Mikulášský víkend: kdo bude nadělovat?

Aleš Koňařík • 04.12.2003

V s e t í n – O víkendu se vsetínští hokejisté nehnou z domácího ledu, na kterém už měsíc marně bojují o vítězství. Čekají je důležité zápasy, a pokud se chce Vsetín odpoutat od předposledního místa, musí bodovat. Prvním testem bude duel s karlovarskou Energií, která letos proti Vsetínu neztratila jediný bod.

Karlovy Vary na Lapači zvítězily 3:2, v odvetě na západě Čech vyšel Vsetín střelecky naprázdno a prohrál 0:3. To vše se ještě odehrálo pod vedením trenéra Hořavy, který po devítizápasové sérii porážek na konci listopadu rezignoval. Na jeho místo nastoupil extraligou ostřílený Richard Farda, pod jehož vedením se tým Energie zvedl. Vary porazily Spartu a Třinec, pouze ve vyhecovaném zápase v Litvínově prohrály v nastaveném čase. Energii chybí zranění obránce Bauer, Rodine a útočník Ladislav Svoboda.

Poprvé proti svému bývalému týmu nastoupí Libor Pavliš, který se v pondělí stal kmenovým hráčem Vsetína. Vsetínský tým je kromě Josefa Štrauba zdravotně v pořádku, na domácí led poprvé vyjede Petr Chytka, který je ve Vsetíně na zkoušku ze zámořské univerzitní soutěže. Porážka v minulém kole na Spartě ukončila sérii pěti utkání, ve kterých Vsetín dokázal bodovat. Díky dvěma brankám do Břízovy branky se obránce Patrik Luža opět vyšvihl na místo nejlepšího střelce mužstva. Do černého se trefil už osmkrát.

Sestavy týmů v minulém kole:

K.Vary: Franěk - Hájek, Ptáček, Kivoň, Krajíček, Galvas, Vantroba - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, Lipiansky, Bednařík - Tvrdík, Alinč, Košťál - Polák, Bacul, Němčický.

Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Jiří Polák, Kuboš, Němec, Vyrůbalík - Hudec, Pavliš, Demel - Chytka, Martin Čech I, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien - Valko, R.Hruška.