Výborně! Starší dorost vybojoval v Písku tři body

Jan Tajzler • 10.01.2014

Starší dorostenci Vsetína se představili na ledě jednoho ze tří hlavních konkurentů v boji o záchranu. Před tímto duelem ztráceli Valaši na svého soka z Písku jeden bod. Utkání na jihu Čech zahájili lépe domácí a z kraje druhé třetiny vedli 3:1. Vsetínští se ovšem nevzdali a ještě do konce prostřední periody otočili skóre. Ve třetí třetině přidaly oba celky po jedné trefě, Vsetín tak vyválčil cenné tři body a připsal si již čtvrté vítězství v řadě, k němuž přispěl Petr Strmiska dvěma přesnými trefami. Další boje o záchranu extraligové soutěže pokračují pro Vsetín na ledě Mladé Boleslavi, utkání startuje v sobotu ve 12:00.

ELSD - 31.kolo pá 10.1.17:00
IHC Králové Písek
4:5(2:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky:9. Točík, 17. Jan Šergl (Šuhaj), 25. Točík (Šuhaj), 50. Marcilis – 17. Laninka (Hořanský), 26. Hořanský (Kovář), 35. Strmiska (Hohl, Miko), 37. Grygar (Weintritt), 46. Strmiska (Grygar). Rozhodčí:Pražák – Šperl,Zíka . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
IHC Králové Písek: Fogl – Červinský, Turek, Kadlec, Radoš, Koutenský, Setenský, Hanus, Jiří Šergl, Jan Šergl, Točík, Šuhaj, Bárta, Rod, Pokorný, Duchoň, Pixa, Marcilis, Klas
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Vítek, Weintritt, Augustín, Svozílek, Hohl, Rýpar, Hořanský, Kovář, Konopka, Laninka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Strmiska

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí hokejisté, už po půl minutě se do nebezpečné šance dostal Šuhaj. V osmé minutě tečoval puk zblízka vsetínský Tydlačka. Do zaslouženého vedení se Písek dostal na začátku deváté minuty, kdy se po samostatné akci radoval Dominik Točík. Jihočeši ještě dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, když v čase 16:33 Jan Šergl uklidil do prázdné branky přihrávku Šuhaje. Za patnáct vteřin už to bylo zase jen o gól - Petr Laninka snížil zhruba tři minuty před koncem první části na 2:1.

Dvoubrankové vedení vrátil na domácí hokejky Dominik Točík přesnou střelou z mezikruží, ovšem odpověď Valachů na sebe nenechala dlouho čekat. Přesilovku využil Adam Hořanský střelou od modré čáry. Důležitým momentem utkání byl tvrdý střet domácího Duchoně se vsetínským Kovářem, za který písecký útočník vyfasoval trest do konce zápasu. Z následné pětiminutové početní výhody, ve které ještě navíc padaly tresty na obu stranách, dokázali hosté dvakrát skórovat - ve hře čtyři na čtyři se prosadil Petr Strmiska a přesilovku pět na tři proměnil v gól Ondřej Grygar - 3:4.

Po obratu prostředním dějství se Valaši uchýlili k jednoduché hře a přenechali iniciativu na hokejkách píseckého celku. Domácí dorostenci hráli křečovitě, ale útočná snaha se jim nedala upřít. Nepřesností v obraně však hosté ze Vsetína využili - na 5:3 z pohledu Vsetínských zvyšoval ve 46. minutě Petr Strmiska. Necelých deset minut před koncem zdramatizoval průběh Jan Marcilis, který se štěstím propasíroval kotouč mezi betony jinak jistě chytajícího Bechného. Víc už ale domácí hokejisté nestihli. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou Vsetína v poměru 5:4.