Hrazdira: Zůstáváme nohama na zemi, odveta bude o něčem jiném

Václav Trávníček • 28.02.2015

První krok zvládli na výbornou. Hokejisté Vsetína porazili v úvodním čtvrtfinálovém duelu Nový Jičín jednoznačně 6:1 a ujali se vedení v sérii 1:0. Lví podíl na sobotním triumfu měl útočník David Hrazdira, jenž dva góly dal a na další dva nahrál. Celkem Valaši vyslali na soupeřovu klec sedmačtyřicet střel. „Kdo nevystřelí, ten gól nedá. Proto jsme všechno tlačili do brány. Popadalo nám to tam, takže jsme spokojení,“ vykládal bezprostředně po utkání dvacetiletý střelec.

První třetina dnešního duelu, to byla asi nejlepší dvacetiminutovka vašeho týmu v sezoně. Souhlasíte?
Asi ano. Nastoupili jsme s tím, že na soupeře musíme vletět. Vypracovali jsme si šance, které jsme využili a pak už si hlídali náskok 4:0. Čekali jsme pak na chyby soupeře.

Podobný náskok jste ale v letošní sezoně dvakrát ztratili, v obou případech proti Technice Brno. Vzpomněli jste si na to?
Měli jsme v hlavách, že jsme podobou situaci dvakrát pokazili. Ale že bychom se báli? To ne. Chtěli jsme se z toho poučit, abychom to napravili. To se povedlo.

Co se povedlo, byl i zodpovědný výkon směrem dozadu. Dali jste si v přípravě záležet na obranné činnosti?
Řekli jsme si, že v play-off musíme vycházet ze zabezpečené obrany, která musí být doplněná o výborný výkon brankáře Petra Hromady. Věřili jsme, že směrem dopředu to půjde, a nějaké góly dáme.

Těch jste dali celkem šest a to ze sedmačtyřiceti pokusů. Byla častá střelba součástí taktického plánu?
Kdo nevystřelí, ten gól nedá. Proto jsme všechno tlačili do brány. Popadalo nám to tam, takže jsme spokojení. V posledních zápasech základní části to naší lajně moc nešlo, ale teď nám to tam zase začalo padat. Nevím, čím to je, snažíme se hrát pořád stejně. Jsem za to rád, ale přednější je úspěch mužstva. Těší mě, že jsme zvládli první čtvrtfinálový zápas. Snad to takto bude pokračovat i nadále.

Jaká je nyní v kabině atmosféra?
Moc jsme chtěli první zápas na domácím ledě vyhrát, takže jsme rádi, že se to povedlo. Ale zůstáváme nohama na zemi. Odveta v Novém Jičíně bude úplně o něčem jiném. I tak tam v pondělí jedeme zvítězit. A udělat další krok k postupu.

Čeho se budete v pondělí držet?
Nastoupíme tak, jako dnes. Ale možná, že se ještě více zaměříme na obranu. Uvidíme, snad se nám podaří vstřelit nějaké góly a snad si z Nového Jičína přivezeme vítězství.

Nový Jičín hraje venku zanďoura, v domácím prostředí se od něj ale bude čekat větší tah na branku. Může to být vaše výhoda?
V domácím prostředí každý tým musí. Navíc v play-off. I když je pravda, že Nový Jičín hraje na brejky jak doma, tak venku.

Jakou roli může sehrát momentální úzký kádr soupeře?
Vím, že od Vánoc hrají asi na čtrnáct lidí a možná jim už síly trochu dochází. My máme široký kádr a ve čtyřech pětkách máme sílu. Zatím nám to vychází.