Derniéra A-týmu: Na Lapač míří jistý účastník baráže z Uničova

Václav Trávníček (s využitím PR Radegastu) • 18.02.2011

Tak v neděli naposled! Sezóna 2010/2011 je u konce. Zatímco mládežnické výběry pokračují v rozehraných soutěžích, první mužstvo Vsetína si v utkání proti Uničovu odbude letošní derniéru. Příležitost dostanou opět hráči ze staršího dorostu či juniorky a brankáři Plšek s Hromadou se v půli utkání vystřídají. Na poslední zápas VHK v sezóně zve fanoušky i pivovar Radegast, který u této příležitost nachystal pro diváky několik zpestření.

Nedělní soupeř z Uničova je už se svou rolí smířen – svěřenci Tomáše Sršně míří do baráže, ve které budou hájit druholigovou příslušnost. Vsetínští, kterým těsně unikla druhá šestka, jsou už několik týdnů v soutěži zachráněni a proto dávají ve zbytku sezóny příležitost mladým talentům. A dívají se především dopředu. „Já bych chtěl říct i za vedení, že uděláme vše pro to, aby byla další sezóna lepší, ať bude A-tým trénovat kdokoliv,“ řekl kouč Luboš Jenáček. „V klubu působím a věřím, že se najdou peníze, budeme hrát play off a fanoušci budou na nás hrdí. Určitě to nebude takové utrpení, jako když se letos udělalo venku sedm bodů. Musí být vidět, že kluci dřou a hrají hokej i pro fanoušky a jsou schopni snést i bolest. Chceme navázat na první sezónu. Teď jsme hodně dole, musí to mít vzestupnou tendenci,“ dodal.

Trenérova slova potvrdil i brankář Petr Hromada, kterého v neděli čeká mezi třemi tyčemi třicet minut. Stejnou dobu v brance pobude i Lukáš Plšek. „Sezóna A-týmu tímto zápasem končí. Mladší hráči budou pokračovat ještě v juniorce, která končí začátkem března. Budeme mít chvíli volna a pak se začne s přípravou na nový ročník. Důležitá bude letní příprava, z té bere hokejista síly po celý rok. Od nové sezóny očekávám to, že bude určitě lepší než ta letošní. Uděláme pro to maximum,“ poznamenal Hromada.

Každopádně – teď je před vsetínskými hokejisty ještě jeden zápas. Jeho začátek je v neděli v 17:30 a pokud se nebudete moci dostavit na Lapač, můžete utkání sledovat prostřednictvím on-line přenosu.

Na utkání s Uničovem zve diváky pivovar Radegast

Připravili jsme pro tebe atraktivní doprovodný program. Hlavní cenou v soutěži pro fanoušky je 120 piv nejoblíbenějšího piva na Moravě. Přijď na zápas 2. ligy 20. února proti HC Uničov, zasoutěž si o pěkné ceny věnované Radegastem a při tom se i kvalifikuj do velké soutěže o 120 piv Radegast Premium. Ta proběhne během první přestávky.

Vylosovaní fanoušci, kteří se kvalifikovali do této soutěže před začátkem utkání, budou moct předvést své dovednosti i na ledě a ukázat, jak tvrdě umí vystřelit. Soutěžící s nejtvrdší střelou vyhraje 120 piv Radegast Premium.

Ve druhé přestávce proběhne soutěž v přesnosti s maxi puky Radegast. Ve hře je dalších 24 piv Radegast Premium pro vítězný dvoučlenný tým. Soutěžit budou fanoušci, kteří po konci soutěží v první přestávce chytí míček hozený hosteskami do hlediště.

To ale není vše. Vyhrát budeš moct i unikátní trička Radegast fandí moravskému hokeji a další originální dárky od Radegastu. Po skončení utkání navíc bude pro fanoušky připraven doprovodný program s hokejovou tématikou v restauraci Snack Bar na Lapači (stadion VHK Vsetín).

Přijď si užít hokejové odpoledne s Radegastem do Vsetína již od 16:00, kdy před hokejovým stadionem začíná doprovodný program a kvalifikace do soutěže o hlavní cenu.

Díky Radegastu, který fandí moravskému hokeji, můžeš sezónu zapít správně hořkým Radegastem, který si dáš úplně zadarmo. Při vstupu na stadion obdržíš voucher, který uplatníš ve čtyřech restauracích a hospodách ve Vsetíně. Pokud si dáš Radegast, druhý dostaneš po předložení voucheru zcela zdarma. S kamarády tak můžeš u dobře vychlazeného piva probrat ostré boje svého týmu v letošním ročníku 2. ligy.

Voucher platí pouze v den utkání a uplatníš ho v těchto restauracích a hospodách:

Sychrov, Sychrov 53
Snack bar Na Lapači, Na Lapači 394
U Lva, Dolní nám. 308
Bečva, Trávníky 1824

Takže neváhej a vyraz s Radegastem, který fandí moravskému hokeji, na poslední domácí zápas Vsetína v této sezóně.

Předchozí vzájemná utkání? 2:1 pro Uničov

13.kolo, 24.10.2010
HC Uničov - Valašský hokejový klub 7:4 (4:2, 0:0, 3:2)
Branky: 5. Zúbek (Skokan), 8. Jurča (Skokan, Zúbek), 8. Brveník, 12. Jurča (Skokan, Přikryl), 44. Zúbek (Skokan), 49. Handl (Hromádka), 54. Přikryl (Jurča, Zúbek) - 2. Ševčík (Vaněk), 17. Dubec (Tesařík D.), 43. Kubo (Dubec), 59. Tesařík D. (Vaněk).

Výsledek, jaký očekával málokdo, se zrodil v prvním vzájemném utkání obou soupeřů na uničovském zimním stadionu. Hanácký klub, který se čtyřmi body okupoval poslední místo v tabulce, si vyšlápl na rozjetý Vsetín a zvítězil 7:4. Valaši přitom od druhé minuty utkání zásluhou Ševčíka vedli, ale domácí dokázali zápas otočit ve velkém stylu. Porážce Vsetína nezabránily ani dva body (1+1) útočníka Daniela Tesaříka.

Řekli po zápase: „Bohužel jsme prohospodařili první třetinu a ve druhé, kde jsme měli mírně opticky převahu, se nám nepodařilo proměnit spoustu příležitostí. V závěrečné třetině se sice podařilo snížit na rozdíl jedné branky, byli jsme zpět ve hře, jenže poté soupeř využil svou šanci a vstřeli pátý gól po naší hrubé chybě. V tom se ten zápas zlomil a Uničov nás porazil bojovností.“ Juraj Jurík
__________________________________________________________________

28.kolo, 22.12.2010
Valašský hokejový klub - HC Uničov 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 11. Kajaba (Tesařík, Žabčík), 25. Brynecký (Vaněk, Ševčík), 36. Zavrtálek (Vaněk, Spitzer), 56. Rufer (Vítek, Bajtek) - 32. Handl, 52. Rak (Brueník), 60. Přikryl (Frieb).

Ve druhém vzájemném duelu s Uničovem si vsetínští hokejisté připsali důležité vítězství. Tým z Valašska byl sice po celý zápas jednoznačně lepším celkem, díky nepřesné koncovce a občasným individuálním chybám se ale musel až do konce strachovat o výsledek. Vsetínští si tak pod novým koučem Jenáčkem připsali druhé vítězství v řadě, vrátili se zpět do první dvanáctky a jejich naděje na druhou šestku ještě žila.

Řekli po zápase: „Velice důležité body! Jsme rádi za vítězství, i když to bylo ve výsledku těsné. Trošku jsem čekal, že to nebude tak těžké, jak to nakonec bylo, protože jsme měli velké množství šancí, které jsme bohužel neproměnili. S takovým soupeřem jsme fanouškům mohli udělat větší radost, protože byli opět perfektní, a vyhrát trochu větším rozdílem.“ Daniel Brynecký

Play out, 30.1.2011
HC Uničov - Valašský hokejový klub 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)
Branky: 22. Janda (Prachař), 31. Jurča (Handl, Zúbek), 37. Přikryl (Prachař), 37. Frieb (Pour), 42. Janda (Černý), 49. Jurča (Zúbek, Pour) - 16. Vaněk (Zavrtálek, Spitzer), 57. Slováček (Vítek, Zavrtálek).

Třetí vzájemný duel sehrála obě mužstva už ve skupině o udržení. Zatímco Valaši už měli setrvání ve 2. lize na příští sezónu jisté, domácí hokejisté se ještě na poslední chvíli snažili dohnat čtrnácté Uherské Hradiště a vyhnout se tak baráži. A podle toho se také vyvíjel samotný zápas, který se stal zejména ve druhé třetině brankovou záležitostí Uničova. Za Vsetín se trefili jen kapitán Vaněk a čerstvý reprezentant Ondřej Slováček. Hanáci sice vyhráli, leč svůj pád do prolínací soutěže pouze oddálili.

Předpokládané sestavy nedělního klání:

Vsetín: Plšek (Hromada) - Zavrtálek, Spitzer, Zelenka, Žabčík, Žák, Zbranek - Tesařík, Vaněk, Brynecký - Vítek, Kubo, Sochora - Klimek, Korčák, Janeba.

Uničov: Kolušek (Vybíral) - Hodulák, Pour, Černý, Janda, Prachař - Trojan, Přikryl, Jurča - Handl, Zúbek, Diviš - Frieb, Šnejdar, Anděl - Brveník, Rak.