Havířova a pak tři zápasy doma. Snad nasbíráme co nejvíc bodů a dostaneme se zpátky do hry,“ řekl po triumfu nad Jestřáby obránce Jiří Farda.

Nedělní soupeř z Uničova zažívá těžké časy. Hanácký klub, ve kterém hraje výraznou roli někdejší reprezentant a pětinásobný mistr republiky se Vsetínem Tomáš Sršeň, sužuje nedostatek financí. Tento fakt se odrazil na skladbě mužstva i jeho letošních výkonech. Z dosavadních dvanácti zápasů dokázali hokejisté s orlicí na prsou zvítězit pouze jedenkrát, když přestříleli Frýdek-Místek 7:6 a poté ukořistili bod za porážku 3:4p od Havířova. I tak Hanákům patří poslední patnácté místo, na brněnskou Techniku ztrácejí Uničovští tři body.

Bude tomu tak i po nedělním duelu se Vsetínem?

Pravděpodobné sestavy:

Uničovští se musí obejít bez sedmičky hráčů, kteří v klubu před utkáním s VHK skončili. Jde o brankáře Jana Vágnera, obránce Daniela Kunceho, Robina Staňka a útočníky Davida Komínka, Jakuba Vicherka, Jiřího Pánka a Patrika Dostála. Naopak hanácký klub přivítal do svých řad obránce Petera Drábka a dvojici forvardů Františka Zúbka a Jana Skokana.

Uničov: Koloušek - Hodulák, Pour, Trojan, Přikryl, Staněk, Hromádka, Řezáč - Diviš, Skokan, Zubem, Frieb, Handl, Jurča, Rak, Dvorčák, Anděl, Šnejdar.

Vsetín: Plšek - Tesařík R., Farda, Šafařík, Spitzer, Zavrtálek, Zelenka - Tesařík D., Dubec, Slováček - Ševčík, Brynecký, Vaněk - Sýs, Korčák, Kubo - Dědek, Gromus.