Vsetín jednoznačně přejel Uherské Hradiště

Jan Hrbáček, Radek Bařina • 10.11.2010

V jednoznačnou záležitost se proměnilo domácí utkání Vsetína s Uherským Hradištěm. Hostující celek, v jehož sestavě chyběl Sakrajda, byli Valachům vyrovnaným soupeřem jen do 9. minuty, v níž se domácím podařilo, zásluhou Daniela Tesaříka, poprvé skórovat. Od té chvíle již valašští hokejisté na ledě s přehledem dominovali a i přes velké množství neproměněných příležitostí nakonec nastříleli hostujícím šest branek. Vsetín tak porazil Uherské Hradiště 6.2.

- 18.kolo st 10.11.17:30
HC Uherské Hradiště
6:2(3:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Tesařík D. (Dubec, Brynecký), 12. Brynecký (Tesařík D.), 13. Ševčík (Vaněk), 22. Dubec (Vaněk, Ševčík), 33. Rufer (Dubec), 55. Bajtek (Řezáč) - 19. Nesrsta, 38. Andrýsek (Karpíšek, Krystýnek). Rozhodčí: Krenželok. Vyloučení: 5:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 906. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Šafařík, R. Tesařík (37. Tyralík), Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Žabčík - Kubo, Bajtek, Rufer - Dubec, Vaněk, Ševčík - Řezáč, Brynecký, D. Tesařík.
HC Uherské Hradiště: Kůdela - Statek, Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Andrýsek, Mikeš, Kundera, Karpíšek, Schustek, Kotačka, Vodák, Červenka, Šudoma, Nesrsta.

Uherské Hradiště přijelo do Vsetína s hrozivou bilancí osmi prohraných utkání v řadě a ani ve středečním odpoledni na Lapači tuto sérii neprolomilo a prohrálo. Hosté však začali aktivněji, už ve 2. minutě se před brankovištěm objevil samotný Marek Schuster, ale v první šanci utkání minul branku. Druhé varování přišlo začátkem třetí minuty, kdy domácí Bajtek namazal Josefu Mikešovi, jenž prověřil domácího brankáře Hromadu střelou z pravého kruhu.

Vsetín se rozjížděl pomaleji. V 5. minutě ujel v oslabení Adam Rufer a v situaci 2 na 1 vypálil, jenže pozorný Hynek Kůdela v brance Hradiště jeho střelu lapil. O čtyři minuty později už ale poprvé kapituloval, to když Daniel Brynecký našel bekhendem zpoza branky mezi kruhy volného Daniela Tesaříka a ten rozjásal domácí diváky rychlou střelou - 1:0.

Ve 12. minutě stejný hráč zachytil puk mířící z obranného pásma, přenechal jej Bryneckému a ten střelou na bližší tyč zvýšil vedení na 2:0. O minutu později si hosté vzali po další hrubé chybě oddechový čas. Kůdelovu zbrklou rozehrávku totiž zachytil Robin Ševčík a příklepem trefil přesně prázdnou branku - 3:0. Hosté se prosadili poprvé až na konci třetiny, Roman Nesrsta ujel domácím obráncům a pod ležícím Hromadou procpal kotouč za brankovou čáru - 3:1.

Vyloučení Michala Sladkého z první třetiny Valaši přeci jen zužitkovali na začátku té druhé. Vaněk našel od mantinelu před brankou volného Marka Dubce, který přesně tečoval do rozvlněné sítě - 4:1. Hosté se prezentovali tvrdou ránou Krystýnka, vsetínský brankář Petr Hromada musel složitě zasahovat u svého levého betonu lapačkou držící v pravé ruce. Postupem času se hra přiostřila. Nejprve byl vyloučen ex-vsetínský Josef Mikeš za strkanici s Danielem Vaňkem, později se zase pustil do křížku s Filipem Bajtekem a tihle dva si to vyříkávali neslušnými gesty ještě na trestné lavici.

V první formaci hrající Martin Kubo spálil dvě gólovky ve 28. minutě, nejprve se sám hezky uvolnil u pravého kruhu a na konci svého střídání nevyužil ani druhou nadějnou příležitost po přihrávce od Bajteka. Vsetínští hráli s velkým přehledem a ve 35. minutě zvyšoval už na 5:1 Adam Rufer, jenž využil přesné přihrávky od Dubce a z první překonal ležícího Kůdelu. V obraných řadách domácích se poprvé v sezóně objevil i juniorský obránce David Tyralík, který nahradil odpočívajícího Radima Tesaříka. Druhý gól dalo Uherské Hradiště znovu na konci třetiny. Ve hře 4 na 4 nahrával František Krystýnek před branku samotnému Michalu Andrýskovi, jenže precizně zamířil mezi Hromadovy betony.

Ve třetí části se hrál rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Více jich přeci jen měli hráči domácího Vsetína. Individuálně to zkusil Filip Bajtek, ale nadvakrát Kůdelu nepřekonal. Posila z juniorské extraligy se dočkala až v 55. minutě. Bajtek se rozjel po levém křídle, nic nevymýšlel a tvrdě vypálil. Střela skončila v síti a na světelné tabuli se rozsvítil stav 6:2, jenž se do konce utkání už nezměnil.

Uherské Hradiště přijelo hrát do Vsetína ofenzivní hokej a to se tomuto mužstvu hrubě nevyplatilo. Kvalita byla dnes jednoznačně na straně Vsetína, který po třech porážkách znovu zvítězil. A teď jej čeká očekávané valašské derby.