Sedmáci si z rakouského Zell am See přivezli čtvrté místo, šesté třídy skončily v Plzni jednadvacáté

Václav Trávníček • 20.04.2009

Závěrečné turnaje sezóny odehráli mladí vsetínští hokejisté. Sedmáci se zúčastnili velkého mezinárodního turnaje v Zell am See, kde v konkurenci dalších čtrnácti týmů, složených v drtivé většině z nejlepších hráčů jednotlivých států, obsadili „bramborové“ čtvrté místo. Hráči šestých tříd se zúčastnili turnaje v Plzni, kde skončili na jednadvacáté pozici.

Hráči ročníku narození 1995 a 1996, kterým odpovídají kategorie sedmých tříd, se zúčastnili velkého mezinárodního turnaje v rakouském Zell am See. V konkurenci dalších čtrnácti týmů, které tvořily výběry Švédska, Finska nebo Slovinska, skončili Valaši na 4. místě. „Společně s Kometou Brno a domácím týmem Zell am See jsme byli jediným týmem, který tvořili hráči z jednoho klubu. Všechny ostatní mančafty byly výběry států nebo provincií,“ řekl trenér sedmáků Libor Forch.

Jeho svěřenci dostali do skupiny výběr Kanady, Finska, Slovinska a Rakouska. „Ve skupině jsme skončili druzí, takže jsme hráli o 4. – 6. místo. Tam jsme všechny zápasy vyhráli, tudíž jsme skončili celkově čtvrtí. Turnaje jsme se zúčastnili, přestože jsme sedmnáct dní už nebyli na ledě. Kluci se navzdory přestávce dokázali nehecovat a odehráli kvalitní utkání,“ poznamenal Forch, kterého potěšil výkon jeho svěřenců zvláště proti edmontonskému výběru Canadian Explorers. „Zejména proti tomuto celku podali kluci fantastický výkon. Soupeř měl o deset kilogramů těžší a o deset centimetrů vyšší hráče. A přesto je naši kluci přehráli, jenom se jim nepodařilo vstřelit gól,“ uvedl Forch.

Konečné pořadí turnaje:

1. Herning IK (DEN)
2. Canadian Explorers (CAN)
3. KalPa Kuopio (FIN)
4. VHK Vsetín (CZE)
5. HC Kometa Group (CZE)
6. HK Triglav Kranj (SLO)
7. Team Quint Sport Kärnten (AUT)
8. Team Holland (NDL)
9. SC Bern (SUI)
10. HC LDINKA-95 (UKR)
11. Red Bull Salzburg (AUT)
12. EK Zell am See (AUT)
13. Hockey Bears Juniors (FIN)
14. SC Reichersbeuern (BRD)
15. BREST (BLR)

Šesťáci v Plzni jednadvacátí

Šesté třídy se zase zúčastnily velkého mezinárodního turnaje v Plzni. Pětadvacet týmů zde bylo rozděleno do pěti skupin po pěti mužstvech. Vsetínští šesťáci pod vedením Daniela Tesaříka a Jiřího Weintritta změřili ve své skupině síly s výběrem Ruska nebo výběrem regionu slovenského města Zvolen. Valaši se ve skupině umístili na pátém místě a bojovali tak o celkové 21. – 25. místo. „Z týmů, které se ve svých skupinách umístily na pátém místě, jsme všechny porazili. Přestože jsme měli nejmladší tým a byli jediným mančaftem, ve kterém kromě hráčů narozených v roce 1996 nastoupili i hokejisté narození v roce 1998,“ řekl Libor Forch.