Tápající Vsetín s početnou marodkou míří do Nového Jičína

Michal Kubáň • 30.09.2008

V s e t í n - Bývalé působiště jednatele Stanislava Pavelce, které se na Valachy usmívá z 10. místa, přivítá ve středu na domácím ledě tápající Vsetín. Valaši totiž v posledním zápase obdrželi debakl 2:7 a navíc postrádají jedenáct hráčů ve svých řadách. Stále nedořešena je situace kolem Mikeše a Kořístky, kteří čekají na konečné vyřešení přestupu. Do Nového Jičína jede ve spolupráci s klubem VHK autobus vsetínských fanoušků.

Už při pohledu do statistik je zřejmé, že Vsetínští bojují s mizernou produktovou, nestřílejí skoro žádné branky. Více než dvě branky za zápas se Valachům doposud nepodařilo vstřelit, což potvrzuje i trenér Hlobil. „S Uničovem nebo ve Žďáru nad Sázavou jsme ztroskotali na tom, že jsme navzdory tlaku neproměnili šance.“ S pěti odehraných zápasů totiž vstřelili Valaši pouze osm branek, což je nejméně v celé soutěži. Poslední Prostějov jich vstřelil o čtyři více. Navíc v posledním zápase Vsetín propadnul v obraně a obdržel od Opavských sedm branek. Celkově svěřenci trenéra Hlobila patří se sedmnácti obdrženými brankami k ligovému průměru. Valaši se třemi body spolu s Břeclaví bojují o předposlední místo. O bod více má Pelhřimov a Velké Meziříčí, kteří okupují dvanácté a třinácté místo.

Celkem jedenáct hráčů postrádá trenér Vsetína Viktor Hlobil. Kromě klíčových hráčů typu Gergely (operace menisku), Pšeji(žloutenka) a Rajnohy (poraněné rameno) vyčet nemocných nekončí. Jakub Ašer bojuje s teplotami a zánětem horních cest dýchacích, obránce Jan Sznapka má poraněné vazy v koleni, Fardovi nedovoluje nastoupit poraněný meniskus. David Kapr marodí s chřipkou a Michal Černý má natažené levé tříslo. Otazník stále visí nad startem Kořístky s Mikešem, kteří mají stále nedořešené záležitosti ohledně přestupu. Trenér Hlobil nemůže počítat ani s Filipem Čechem, který se dostal do základní sestavy Zlína. Nový Jičín: 10. místo, 7 bodů, skóre 18:20 Nový Jičín vstoupil do mistrovských bojů se Ždárem nad Sázavou, ovšem bral pouze jeden bod, neboť prohrál gólem v prodloužení (3:4). S posledním soupeřem Vsetína Opavou prohrál Nový Jičín až v samostatných nájezdech (4:5). Stejným poměrem i způsobem dokázali Novojičinští porazit Pelhřimov (5:4 sn.). V poslední kole si odvážel Nový Jičín porážku 3:5 z Přerova. Nejproduktivnějšími hráči Nového Jičína je se sedmi body Luděk Lhotský (3+4), o dva body méně získal Petr Macháček (3+2). Jedničkou v novojičínské brance je René Urbánek.

Několik sezón za sebou hraje nahoře Nový Jičín. Právě odtud přišel do Vsetína Stanislav Pavelec a jistě dobře zná sílu novojičínského kádru. Zkušení hráči jako Petr Macháček, Kamil Glabazňa nebo Václav Slabý hrají spolu už několik sezón, jsou navíc vhodně doplňování mladými, jako je třeba loňský objev Miroslav Škumát. ten se ale letos rozhodl zkusit štestí ve slovenské extralize v dresu Martina, z rodinných důvodů skončil i střelec Jakubu. Za Nový Jičín nastupovali v uplynulé sezóně bývalý hráči Vsetína Adam Uhlár, Martin Koloničný, Přemysl Vašut a Tomáš Pokora.

Nový Jičín v letošní sezonně

HC Nový Jičín - SKHL Žďár nad Sázavou 3 : 4p (0:2, 2:0, 1:1-0:1)
HC Slezan Opava - HC Nový Jičín 5 : 4sn (2:0, 0:2, 2:2-0:0 - 1:0)
HC Nový Jičín - Spartak Pelhřimov 5 : 4sn (1:1, 0:2, 3:1-0:0-1:0)