Junioři vyráží vstříc Hodonínu, doma vyzvou Frýdek-Místek! SDO přivítá Východočechy

Dominik Tobola • 17.01.2013

O minulém víkendu junioři navýšili, ač prohráli v Opavě, náskok v čele na 18 bodů, který už je velmi slibný. K pátečnímu utkání ovšem zajíždějí na led Hodonína, kde v prvním vzájemném utkání Drtičům podlehli 2:5. V neděli se svěřenci trenérského dua Jenáček - Dubec utkají doma proti Frýdku Místku, start utkání je naplánován na 10:30. Starší dorostenci mají v plánu pohoštění pro celky z východu Čech. Ve čtvrtek přivítá skvadra vedená trenérem Weintrittem Pardubice, o den později budou hostem Královští Lvi z Hradce Králové.

Junioři: Pátek ve znamení dobývání jižní Moravy Neděle pro změnu Morava severní!

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Valašští junioři mají za sebou velmi úspěšné dvojkolo. V pátek sice prohráli v Opavě na nájezdy, ale hořkost porážky poněkud sešla z úst. To protože Havířov kapituloval na ledě beznadějně posledního Warrioru Brna. Porážka 6:5 znamenala pro Vsetínské navýšení náskoku o jeden bod. V neděli byl vsetínský Lapač svědkem jednoho z nejklíčovějších duelů základní části Ligy juniorů. Vsetín se postavil Havířovu. Severomoravané začali utkání mnohem lépe a na začátku 11. minuty vedli už 2:0. Tři vteřiny před koncem první třetiny ovšem snížil Daněk, který pozvedl svůj tým k velkému obratu. Ten dokonával ve 25. minutě Uchin přesnou střelou mezi betony. Poté se za domácí ještě dvakrát trefil Zvonek, k němuž se přidal jedním zásahem Tobola. Tímto vítězstvím si tedy junioři předurčili náskok již 18 bodů, nyní na druhý Přerov a situace kolem postupu do baráže vypadá již velmi nadějně.

Valaši nyní zajíždějí na led Hodonína, kde si připsali tehdy svou první porážku v sezóně. Po první třetině vedli zelenožlutí 2:0 a vypadalo to velmi slibně. Ovšem herní výpadek znamenal konečnou prohru 2:5. "Po první třetině jsme se až moc uchlácholili výsledkem, což nás poté stálo vítězství. Tak říkajíc jsme to urazili a to nás poté vytrestalo," lamentoval po utkání kapitán Daněk, který v utkání trefil jednu ze dvou branek svého celku. Druhý vzájemný zápas se odehrál na Lapači a v přestřelce 7:4 brali body za vítězství Vsetínští. Po dvou třetinách byl stav však pouze o branku. Ve třetí třetině odmítl závěrečný boj dvěma trefami Tobola. Hlavní střelecké slovo měl ovšem jeho spoluhráč Martin Kývala, který si připsal ještě o jednu branku více, tedy hattrick. Páteční utkání se odehraje tedy na ledě Drtičů. Začátek je naplánován přesně na 18:30.

Nedělní utkání proti Frýdku-Místku bude také velmi zajímavé, protože tento tým se letos pohybuje velmi vysoko v tabulce a žádná lehký úkol to zdaleka nebude. První vzájemný zápas na Lapači si Valaši pohlídali 4:1, ale soupeř ukázal svou sílu. Druhé utkání na severu Moravy bylo pro Valachy o poznání těžší. Malá poznámka, vsetínská juniorka zde za své působení v Lize juniorů nikdy nevyhrála. To ovšem chtěli Jenáčkovi svěřenci razantně změnit. To se jim po většinu utkání dařilo a když Vašíček zvyšoval ve 36. minutě na 2:0, zdálo se, že jde všechno podle vsetínského plánu. Ovšem na začátku poslední periody vyrovnal Vacula a tak se schylovalo k dramatu, který uťal vítěznou trefou v čase 45:46 Martin Koutník, kterého poté dvě minuty před koncem napodobil Tobola a tak Valaši se poté mohli těšit z historicky prvního vítězství na ledě nepříjemného soupeře. Nedělní zápas na Lapači je na programu od tradičních 10:30. Všichni jste srdečně zváni.

Předpokládané sestavy: Chybí marodi Tobola a Baroš, v pátek nenastoupí ani Žák se Štrbíkem

Marodka se rozrostla o pár jmen. Už minulý týden chyběl Vojtěch Baroš, který má pořezanou ruku. K němu po zápase s Havířovem přibyl Tobola, který má po souboji pohmožděné rameno. V pátek nebudou kvůli školním povinnostem k dispozici ani další opory Žák se Štrbíkem, kteří ovšem v neděli určitě naskočí.

Možné sestavy:

Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, T. Žabčík, Koutský, Vašíček, Hradil - Daněk, Kývala, Uchin, Ondra, Gromus, Koutník, Surý, Zvonek.

Hodonín: Luner (Jež) - Kulyk, Oško, Miklík, Kukliš, Polák, Horinka, Polesný - Vrba, Charvát, Tomi, Buřič, Duchoslav, Janota, Fojtík, Smetana, Výmola, Strapina, Kučera, Sedlák.

Frýdek-Místek:Baldík - Golasovský, Kurajský, Bartek, Alina, Minařík, Suchý, Slovák, Blažek, Fiala, Vacula, Mamula, Jakubowski, Mičulka, Kočko, Hamhalter, Čintala, Masarovič.

SDO: Vsetín čeká východočeské menu! Čtvrtek: Pardubice, pátek: Hradec Králové!

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Svěřence trenéra Weintritta po dvou ztracených utkáních v Čechách čekají soupeři z východních Čech. Pardubice a Hradec Králové drží příčky zajišťující postupová místa do play-off. Takže Valachy nečeká pranic lehkého. Ovšem, když si přehrajeme minulé utkání v Litvínově, který vládne skupině B ELSD, vidíme, že hrát se dá s každým. Valaši totiž ještě v 50. minutě vedli, ale nakonec slibně rozehraný duel ztratili.

To samé platí o utkání v Letňanech, kde také sahali minimálně po zisku jednoho bodu, ale o ten je připravil brankou šestnáct vteřin před koncem Vacek, který tak určil konečnou podobu výsledku, který zněl 6:5. A stejně jako v utkání s Litvínovem SDO vedl, ovšem vedení 5:4 bylo v 56. minutě ztraceno a dokonáno již řečeným způsobem.

Dnes je nejprve tedy čekají Perníkáři z Pardubic, kteří ve svém prvním dvojkole ELSD skupiny B nejprve podlehli Olomouci na domácím ledě 1:3, o den později si spravili chuť vítězstvím nad dalšími Hanáky, Přerov odešel poražen 3:2. Páteční soupeř z Hradce Králové sehrál utkání se stejnými soupeři v opačném gardu. V pátek smetli Zubry 5:0, ovšem v sobotu byli vyučeni Olomoucí, která vyhrála obdobným výsledkem jako v Pardubicích.

Dnešní utkání je na programu v 15:00, v pátek se na Lapači začíná v tradiční čas, tedy 16:30. Na obě utkání jste všichni srdečně zváni.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Vlach - Hajda "C", Žabčík, Pancza, Světlík, Račický, Mikula, Svozílek, Forch, Hryciow, Grygar, Willert, Hořanský, Ščotka "A", Rod, Hohl.

Pardubice: Stibůrek – Divecký, Franc, Horyna, Kalous, Kracík, Petric – Bohuněk, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Špaček, Velínský.

Hradec Králové: Veselý – Skála, Novotný, Souček, Voříšek, Havránek, Bureš – Matouš, Malinský, Gančarčík, Wolf, Voženílek, Jebavý, Drašnar, Miškář, Pilař.

MDO: První Třinec bude tvrdým soustem, na to ovšem tabulka nehledí

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Svěřenci trenérského triumvirátu Weintritt-Forch-Tobola mají před sebou další utkání v boji o záchranu. Nutno říci, že v neděli je čeká na Lapači ten nejsilnější možná soupeř, protože přijede lídr tabulky z Třince. První vzájemný zápas na vsetínském ledě dopadl fiaskem, když Oceláři rozstříleli Zbrojovku 10:1. Druhé utkání na ledě Werk Arény již tak jednoznačné nebylo, domácí zvítězili 3:1. Valaši nyní ztrácí na předposlední nesestupovou příčku pět bodů a tak body musejí chtít sbírat v každém dalším utkání bez ohledu na soupeře. Povede se jim to již v neděli a překvapí lídra? Přesvědčte se sami od 13:00 20. ledna.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bechný (Sachr) - Běhula, Gonos, Haničák, Krůžela, Pisklák, Richter, Vodák - Fryšara, Tydlačka, Dobiáš, Janošek, Kovář, Vojkůvka, Weintritt, Matocha.

Třinec: Hlaváč - Adámek, Bartko, Imrich, Janiczek, Krása, Radzienciak - Hladoník, Jašek, Kaukič, Mach, Murin, Poruba, Roman, Škorpík, Švaňa, Tůma, Zogata.