Osmáci obsadili na mezinárodním turnaji na Kapce čtvrté místo

Helena Hegeďová • 22.08.2023

Hokejisté osmé třídy se na přelomu týdne zúčastnili mezinárodního turnaje na ledě KAPKA resortu pro hráče ročníku 2010 a mladší. Domácí prostředí jim vyneslo čtvrté místo, první se umístily Vítkovice. „Chtěl bych klukům poděkovat, zároveň ale máme na trénincích ještě na čem pracovat a já si myslím, že když nás budou kluci poslouchat a půjdou si za svým, tak výsledky by mohly být v sezoně ještě lepší," uvedl trenér Jan Podešva.

Komentář trenéra Jana Podešvy

„Zúčastnili jsme se kvalitně obsazeného domácího turnaje na Kapce, kde za první den nemůžeme vyčíst klukům vůbec nic. Hned na úvod sehráli dobrý zápas s Duklou Trenčín, což přineslo bruslivý a atraktivní hokej. Následně porazili Porubu a večer v posledním zápase jsme nestačili na Poláky, kteří na tom byli fyzicky lépe. Byli to takoví narostení hromotluci a náš drobný tým, ač bruslil a hrál dobře, tak ta fyzická kondice zahrála pro jejich stranu. Na druhý den jsme se probojovali mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. V semifinále jsme se utkali s Hvězdou Praha, vedli jsme 1:0 a zdálo se, že by to kluci mohli uhrát. Byli jsme nějakých dvanáct třináct minut od postupu do finále. Kluci z Hvězdy ale přepli na vyšší level a musím sportovně uznat, že zápas zaslouženě otočili. Poslední utkání na turnaji jsme opět sehráli s týmem Polska, který jsme potkali v základní skupině. Měli tam opravdu vyšší kluky a fyzickou převahu. Herně s pukem jsme se jim ale vyrovnali, ale ani ta šikovnost nestačila. Nicméně se bojovalo do konce a není klukům co vytknout.“

„Také bych chtěl závěrem dodat, že kluci, které se nám podařilo do naší osmé třídy přivést, se velice rychle aklimatizovali. Chci je všechny pochválit, protože si v kabině s kluky sedli a na ledě jsou jako posily. V sezoně nám strašně pomůžou a zrovna tady ti čtyři, dva kluci z Rožnova a dva kluci Uherského Ostrohu, předváděli na turnaji opravdu dobré výkony. Chtěl bych klukům poděkovat, zároveň ale máme na trénincích ještě na čem pracovat a já si myslím, že když nás budou kluci poslouchat a půjdou si za svým, tak výsledky by mohly být v sezoně ještě lepší."

Sestava Vsetína na turnaji:

Macíček, Randýsek, Plánka, Haša, Hradil, Němčický, Straka, Šimek, Žák, Klimša, Polách, Sušeň, Martinková, Mikula, Ibřišek, Pončík

Výsledky Vsetína na turnaji:

Vsetín – Trenčín 6:2
Vsetín – Poruba 4:2