Souboj dvou ofenzivních celků: Vsetín míří do Kopřivnice

Tomáš Kopecký • 20.01.2017

Čtvrtou pětinu základní části završí Valaši sobotním duelem na ledě Kopřivnice. Hokejisté z města automobilů Tatra vyhráli před svými diváky již čtyři zápasy v řadě, přičemž si připsali i cenný skalp druhé Poruby. Žlutomodří jsou v tabulce na šesté příčce a v této fázi sezóny je pro ně každý bod důležitý, aby si zajistili co nejlepší výchozí pozici do play-off. Favoritem je však jednoznačně Vsetín, který se bude snažit o prodloužení vítězné série, jež činí 11 zapásů. Utkání Kopřivnice – Vsetín startuje v sobotu od 17:00.

Kopřivnice působí ve třetí nejvyšší soutěži druhou sezónu a na bodový zisk proti Vsetínu stále čeká. V předchozím ročníku měly vždy zápasy jasného vítěze, letošní sezóna však přinesla o poznání dramatičtější bitvy. Za zmínku stojí především poslední vzájemný duel. Obrany obou týmů si v něm vzaly dovolenou a diváci byli svědky jedenácti branek. Hosté se po většinu hrací doby drželi ve vedení a na každou vsetínskou odpověď reagovali další rychlou brankou. Zvrat nastal až v 54. minutě, kdy se domácím podařilo zásluhou Pokorného vyrovnat na 5:5. Když už se zdálo, že ofenzivně vedené utkání míří do prodloužení, rozhodl dělovkou od modré čáry Mojžíš a stanovil tak konečný výsledek na 6:5 pro zelenožluté.

Kopřivnice: Produktivní útok, otevřená obrana

Svěřenci trenéra Václava Slabého zahájili sezónu a velmi dobře a po první čtvrtině soutěže okupovali čtvrtou příčku. Pak však následovala série proher a výrazný propad, který se zastavil až na osmé příčce ligové tabulky. Touha po umístění v první čtverce se tedy velmi pravděpodobně nenaplní. Kopřivnice se vzchopila hlavně zásluhou dobré výkonnosti na domácím ledě, žlutomodří zde zvítězili čtyřikrát za sebou, čímž dali najevo, že se s nimi ještě musí počítat. Kromě Valašského Meziříčí a Nového Jičína dokázali zdolat po prodloužení také ostravskou Porubu, která je momentálně na druhé příčce ligové tabulky. Poruba oplatila Kopřivnici porážku na domácím ledě, když si se soupeřem poradila vysoko 7:3. V posledním odehraném zápase pak hokejisté z města Tatry prohráli v Šumperku 4:7. Momentálně jsou domácí na šesté pozici, kterou se budou snažit uhájit až do konce soutěže.

V zápasech Kopřivnice padá nejvíce branek z celé ligy. V průměru mohou diváci zhlédnout více než 8 gólů na zápas. Domácí sází hlavně na kvalitní ofenzívu, obrana jim však výrazně pokulhává. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Martin Tomášek (19+18), o přísun branek se stará také Samuel Ollender (11+19) a Adam Červenka (14+12).

Vsetín: Bude vítězná série pokračovat?

Také ve Vsetíně si rozhodně fanoušci nemohou stěžovat na nízký počet branek. Valaši zvítězili již jedenáctkrát v řadě a vsetínský útok je jasně nejproduktivnější v celé soutěži. Přestože zelenožlutí vedou tabulku s obrovským náskokem, jenž činí 24 bodů, stále můžeme v jejich hře vidět rezervy, a to především v obranné činnosti. Posledních pět duelů přineslo velké gólové přestřelky, v průměru padlo v každém utkání 10 branek. Pokud by v sobotu platily tyto statistiky, můžeme se dočkat velmi zajímavého utkání.

Valaši dokázali zdolat ve šlágru podzimu ostravskou Porubu 8:4, o tři dny později pak zdolali dalšího silného soupeře z Hodonína 6:5. Poslední odehraný duel pak přinesl další výhru, tentokrát v poměru 5:3 nad Novým Jičínem. Hosté dlouho vzdorovali a na Lapači ztráceli jen jednu branku, v 56. minutě však rozhodl o osudu utkání svou trefou Vojtěch Šilhavý. Nejproduktivnějším hráčem týmu je stále Jan Kolařík (16+25), za nímž o čtyři body zaostává Radim Kucharczyk (15+22). Vladimír Luka (9+5) drží po svém příchodu do Vsetína průměr dvou bodů na zápas.

Utkání mezi Kopřivnicí a Vsetínem startuje v sobotu 21.1. od 17:00. Pokud jej nebudete moci navštívit osobně, můžete využít služeb online přenosu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Šurý – Jeník, Mojžíš, Hryciow, Janáček, Stuchlík, Ostrčil – Luka, Kucharczyk, Kolařík – Zúbek, Vávra, Finsterle – Čuřík, Šilhavý, Čech – Hořanský, Hrazdira, Vítek – Daněk.

Kopřivnice: Šimeček – Krutil, Teper, Čintala, Bartošák, Marek, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Tomášek, Pargač, Mach, Ollender, Červenka.