První čtvrtinu soutěže uzavře Vsetín na ledě Šternberka

Václav Trávníček • 02.11.2008

Š t e r n b e r k, V s e t í n - Na ledě šestého Šternberka dnes od 17ti hodin ukrojí vsetínští hokejisté patnáctý díl základní části. Na úpatí Nízkého Jeseníku zároveň Valaši uzavřou první čtvrtinu soutěže. Případná výhra na šternberském ledě by jim výrazně pomohla do tabulky. Svěřenci kouče Hlobila, kteří v posledním utkání brali bod v derby se silnými Bobry z Valašského Meziříčí, by se tak mohli teoreticky posunout až na sedmé místo. Ovšem body se proti Šternberku nedolují lehce. Přesvědčili se o tom v minulém kole hráči Přerova, kfyž prohráli 1:4.

Tým Šternberka patří k pravidelným účastníkům play off. Loni skončil po základní části na sedmém místě sk. Východ druhé ligy, jednu příčku a tři body za Valašským Meziříčím, když ve 34 zápasech získali 53 bodů. Jejich následná pouť vyřazovacími zápasy skončila záhy, neboť silnému Novému Jičínu podlehli Šternberští 0:3 na zápasy.

Letos se Šternberským relativně daří – okupují šestou příčku pouhý jeden bod za pátým Novým Jičínem. Proti desátému Vsetínu jsou tedy jasným favoritem.

Posledních pět zápasů Šternberka:

SKLH Žďár nad Sázavou - HC TJ Šternberk 0:5
HC TJ Šternberk - HC Slezan Opava 0:7
HC Nový Jičín - HC TJ Šternberk 6:5
HC TJ Šternberk - HHK Velké Meziříčí 6:3
HC Zubr Přerov - HC TJ Šternberk 1:4

Posledních vzájemné utkání se Vsetínem:

Naposledy se oba týmy utkaly v krajském přeboru Severomorvského kraje v sezóně 1986-87, po které Vsetín postoupil do třetí nejvyšší soutěže. Dvě přátelská utkání pak odehráli Valaši se Šternberkem letos v létě. V prvním zvítězili 5:3, ve druhém se radovali Šternberští po výhře 5:4 na samostatné nájezdy.

Předpokládané sestavy:

Šternberk: Pekař - Stříteský, Zapletal, Pavel Hruška, Jurák, Spurný, Fiala, Dobrý, Anděl, Hrbatý, Martinka, T.Jurdič, Fekiáč, Musil, Kohút, Klimovič, Zima, Poledna, D.Tomášek.

Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Zavrtálek, Černý, Kapr, Blažek, Gajdošík - Tesařík, Klabačka, Vaněk - Ašer, Štraub, Mikeš - Knebl, Hrňa, Podešva.