Bude dnešní zápas se Slavií generálkou na čtvrtfinále se stejným soupeřem?

Radek Vokál • 02.03.2003

V s e t í n - Poslední utkání základní části, ale nikoliv sezóny, odehrají dnes na Lapači vsetínští hokejisté. Soupeřem jim bude jeden z horkých kandidátů na titul, pražská Slavia. S tou v této sezóně Valaši dvakrát remizovali 1:1, v posledním vzájemném zápase v Edenu už to ale byla jasná záležitost pro domácí (4:1).

Zatímco během sezóny Slavia hrála ve velké pohodě a porážela jednoho soupeře za druhým, v poslední době se už trochu zadrhává. V letošním kalendářním roce ještě nikdy nevyhrála dva zápasy v řadě v normální hrací době, z posledních šesti zápasů třikrát prohrála (v Třinci 0:6, na Spartě 2:4 a naposledy s Litvínovem 2:5), dvakrát vyhrála v prodloužení a jedině Plzeň porazila gólem Radka Dudy v normální hrací době - opět ale jen o gól.
Naproti tomu Valaši v posledních zápasech excelují. Čtyři zápasy v řadě vyhráli, což se jim nepodařilo za celou sezónu, navíc při impozantním skóre 25:6.

Předkrm dnes od dvanácti hodin zajistili junioři obou týmů, kteří spolu sehráli první čtvrtfinálový zápas. Mnozí junioři z obou celků budou tak mít dnes velmi náročný den, neboť ve dvě hodiny dohrají jeden těžký zápas a v půl šesté naskočí do dalšího, navíc mezi seniory.

V dnešním utkání Slavii již o nic nejde, naopak Vsetín ještě může přeskočit Znojmo a postoupit do play-off ze sedmé příčky. Tím by si Valaši zajistili pro play-off právě druhou Slavii místo prvních Pardubic, se kterými letos třikrát prohráli. Znojmo dnes hostí třinecké Oceláře. Pokud by Valaši chtěli do čtvrtfinále play-off Slavii, musí dnes získat alespoň o bod víc, než Znojemští orli. Pak by měly oba celky stejný počet bodů, Vsetín má ale se Znojmem lepší vzájemné zápasy. Byť jen velmi těsně - Vsetín i Znojmo vyhrály dvakrát, avšak Vsetín má ze vzájemných zápasů lepší skóre. Znojmo totiž pokaždé vyhrálo o gól, zatímco Vsetín díky střelám do prázdné branky v poslední minutě zápasu pokaždé o dvě.

Pokud by Vsetín získal do čtvrtfinále Slavii, byla by zajímavá paralela právě s juniorskou extraligou, kde se oba soupeři také na Lapači utkali v posledním kole a následně i ve čtvrtfinále. V juniorské extralize v posledním zápase nadstavby porazili vsetínští junioři své vrstevníky ze Slavie vysoko 7:4....