Po dvou domácích zápasech zamíří Vsetín do podhůří Jeseníků

Helena Hegeďová • 31.01.2017

Zimní stadion v Šumperku se stane další zastávkou rozjetého vsetínského týmu. Valaši mají v čele tabulky vybudovaný pohodlný náskok, šumperští Draci jsou sedm zápasů před koncem základní části třetí a jejich cílem je udržení této pozice, na kterou si brousí zuby také Hodonín a Opava. Šumperk je v domácím prostředí silným hráčem, bude mu vlastní kluziště výhodou i v tomto souboji, nebo si body odvezou Vsetínští? Odpověď na tuto otázku nám nabídne středeční zápas, jehož start bude brána Jeseníků očekávat v 18:00.

Základní část druhé ligy míří ke svému závěru a poslední vzájemný zápas čeká také na celky Vsetína a Šumperka. Oficiálně první měření sil těchto soupeřů dospělo po přerušení ke konečnému skóre až o 16 kol později a Valaši si v něm připsali vítězství 1:4. Draci hrají na vlastním kluzišti výbornou hru a při druhém, a zatím posledním, domácím zápase proti Vsetínu dokázali obrat sebevědomé Valachy o bod. Vsetínští jsou však také týmem, který doma dominuje. Pro Draky tak nebylo získání bodů na Lapači jednoduché a po výsledcích 7:3 a 6:3 se ani oni nestali prvními dobyvateli vsetínského stánku.

V Šumperku jsou zvyklí na ofenzivní hody

Drakům patří třetí místo tabulky, které ale ještě nemají vůbec jisté. První čtverka zajišťuje lepší postavení pro play-off a na místo v této elitní skupině má spadeno také Hodonín s Opavou. Oba tyto celky dělí od třetího Šumperku jen 3 body. Poslední vzájemné zápasy na tyto celky ještě čekají, i tak je ale pro Draky každý bod dobrý a získání jakéhokoliv bodového obnosu se proti favoritovi počítá dvojnásob.

Domácí zápasy se týmu z olomouckého kraje daří a jeho příznivci si rozhodně nemohou stěžovat na nedostatek brankových situací. Na začátku sezóny se soupeřům do Šumperka také nejezdilo lehce, od té doby se nic nezměnilo a málokdo si odtud domů odveze porci bodů. V novém roce se to však povedlo Hodonínu, který rozhodl vyrovnaný zápas gólem ve 49. minutě a vyhrál, opět po přestřelce, 6:5.

Minulý zápas Draků přinesl ještě o gól více. Tentokrát se radovali domácí. Hosté z Valašského Meziříčí předvedli na začátku zápasu aktivní hru, gólově se ovšem prosazoval Šumperk a konečný výčet gólů žlutomodrých se zastavil na čísle deset. Šumperští jsou tedy po vysoké výhře 10:2 a kole volna jistě nabuzeni. Dokáží opět využít kouzla jejich stadionu a opět potrápit Vsetínské, jako se jim to povedlo minule?

Směrem dopředu se o to bude snažit hlavně Daniel Vachutka (22+17), jenž vede tabulku střelců. Vedoucím hráčem kanadského bodování je však obránce. Pokud k pětatřiceti asistencím Tomáše Sedláka přičteme ještě osm bodů za vstřelené branky, vyhoupneme se na číslo čtyřicet tři. Třetí místo v tabulce pak zaujímá Michal Vymazal (7+28), který se také lépe prezentuje jako hráč nahrávající. Vsetínská obrana si bude muset dávat pozor také na gólové střely Jana Matějky (17+13) a z pozice beka nejčastěji úspěšně pálí Tomáš Drtil (12+18).

Valaši ladí na play-off. Obstojí vsetínská obrana dalšímu testu?

Žlutozelení podávají přesvědčivé výkony a svými výsledky si v čele tabulky vybudovali náskok již 27 bodů. Obrana Valachů doznala v posledních zápasech zlepšení a za záda strážce vsetínské branky již nepadá tolik gólů. Ve třech minulých zápasech inkasoval Vsetín dohromady čtyři branky, což býval v minulých zápasech průměrný počet na jedno utkání. Také Vsetínští odehráli minulé utkání se soupeřem z Valašského Meziříčí. Skóre derby se měnilo až po polovině zápasu, kdy se jako první trefili Bobři. Vedoucí celek tabulky však překvapení nedopustil a třemi brankami převrhl skóre na svou stranu.

Po nakouknutí do statistik zjistíme, že také vedoucí muž bodování Vsetína má na kontě 43 bodů. Tímto hráčem je Jan Kolařík (17+26). Stejný počet vstřelených branek má ve svém výčtu také Dominik Pokorný (17+13). O jeden gól hůře je na tom Vojtěch Šilhavý (16+12), který má stejný počet bodů jako jeho parťák z formace Jakub Čuřík (10+18). Bodování obránců vládne s velkým náskokem Pavel Mojžíš (5+27), jenž si tuto pozici vydobyl dobrou prací na modré čáře.

Jak dopadne páté měření sil Šumperka a Vsetína? Úvodní buly zápasu bude vhozeno ve středu 1. 2. 2017 v 18:00. Pokud se nechystáte přímo na šumperský zimní stadion, bude Vám zápas k dispozici v podobě živého vysílání na Life TV nebo jako textový přenos v podání redakce Šumperka.

Sestavy z minulého utkání:

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Janáček, Kobylík, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow, Teper – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk.

Draci Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr.