Druhé valašské derby sezóny je tady, Vsetín vyzve Bobry na jejich ledě

Filip Bazala, Václav Trávníček • 16.11.2012

Kde? Valašské Meziříčí. Kdy? Sobota, od 17:00. To jsou základní informace, které bude o víkendu potřebovat vsetínský fanoušek. Hokejisty z Lapače čeká druhé utkání za sebou na cizím ledě, tentokrát vyzvou Bobry z Valmezu. „Máme nyní hezkou sérii tří vítězství v řadě a byla by škoda ji přerušit zrovna tady,“ řekl například obránce Jiří Farda. Pokud se na druhé valašské derby této sezóny nechystáte osobně, můžete je sledovat prostřednictvím online přenosu.

V kabině vsetínských hokejistů zavládla po posledním kole velká radost. Valaši navázali na dvě domácí vítězství s Havířovem a Opavou a triumfovali na ledě Nového Jičína 6:3. Zopakovali tak výsledek z říjnového střetu obou soupeřů a především protrhli smůlu, která je doposud na venkovních utkáních doprovázela. „Nebylo možné, abychom venku pořád prohrávali,“ ulevil si trenér Viktor Hlobil. Jeho svěřenci se budou snažit na středeční výsledek v sobotu ve Valmezu navázat a vytěžit z duelu alespoň takový počet bodů, jako při posledním měření sil.

Tehdy Vsetínští dokázali Bobry poprvé v novodobé historii porazit na domácím ledě, byť k vítězství dokráčeli až v prodloužení. Vzhledem k dlouhodobé bilanci valašských derby však byly dva body úspěch. A platilo by to i pro případné sobotní vítězství. Na soutoku Bečev totiž partu v zelenožlutých dresech nečeká nic příjemného. Byť jsou Bobři přikováni k tabulkovému suterénu a právě od posledního derby se Vsetínem je vede nový trenér Josef Málek, proti Vsetínu se dlouhodobě prezentují destruktivním pojetím hokeje. Úkol pro Vaňka a spol. proto zní před vyhecovaným duelem jasně: nezranit se, nenechat se vyprovokovat a ukořistit nějaké body. Pak už jen kabina, sprcha, autobus. A připravit se na další průběh soutěže.

V následujících kolech totiž Hlobilovu družinu nečekají zrovna snadní protivníci. „Musíme tento zápas vyhrát, protože poté nás čekají těžké duely s Prostějovem a Přerovem, a proto musíme na ledě Bobrů bodovat. Uděláme pro vítězství všechno,“ poznamenal z tábora Vsetínských obránce Jiří Farda. „Určitě nás přijede podpořit hodně našich fanoušků, za což budeme rádi,“ dodal.

Bobři: Na dně tabulky, avšak na vzestupu?

Valašské Meziříčí v letošní sezóně zatím prožívá trochu černou můru. Finanční stránka klubu není taková, jak by si vedení představovalo a s výkony je to také velmi špatné. Když se navíc před několika zápasy zranila jednička Jiří Slovák, bylo zle. Ovšem zastupující Marek Netolička dokázal v ostré premiéře proti Havířovu vychytat samostatné nájezdy a tým bral dva body za první vítězství v sezóně. Výkony v dalších zápasech se vrátily do starých kolejí a tým opustily dvě opory jako Robin Ševčík či Lukáš Zábojník.

Situace se obrátila k lepšímu, když před třemi zápasy přišel na hostování k Bobrům talentovaný gólman Přerova Petr Okáč, který ihned v prvním zápase s Frýdkem-Místkem dopomohl k zisku tří bodů po výhře 6:4. Následovala prohra v Karviné poměrem 5:3 a vydřený bod doma s Opavou. Z výsledků lze vyčíst, že Bobři jsou na vzestupu. Případné vítězství se Vsetínem by mohlo Valmez definitivně nakopnout k lepším výsledkům, a proto bude pro mužstvo od soutoku Bečev tento zápas tolik důležitý.

V brance Valašského Meziříčí by měl nastoupit Petr Okáč, kterému bude krýt záda Marek Netolička. Jiří Slovák je prozatím stále na marodce. V obranných řadách určitě nastoupí obrovitý Jan Heča (1+3), který stabilně nastupuje do zápasů Bobrů. Podobně jako mladíci Patrik Kolovratník nebo Miroslav Mikel. Hrát by měl i Radovan Vajda (1+1) či Michal Maršálek (0+3). Otázkou je start olomouckých mladíků, jako Jakub Schejbal (1+3), David Škůrek (1+1) nebo Martin Kvapil.

V útoku Bobrů drží místo nejproduktivnějšího hráče Viktor Coufal (5+9). Pozor bude třeba dávat i na šikovného Lukáše Bokroše (7+4). O motivaci bude mít postaráno i třetí nejproduktivnější hráč Jakub Voznica (6+5), který v prvním derby zápas nedokončil pro boxerskou vložku s Janem Podešvou. Svou nepříjemnou, ale účinnou hrou se bude prezentovat i Martin Ambruz (4+7), který v minulosti oblékal zelenožlutý dres. V útočných řadách dost možná nastoupí i některé posily z Olomouce, ale které to budou se nejspíš dozvíme až před utkáním, kdy budou známy soupisky obou týmů.

V pořadí druhé derby sezóny se hraje v sobotu 17. 11. od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Přijďte podpořit svůj oblíbený tým! Pro ty, kteří nebudou moci sledovat zápas na vlastní oči je připraven i onlajn přenos.

Pravděpodobné sestavy: Ondřej Hruška trénuje, ale do derby ještě nezasáhne

Jak bylo již avizováno, tak Bobrům bude chybět nanejvýš zraněný Jiří Slovák, kterého v bráně důstojně zastupuje Petr Okáč. Pro vsetínské fanoušky dobrou zprávou je, že Ondřej Hruška již trénuje s týmem, ale hrát by měl až ve středu, což je opačně dobrá zpráva pro Valašské Meziříčí. Petr Hruška, který je zdravý do utkání bohužel také nenastoupí, protože musí řešit pracovní záležitosti mimo hokejové dění.

Filip Okuliar a Jiří Korčák stále zůstávají na marodce. V zápase s Valmezem nemůže trenér Hlobil spoléhat ani na žádného juniora. Tým Luboše Jenáčka se připravuje na těžký nedělní zápas na půdě Havířova. Do brány by měl nastoupit Lukáš Plšek, který letos předvádí velmi dobré výkony, ale na ledě Bobrů se mu nikdy příliš nedařilo. Uvidíme, jak tomu bude tentokrát.

Valašské Meziříčí: Okáč – Heča, Kolovratník, Kvapil, Maršálek, Mikel, Vajda – Ambruz, Bokroš, Coufal, Knebl, Martiník, Máša, Smetana, Šoula, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Voznica.

Vsetín: Plšek – Vrána, Vrba, Farda, Tichý, Vodák, Mečiar, Tesařík – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Dubec, Podešva, Kajaba – Vítek, Holík, Brezáni – Kubo.

Derby budou řídit: Hlavní sudí Václav Šutara z Havířova. Na čarách mu budou asistovat Vladimír Rožánek ze Studénky a Rudolf Vengřín z Ostravy.